Azzaro

Ár:   10 990 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hagicica20, Módosítva: 2015. január 27.

Ár:   10 990 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: orientális-virágos

Fejjegy: kardamom, citrusok

Szívjegy: rózsa, liliom

Alapjegy: olibanum,kasmírfa

6vilag

2021. április 9.

Hűvösebb időre kerestem valami balzsamosabb, fűszeresebb finomságot, ami nem túl édes. Megtaláltam. Kifejezetten téli illatnak gondolom.
Különleges illat, még soha senkin nem éreztem, és elképzelni sem tudtam, milyen lehet, mivel teljesen ismeretlenűl vettem itt a piactéren egy kedves lánytól.
Rajtam fűszeresebb, de nem túlzóan, a vaníliától pedig kifejezetten féltem, hogy nagyon megédesíti, de nem. Jól eltalálták, semmi sincs túlhangsúlyozva benne. Különleges rajtam, az elején inkább frissnek mondanám, néha még olyan érzésem is van, mintha enyhén mentholos (?) is lenne a fűszeressége és pezsgőssége (érts : frissessége) mellett. Lehetséges, hogy ez a kardamom-nak tudható be, mindenesetre végig egyensúlyban marad és a frissesség és az édesség. Csak az elején frissebb, majd krémesen lágy balzsamos illattá válik. Ekkor tetszik a legjobban.
Kezdetben pezsgős, friss illat a nap folyamán ahogy csendesedik, úgy válik lágy, nőies, krémes illattá. Citrus, rózsa külön nem érződik ki belőle, szépen transzformálódnak és egymásba simulnak az illetjegyei. Tartóssága jó, nem hivalkodó, még csíkhúzó sem, de viszont határozottan ott van még a nap végén is, ugyan lágyabban, bőrközelibben. Ma ketten kérdezték meg mit használok.
Nehéz ezt az illatot leírni, hozzáfoghatóval nemigen találkoztam, nagyon messze jár az általánosan elfogadott édes illatoktól. Kacérnak mondanám, de nem kislányosan és édesen. Felnőtt nő szépen felépített illata. Üvege nagyon elegáns és szép, letisztúlt, de ez már csak a hab a tortán.
Minden jó tulajdonsága ellenére mégsem használom/tam minden nap, én csak hűvösben tudom elképzelni. Szerintem még pár telet mellettem lesz az 50 milis üvegcsém.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. április 9.

Colormonkey

2020. október 27.

Sajnos nekem nem jött be, az én bőrömön nem működik. Engem egy olcsó húsvéti pacsulira emlékeztet. Lakásparfümnek használom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 27.

angelina69

2017. június 16.

Közelgő névnapom alkalmából megleptem magam néhány parfümmintával. Ez is köztük volt. Pici minta, nem fújós. Általában a fújósokból nekem jobban átjön az illat, de egy próbának elmegy. Felkenés utáni első rászimatolásom után egyből az villant be, én ezt ismerem. Fás-fűszeres illat csapott meg, elég határozottan. És bizony ám... Egy az egyben olyan volt az élmény, mint E. Arden Red Door Aurája. Rajtam ez a fás-fűszeres vonal szinte teljesen végig megmaradt, alig-alig változott közben valamicskét. Több óra múlva a leszáradásában előjött a tömjén füstössége-édessége. Abban a fázisban pontosan az Oriflame Pretty Swan-jára emlékeztetett. Alapjában véve nem tartom rossz illatnak, de összességében nem az én világom. Nekem csöppet tolakodó volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 16.

Vaslady

2017. május 23.

Amikor parfümöt veszek,szinte már automatikusan a fragranticával kezdek,megnézem az összetevőket,fontolgatom,gondolkozom,milyen illat is lehet.
Jó támpont,hogy néha,más ház illataihoz hasonlitják a parfümöt,amit épp kiszemeltem.
Igy van egy elképzelésem,kb milyen irányban is induljak el.
Áldassék a fragrantica,hiszen előtte sivárabb volt az életem,akarom mondani,mielőtt nem ismertem,a parfümgardrobom :-D.
Róla,egy parfümblogban annyi jót és szépet olvastam,egy ,hogy be is ruháztam egy kis mintára.
Bizony,bizony,jól tettem!
A kezdeti kardamomos férfias nyitás után,egy letisztultabb illatot kapunk.
Ismerek hasonló illatokat mint Ő,jellegében vagy jellemében.
Ilyen a Jill S.-Simply avagy a Karl L. Carleidoscope illata,de ők virágosabb ibolyásabbak,viszont hozzák ezt a hideg érzést,amit ez a parfüm is nyújt.
(Legalábbis nekem)
Orientális-virágos illat család,és bizony hozza is a formáját.
Szóval a nyitás után nálam jött a középső szakasz,ami eléggé sűrűn bókoló virágok tömkelege...
Majd az utolsó fázis a kasmirfa,olibanum,kardamon még erőtelesen kivehető,az illat kap egy édes irányvonalat,természetesen a vanilia hozzá.
A rózsa és a liliom is jelen van,a gyümölcsöket,én nem találom benne.
Összességében kellemes meglepetés,tetszik a szúrósság is,ami végig jelen van az illatban
Egyenlőre csillag,még tesztelni kellene ősszel vagy télen is,még nem tudom,meg-e fogom venni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 23.

Igy van egy elképzelésem,kb milyen irányban is induljak el.
Bizony,bizony,jól tettem!
A kezdeti kardamomos férfias nyitás után,egy letisztultabb illatot kapunk.
Ismerek hasonló illatokat mint Ő,jellegében vagy jellemében.
(Legalábbis nekem)
Orientális-virágos illat család,és bizony hozza is a formáját.
A rózsa és a liliom is jelen van,a gyümölcsöket,én nem találom benne.

angyalszív

2017. február 8.

upd.: Még mindig kedves nekem ez az illat, de a szerelem elmúlt!

Egy kedves krémmániástól kaptam mintát és első szippantásra belehabarodtam ebbe az illatba! :) Mit nekem az eddigi szerelmek, amikor megtaláltam az aktuális nagy Ő-t! Hozzáteszem, hogy parfümök terén nem vagyok hűséges típus, de egyelőre dúl a "lamúr".

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 8.

upd.: Még mindig kedves nekem ez az illat, de a szerelem elmúlt!

homonnaizs

Korcsoport: >54
2017. január 31.

Szeretném azért felpontozni mert Azzaroéknál egy ilyen női parfüm ritka, a borsossága hamar eltűnik és marad egy kellemes jó szilázsú melegséget adó és szerethető illat! engem megnyert

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. január 31.

elinor666

2017. január 6.

Valami fantasztikus.Netes parfümériában vettem,fele árban van,mint a csillagászati armani,ysl,dolce és társaik.És mondhatom hogy van olyan jó,sőt!Gyönyörű dizájn és tartósságban mindet lepipálja.Lemosni sem bírom.Első szimatra nem is olyan intenzív,de picivel később csak úgy bontakoznak ki az összetevők. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 6.

Dormir

2016. szeptember 10.

Hűha!!!!!
Első szimatra szánakoztam, hogy egy ilyen finomság,miért nem intenzívebb. Ugyanis ez számomra a nagyszerű, kifinomult,kértelenül vonzó, érzéki illatok közé tartozik, melyek egyben komfortosak és körbeölelőek is. Hatásában az Armani Lei, Lacoste pour femme, Trussardi Inside, Max Mara volt ilyen ragyogó, vigasztaló és csinos is egyben.
Illatra finoman borsos, fűszeres, fás, lágy citrusos volt. Azt hittem eltűnt rólam, amikor edzés közben, valami isteni édes, vajas, krémes napfényes illatot éreztem.
Másnap gyötört az emlék, hogy én ezt ismerem. És igen! YSL Elle, tompább, lágyabb, napfényes kiadása.
Harmadnap, egész éjjel belengte a szobát, a hajamban hűvösebb, ciprusosabb lett. Ezen rendesen meglepődtem
Összességében fantasztikusan változékony, miközben szolíd marad. Olyan mint a bőröm, csak finomabb típusú!
Én imádom!
Egyenlőre csak netes parfümériában láttam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. szeptember 10.

Hűha!!!!!
Én imádom!
Egyenlőre csak netes parfümériában láttam.