Azzaro

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: debovszkij, Módosítva: 2015. március 4.

Lelőhely:   parfümériák, online

Kiadás éve: 1975

Illatcsalád: fás-ciprusos

Fejjegyek: aldehidek, gardénia, gyümölcsös jegyek

Szívjegyek: jázmin, rózsa, ylang-ylang

Alapjegyek: borostyán, pacsuli, tölgyfamoha, vetiver, benzoin

silver

2019. február 2.

Néhai nagymamám dolgai közül mentettem meg ennek a parfümnek a mintáját. Hosszú időbe telt, mire sikerült beazonosítanom (Fragranticán Azzaro by Parfums Loris Azzaro 1975 Azzaro for women néven fut). Inkább meg sem próbálom szavakkal leírni, hogy mit érzek ebben az illatban, mert nem értek hozzá, és ha tudnám, se akarnám szétszedni - ez úgy kerek egész, ahogy van. Semmihez nem fogható, mintha egy előző évszázadból, egy előző évezredből származna (nos, mert valóban így van). Időről időre megakad a tekintetem azon a bizonyos antik fa parfümtartón, vajon mindig is csikorgott a kupakja?, kiveszem belőle a kis üvegcsét, félig van az aranysárga folyadékkal, soha nem is nyitottam ki, de tisztán érzem az illatot, vajon mi lehetett az utolsó alkalom, amikor nagymamám a kezébe vette? Ugyanazt tudom elmondani róla, mint a Guerlain Shalimarról - depressziós epizódhoz illő, szívbemarkoló nosztalgiát előidéző, de valahol mélyen melengető, ismerős illat. Eszmei értéke felbecsülhetetlen.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 2.