BioAqua

Ár:   1500 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   2 x 35 ml + 60 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Tág pórusok

A krémet feltöltötte: Chrissy, Módosítva: 2018. november 18.

Kiszerelés:   2 x 35 ml + 60 g

2. lépés: mitesszerek eltávolítása
  3. lépés: pórusösszehúzás

Chrissy

2017. április 19.

Kíváncsi voltam erre a termékre, úgyhogy megrendeltem. Mikor megérkezett szembesültem a ténnyel, hogy sem a dobozon, sem a dobozban nincsen hozzá leírás és/vagy használati utasítás, csak keleti írásjelekkel. Furcsamód amúgy 1-2 szó van rajta angolul a jelek között, pl. aloe, hamamelis...De ennyi. Úgyhogy a neten kellett szörfölnöm hozzá megoldókulcsot. És itt megint sok-sok ? merült fel, mert ahány oldal, annyiféle felhasználási javaslat...A hatóidők is eltérnek, meg amúgy minden.
Leírom én hogyan használtam. Az arctisztítás előtte természetesen alap. Azt javasolja több oldal is, hogy ezután gőzöljünk vagy egyéb módon melegítsük fel a kezelendő felületet, hogy a pórusok megnyíljanak. Én vizes törülközőt tettem a mikróba és melegen az arcomra borítottam pár percre. Ezután a Step 1 folyadékkal folytattam a kezelést, ami egy víz állagú lötyi. Én pici darab vattát itattam át vele és ezzel törölgettem a T-vonalam úgy 5 percen át, aztán lemostam az arcom vízzel. A vizes - nem nedves, vizes! - arcomra kentem fel a Step 2 fekete gumi-gél állagú cuccot. Mindenütt azt írták, hogy vizes bőr kell. Azt hittem én leszek a világon az első és egyetlen, aki nem tudja egyenletesen felkenni, de sikerült és nem is volt nehéz. Vastagon kell felvinni, a széleken is ügyelni az egyenletesen vastag fedésre, mert ahol nagyon vékonyan kerül a bőrre, onnan nem lehet lehúzni és nehéz lemosni. Hagyni kell száradni. Picit megtapogatva lehet érezni, ha még nedves. Teljesen meg kell száradnia. Lassan szárad...Egy kis idő után meglepve vettem észre, hogy az egyenletesen felkent maszkom grízes felületű lett, nagyítós tükörben saskázva láttam, hogy alatta gyűlnek a göbök, szedi ki a mitesszereket.
Óvatosan kell lehúzni, ha teljesen megszáradt, hogy ne tépjük a bőrt.
Itt éreztem, hogy mégsem kentem egyenletesen, mert elszakadt húzás közben a maszk és persze türelmetlen voltam és nem is száradt meg teljesen mindenütt. De lehúzott darabokon látható volt, hogy szedegette a mitesszereket. Én úgy vettem észre, hogy inkább csak a nagyon kicsiket, viszont azokat meg a kozmetikus kihagyja, úgyhogy számomra egyértelmű: ez csak kiegészítő kezelésnek jó, ha valaki a tökélyre törekszik és van ideje ezzel pepecselni, mert azt azért kell vele.
A maradék maszkot lemostam, na ez nem volt könnyű meccs, sima vízzel nem ment, kis arclemosó géllel rásegítettem, de így sem volt könnyű menet. Ezután azonnal tükör mustra következett és hát igen, amit leírtam fentebb, csak a kicsiket szedte és azért maradt még bőven tisztogatnivaló, de az összkép azért szebb lett. Bár nincs érzékeny bőröm, kicsit piros lett a kezelt területeken.
A Step 3 már csak egy essence, egy kicsit géles, de inkább vizes állagú cucc, ami arra hivatott, hogy összezárja a pórusokat. Nagy lyukú az üvegcséje, de meglepő módon nem folyik belőle ezerrel a lé, könnyű adagolni. Na itt azzal voltam bajban, hogy ezt le kell mosni vagy sem, mert van, ahol azt írják igen. Én úgy döntöttem, hogy nem mosom le, de viszketni kezdett tőle a bőröm pár perc után, úgyhogy végül mégiscsak lemostam.
Összességében egy használat után azt mondom, hogy többet tett, mint vártam, de egyértelműen nem csodaszer és nem helyettesíti természetesen a kozmetikust, kiegészítő kezelésnek alkalmas, de rá kell szánni az időt. A pórusok tisztábbak lettek ránézésre, mint amikor az ember egy tisztító agyagos maszk használata után néz a tükörbe, de itt legalább nem csak felületi a tisztulás.
Bár abszolút nem érzékeny a bőröm, egy ideig piros maradt még a T-vonalamban. Nem nagyon, csak picit.
A Step 3 cucc nagyon sokat már nem tett hozzá a történethez, nem kicsinyítette a pórusaimat látványra sem.
Én nem fogom újravenni, túl sok vele a macera és ennyi idő alatt kéz nyomkodással többet lehet elérni.
Talán annak tudnám ajánlani, akinek kisebb és inkább felületi (nem olyan mély) mitesszerei vannak. Vagy férfiaknak, akik utálják a nyomkodást, és egy fekete, nem csajos színű maszkot még el tudnak viselni magukon. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 19.

Óvatosan kell lehúzni, ha teljesen megszáradt, hogy ne tépjük a bőrt.