Avon

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   tanácsadónők, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: agi.greendaygirl, Módosítva: 2016. november 14.

Lelőhely:   tanácsadónők, online
Kategória:   Sminkek szájra

Fénylő szín és hidratáltság. 15-ös fényvédelem.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

rocksolya

2016. november 2.

Sajna a kupakja hamar eltört, de úgy látom a kommentekből, hogy másnak is, ezért alig tudtam használni. Én szerettem, nem volt vele problémám.

(-1)    Hasznos vélemény?    Házirendellenes
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 2.

(-1)    Hasznos vélemény?    Házirendellenes
Blackxentric

2016. augusztus 7.

Számomra egyetlen pozitívuma a színe. Nem tartós, nehezen lehet szépen eloszlatni, mivel sokat vesz fel az applikátor.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 7.

Ella

2015. december 14.

Nekem is sajnos letört az a kis gyémánt alakú kupak. :( Gagyi a csomagolás sajnos. Maga a szájfény nem ragacsos, de egyszerre sokat vesz fel, tükör nélkül nehéz szépen felvinni, képes a száj körvonalán több rétegben, az ajkak közepén pedig alig láthatóan megtapadni, ráadásul nagy könnyen csúszkál és 5 perccel később már sehol sincs. :( Ami pozitívum, hogy szép színekben kapható, kellemes az illata, nem okozott irritációt és nem szárítja a számat.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 14.

Cu2tka-baba

2015. április 22.

Szép, jó a színe és kellemes viselni. De a csomagolása:( Konkrétan a teteje a kis gyémánt formájú tekerő 3 használat után eltört:( Így az első 2 pozitívumot elnyomja a negatívum. Még őrizgetem, de nem tudom magammal vinni és óvatosan kell bánnom vele:/Csalódás...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 22.

melindae

2015. január 10.

Nekem Earthy plum árnyalatom van és eddig meg vagyok vele elégedve, felkenve szép színe van, egy idő után kopik, veszít a vizes fényéből, ennek ellenére egész tartósnak mondanám. Nem szárít, nem igényel mindenkép szájbalzsamot. Az árnyalata inkább barnás, mint lilás, lilásabbra számítottam, de még így is a "szilva árnyalatok" közzé lehet sorolni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. január 10.

BeautyByCATherine

2014. november 30.

Naturally Nude, szép natúr árnyalat. Tetszik az ecsetkéje, jó vele dolgozni. Nem ragad és viszonylag elég tartós rúzs nélkül is. Az én ajkaimat nem szárítja, ajakbalzsam használata nélkül sem! A csomagolása nagyon tetszik, hasonló a perfect kiss rúzséhoz. Elegáns és gyönyörű. nem egy elcsépelt darab, az biztos.
A kupakjával vigyázni kell, mert már sokaknak eltörött. Szerencsére én még nem tapasztaltam erre utaló dolgokat, de nagyon vigyázok rá, el ne törjön véletlenül. A Perfect Kiss- Natural Glow rúzzsal szuper párosítás, és meseszép nude ajkakat lehet velük kreálni.
Egy szájfényre ebből a kollekcióból szerintem mindenképpen megéri beruházni :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 30.

Egy szájfényre ebből a kollekcióból szerintem mindenképpen megéri beruházni :))

vargalipton

2014. november 11.

Szép színek, bár nem tartós és a kupakja könnyen törik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 11.

Szép színek, bár nem tartós és a kupakja könnyen törik.

t.evacska21

2014. október 28.

Ajándékba kaptam egy ilyet, "Sweetly peach" árnyalatban. Szép színe van, és szerintem a minősége is jó. Én valamiért még az illatát is szeretem :D Jól hidratál is, és a fényvédő miatt is előnyös.
Lentebb olvastam, hogy másoknak is körberepedt a kupak. Ezek szerint mégsem én tekertem rá túl erősen :D Nekem ketté is törött. Pillanatragasztóval összeragasztottam a két részt, azóta ismét ugyanolyan használható, mint új korában :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 28.

bandita

2014. április 6.

Megérkezett a Mauve Kiss árnyalatom :)
Szerelmese lettem, pedig mondhatom, hogy mellényúltam a palettán. Kissé intenzívebbet szerettem volna, dögösebbet, "gömbölyűszilvásabbat", és ez egy teljesen nude szín, rózsaszínesbarnás, de életteli.
Amint megkaptam, és képes voltam a figyelmemet az árnyalat szépségére fordítani (mert hát a csomagolástól még mindig ájuldozom), azonnal felkentem kontúr nélkül a számra, mégpedig a szemhangsúlyos nappali sminkemhez.
A természetes fényben ez a szájfény úgy viselkedett a számon, mintha ott termelődött volna!
Az ajkam nedvesen csillogó volt, szépen palástolta, majd szépen KEZELTE is a hámló, száraz részeket.
Az anyagán érzem, hogy ez bizony egy tartalmas valami, nem csupán egy olajos, csillogó réteg.
Az applikátora vastag, de lapított, egy suhintással dolgozik, precízen.
Annyira SZÉP!

Update:

Az elmúlt hónapok (kis túlzással) annak a jegyében teltek, hogy valahányszor használtam, aggódtam a kupak miatt :) Mivel bebizonyosodott, hogy nem akar eltörni, megrendeltem cirka két hónappal ezelőtt a Top Notch Wine árnyalatot, amely egy varázslatos, mikrocsillámokkal dúsított, melegfényű bordó. Az én olvasatomban ez az a bizonyos "gömbölyűszilva"-szín :D
A kupak ennél a példányomnál is teljesen stabil, ráadásul én menthetetlenül beleszerettem ebbe a duci, kézbesimuló, tükrösezüstkupakos csomagolásba.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. április 6.

Megérkezett a Mauve Kiss árnyalatom :)
Az applikátora vastag, de lapított, egy suhintással dolgozik, precízen.
Annyira SZÉP!

Update:

Nolee

2014. január 4.

Mauve kiss árnyalatot rendeltem, a jó vélemények miatt.
Ez egy csillámmentes(!) nude szín, hétköznapokra kiváló. Applikátora először kicsit fura volt, de mostanra megszoktam, egyetlen mozdulattal fel lehet vinni. Nem utolsó sorban pedig hihetetlenül jól hidratál, sokkal jobban, mint némelyik ajakápoló. Cserepes ajkakra is bátran fel merem kenni (legalábbis ezt a színt), mert láthatatlanná teszi a repedéseket, és kezeli is őket.
Bár féltem a kupak miatt megrendelni, nem bántam meg, mert eddig semmi baja.
(Csak így említeném meg, hogy elég könnyű túlhúzni, mert van egy picike rés.)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 4.

Mauve kiss árnyalatot rendeltem, a jó vélemények miatt.
Bár féltem a kupak miatt megrendelni, nem bántam meg, mert eddig semmi baja.
(Csak így említeném meg, hogy elég könnyű túlhúzni, mert van egy picike rés.)

Antioxidánsok: Persea Gratissima (Avocado) Oil
Hidratálók: Lanolin, Caprylyl Glycol, Glycerin, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Collagen

Emolliens hatású, szagtalan és íztelen észter, mely felületaktív tulajdonságokkal is rendelkezik. Fényes hatása miatt az összetevőt leggyakrabban rúzsokban használják.

Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.

Jellemzően ajaktermékekben használt bőrpuhító (emolliens) anyag, amelyet gyakran lanolin helyettesítőként használnak. Nagyon jó a vízmegkötő hatása, valamit kiválóan tapad a bőrhöz és csillogó felületet hagy maga után.

Egyszerűbb néven oxybenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-360 nm hullámhosszú) ellen véd. Magas stabilitású összetevő, amely véd más összetevőket is az UV-sugárzás okozta károktól. A oxybenzone viszonylag gyenge fényvédő, önmagában nem véd eléggé, így leginkább csak a többi összetevőt védő segédanyagként használt. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt. Az összetevővel kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy elősegíti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. A Wikipédia azt állítja, hogy manapság az oxybenzone a leggyakrabban előforduló allergén a fényvédőkben. További információ a smartskincare-en.

A kandelilla viasz egy természetes viasz, melyet Mexikóban őshonos kétféle kutyatej leveléből állítanak elő. A kandelilla viasz sárgásbarna színű, kemény, átlátszó vagy áttetsző anyag. Leginkább szilárd jellegű kozmetikumokban használt (pl. rúzs) sűrítő és emolliens anyagként. Ezen kívül a CosIng besorolása szerint még szövet összehúzó, felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és bőrkondícionáló anyag is.

A természetben is előforduló paraffin viasz (szénhidrogének keveréke). Emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó anyagként használt a kozmetikumokban. Főleg stiftes kiszerelésű termékekben (pl. ajakápolókban) használják, hogy az szép és szilárd legyen.

Boroszilikát üveg, amely a kozmetikai és testápolási termékekben pehely formában kerül felhasználásra. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint térfogatnövelő segédanyagként használatos összetevő. Védelmet nyújthat a kék fény ellen, és növelheti a fényvédők SPF-értékét (forrás). Az összetevővel leggyakrabban sminktermékekben és körömlakkokban találkozhatunk.

Sűrűség szabályozó segédanyag.

Phytol eo I i

Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó, felszívó (mattító) hatású segédanyag, melyet főleg pigmenthordozóként használnak például ásványi fényvédők vagy sminktermékek esetén.

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

A kollagénes táplálékkiegészítők bőrre gyakorolt hatásáről itt írtunk bővebben