Biobaza

Ár:   5499 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Pingvin patikák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: clairenoctuelle, Módosítva: 2018. május 24.

Lelőhely:   Pingvin patikák, online
Kategória:   Fényvédők

Az ásványi és növényi eredetű, ECOCERT által hitelesített szűrőkkel rendelkező innovatív, természetes formula még a rendkívül érzékeny bőrön is hatékony védelmet nyújt az UVA és UVB sugarak teljes spektruma ellen. A lotion számos jótékony szuper-összetevőt tartalmaz: lilarépát, amely segít előkészíteni a bőrt a napozásra; olívát, amely regenerálja és hidratálja a bőrt, valamint málnaolajat, amely nyugtatja és védi a bőrt a nap káros hatásaitól. A gyorsan felszívódó, vízálló formula ideális arcra és testre, felnőttek és gyerekek egyaránt használhatják.

Parabén-, parfüm- és mesterséges színezékmentes.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

biusz

2022. november 10.

Brutálisan érzékeny bőröm csak és kizárólag a fizikai fényvédőket bírja el, így hosszas keresés után ez volt az egyik termék, ami mellett kikötöttem. Eredetileg testre vásároltam és két óránként újrakenve meg se kapta a nap az amúgy hullafehér, azonnal hólyagosra égő bőrömet, pedig sokat jöttem mentem, túráztam, várost néztem, mindent csináltam vele. Arcra alapvetően a Mádara 50es stickjét használom, az abszolút szerelem, a tökéletes színezett fényvédő fehér bőrűeknek, csak szebb lett a bőröm, mióta használom. Viszont mocskos drága, úgyhogy futáshoz meg otthon üldögéléshez inkább valami ár-érték arányban olcsóbbat kerestem, még ha esetleg nem is teljesít annnnyira szuper jól. Na ez katasztrófa volt először. Tiszta Casper voltam és folyamat megállítottak a futópályán, hogy biztosan jól vagyok-e. Pozitívum mondjuk, hogy fizikai képtelenség akár csak leizzadni is, pedig lemosni amúgy nem nehéz. Viszont azóta megfejtettem a használatát és már utcára is tudom használni. Ha aláken az ember egy borsónyi Maybelline baby skin primert, akkor nem ül bele sok kis fehér pöttynek a pórusokba. Ami pedig a felkenést illeti, nekem a a következő jött be: kinyomod a tenyeredbe azt a mennyiséget, amire szükséged van, majd épp csak belenyomod az ujjad és nem túl sűrűn összepöttyözöd vele a fejed. Ezt a réteget elkened, majd ugyanezt ismétled, amíg el nem fogy a termék. Nekem így rétegezve épp csak egy nagyon enyhe fehérség marad, egyáltalán nem zavaró, de a púder simán eltünteti, és szép bőrképet ad. Zsíros bőrre szerintem sok lenne, de anyukám száraz és az én kombinált bőrömre teljesen jól bevált, szépen hidratál is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. november 10.

Brunettee

2020. október 16.

Fizikai fényvédő párti vagyok, vagy legalább is azokat a termékeket kedvelem, amiben a kémiai mellett fizikai szűrők is vannak. A drogériában láttam meg őt, aztán elolvastam a véleményeket. Félve vettem le pár héttel később a polcról, de én úgy vagyok vele, hogy ősszel/télen a nem napsütéses napokon elég egy 30-as fényvédő. Magáról a termékről: igen, kókusz illata van. Tök feleslegesen, de legalább nem kellemetlen, és 1-2 óra után eltűnik. Fehér réteget hagy, de nem csak olyan szolidan, hanem brutális módon. Persze, tudom mit vettem, de első reggel hangosan nevettem, Viszonylag hamar eltűnik ez a hatása, bár én simán púderrel is ki tudok menni vele a lakásból, de a színezett hidratáló meg tényleg megoldja a gondot. Bátran tudok rá sminkelni, nem veszett össze eddig még semmivel. Lemosóval könnyedén lejön, a kézről viszont csak alapos, szappanos mosással tűnik el. Napvédő hatásáról nem tudok még nyilatkozni, mivel lassan két hete nem láttam a napot. Egyelőre marad, tesztelem, és még kedvelem is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 16.

vihar

2020. augusztus 19.

Imádom! Eddig az Alverde mandarinos fizikai fényvédőjét használtam, ami a célnak megfelelt, de eléggé eltömíti a pórusokat. De ez, ez szuper arcra is. Mivel egy horvát márka, így a nyaralás alkalmával beszereztem még egy flakonnal, picivel olcsóbb is volt. Szerintem a kókusz illat egyáltalán nem tolakodó, a párom is használja, aki az illatokra nagyon érzékeny reagál, és ô is elégedett vele. Elkenni is sokkal könnyebb, mint az eddig próbált fizikai fényvédőket. Talán picit több kell belőle, hogy tuti ne égjek le, azt tapasztaltam ki, hogy akkor elegendő a mennyiség, ha picit fehér marad utána a bőr. Engem a fehérség nem zavar.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. augusztus 19.

andeve

2019. október 18.

kicsit nehezen dolgozható el, de a fizikai fényvédők már csak ilyenek :) az illata nagyon finom, az összetevők szépek, egyszer sem égtem le a használata mellett! a márka napozó olajával használtam együtt

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 18.

bernadettu

2019. augusztus 13.

2019.08.13. Nem sikerült elhasználni de most már inkább kidobom. Csak azoknak ajánlom akiknek nagy a családjuk / sok időt töltenek napon és nem zavarja őket, hogy fehér réteget hagy a bőrön illetve tényleg annyira érzékeny a bőrük, hogy semmi kémiai fényvédőt nem visel el.

2019.02.25. Szerencsére most nem köpködi le a flakon a ruhámat, viszont az illata picit megváltozott. Talán testápolónak elkenegetem, mert még félig tele van és azért elég drága volt.
A múltkor nem írtam, hogy fehér réteget hagy és diszkógömböt csinál az arcbőrömből, tényleg csak nyaraláskor volt jó, városi mindennapokba valahogy nem illik, legalább is számomra nem vált be.

2018.09.17 A szórófeje köpködni kezdett, ami nagyon idegesítő pedig még több mint félig tele a flakon. Sajnos most úgy látom, hogy nem fogom újravenni

2018.08.23.Túrázáskor használtam és remek védelmet nyújtott úgy is hogy elfelejtettem újrakenni. Kókusz illata van ami a bőrömön kicsit megváltozik és nem az előnyére. A szép összetevők és a praktikus kiszerelés miatt nem pontozom le, de valamiért nem érzem azt hogy megéri újravenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 13.

szzh01

2019. március 21.

Sikerült beszereznem, állítólag májustól a dm is fogja szezonálisan tartani.

Szóval aki szereti a bounty-t az ezt is imádni fogja. Egyelőre csak arcra próbáltam mindennapos fényvédőként használni, de erőteljes kókusz illata durván körüllengi az embert hosszabb időre. Finomnak finom ugyan ez az illat, de szerintem nagyon gyorsan megunható, és feleslegesen erőteljes. OK, tudom, hogy kókuszolaj van benne, de sejtésem szerint annak természetes illata még fel is van jól erősítve az utolsóként jelezett Aroma-val, ami teljesen felesleges szerintem. El tudom képzelni, hogy ha bekenem magam tetőtől talpig, szabályos kókusz-csíkot húznék magam után, odavonzva a létező összes darazsat és egyéb repülő rovart.

Az állaga fehér színű, elég folyékony tejszerű, könnyen eloszlatható, de nagyon olajos-zsíros és sajnos fehér réteget hagy maga után. Az olajosság egy kis idő után enyhül, de azért megmarad valamennyire, így zsíros bőrre kizárt, hogy jól legyen, a száraz bőrt ellenben igen jól táplálja.
Pár hete próbálgatom arcon önmagában vékonyan, közepesen, vastagon felhordva, szóval mindenhogy, de még a vékony réteg is fehéres marad. Kevertem bele jócskán az Alverde COLOR & CARE MIX YOUR MAKE-UP sötétebb színezőjéből (a régi, tubusos fajtából), egy kicsit enyhít a fehérségen, de sajnos teljesen nem szűnteti meg és eléggé csillog is az arcom tőle. Alapozót nem használok, de nem is tudnám felette elképzelni, szerintem csúszkálna rajta. T-vonalan és felső szemhéjon rápúderezek, úgy egy fokkal jobb, bár a zsemhéjráncban jól összegyűlik tőle a púder. Nyáron valószínűleg jól izzadnék is alatta, mivel zsíros. Pattanásokat viszont egyáltalán nem okozott, bár szerintem nem is vagyok rá hajlamos.

Edzős napokon reggel egy kis hyaluron és C vitamin szérum után már csak ezt tettem fel az utóbbi időben, de így is bőven zsíros lett tőle a fejem, táplálása több, mint elegendőnek bizonyult. Történt, hogy az egyik reggeli óra végén odajött hozzám az edzőm, és megkérdezett: Jól vagyok? Mert óra elején olyan ijesztően sápadtnak tűntem, minden Ok velem? Óra végére persze már elmúlt a dolog, mert jól kipirultam, de rájöttem, hogy a hullafehérséget és az edzőm ijedtségét ez a kence okozta. Na akkor döntöttel el, hogy ez a cucc nem lesz jó arcra.
Testre valahogy elhasználgatjuk majd nyáron (az ekcémára hajlamos kisfamat szinte mindegyik naptej kiüti, így rajta fogom majd tesztelni), de a csodaszép INCI és a hozzá tartozó kedvező ár ellenére is csak vészhelyzetben, és akkor is kizárólag megszínezve fogom arcon használni. Kár érte, mert nagy reménységem volt. :-(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 21.

Sikerült beszereznem, állítólag májustól a dm is fogja szezonálisan tartani.

lidol

2018. november 27.

WoWWWWW!!!! Ez a naptej az "elértem abba a korba, hogy csak szép összetevőjű szépségápolási termékeket vagyok hajlandó magamra kenni" törekvésemet elmélyítette. Idén kiccsaládommal elmentünk nyaralni és mivel a márka hazája volt a helyszín, ezt választottam védelem gyanánt. Az illata nagyon bejött, nem az a tipikus strandos kence-szag, de én pont ezt is szeretem benne. A használata könnyű, mivel elég folyékony és a pumpás termékeket is nagyra értékelem. Nekem nem igazán akart teljesen beszívódni. Mondjuk ez engem nem zavart, mert a férjem ugyanúgy nézett ki, másnak meg amúgy sem akartam tetszeni, tehát ezért nem vonok le az értékéből. Ami miatt viszont még 10 csillagot is adnék neki, az az, hogy mióta szültem, az arcom eléggé érzékenyen reagált a napozásra. Egy kis májfolt itt, egy meg ott. És igaz, hogy ezek elhalványultak a téli időszak alatt, de az újabb napos idő, újra előhozta. Ez a naptej csodát tett! Egyszer sem égtem le, gyönyörő barnára sültem, annak ellenére, hogy rengeteg pancsolás mellett csak reggel kentem be magam. És ami ennél is fantasztikusabb: nemhogy nem jött elő egy icipici májfolt sem, de olyan csodaszép bőröm lett a nyaralás végére, hogy még a gyerekeim is megjegyezték, milyen pihe-puha az anyukájuk. A ráncok??? Na kérem szépen, még azok is szinte teljesen kisimultak ( leginkább a homlokomon volt hatalmas a változás ) Tuti őt fogom választani legközelebb is!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 27.

hessviky666

2018. július 18.

Idén ez a termék landolt a kosaramba, mint naptej. A pumpás kialakítása tetszik, ami viszont furcsa, hogy nagyon folyékony. Kellemes illata van és valóban gyorsan beszívódik. A napvédő hatásáról még nem igen tudok nyilatkozni, mert keveset használtam, de jövök updattel.

2018.07.18: az idei nyár nem igazán volt eddig alkalmas, hogy sokszor teszteljem, de a pár alkalommal is belopta magát a szívembe. Isteni illata, lágy formulája hamar beszívódik. A krém inkább folyékony, az eddig használt fizikai fényvédőim rettenetesen sűrűek voltak. Azért hagy kékes foltot itt ott, ha hozzáérek valamihez, de elenyésző.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 18.

abernadett

2018. június 7.

Most kezdtem el használni, rendkívül kellemes az illata, kivancsi leszek a hatasara, arcra kiprobaltam, beszivodott, es nem fenylett diszkogombkent az arcom tole, ez abszolut bizalomgerjeszto. Nyar vegen updatelek :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 7.

Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Lanolin
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emolliens olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó, felszívó (mattító) hatású segédanyag, melyet főleg pigmenthordozóként használnak például ásványi fényvédők vagy sminktermékek esetén.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Bőrpuhító (emolliens) és sűrítő anyag. Antimikrobiális hatása is van, így tartósítszerként is használt. Gyakran használják UV szűrőt tartalmazó termékekben oldószerként. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

Cetearyl alcohol és az olivaolaj zsírsavainak észtere. Kozmetikai szerekben az alkotók elegyedését segíti, ezen kívül bőr- és hajpuhító képességgel is rendelkezik. Sorbitan Olivate-tal kiegészülve alkotják az Olivem 1000 nevű bőrrokon zsírsavösszetételű, jól tolerálható O/V emulgeátort, amely a gyártó ígéretei szerint emulgeáló tulajdonsága mellett stabilizálja és erősíti a bőr védő barrierrétegét, valamint nyugtató, öregedésgátló és a fényvédő összetevők hatását növelő tulajdonsággal is bír.

Az olíva olaj zsírsavaiból és sorbitolból származó emulgeálószer, mely segíti a krém víz- és olaj komponenseinek egyenletes keveredését. Gyakran használt natúrkozmetikumokban. Cetearyl Olivate-al kiegészülve alkotják az Olivem 1000 nevű bőrrokon zsírsavösszetételű, jól tolerálható O/V emulgeátort, amely a gyártó ígéretei szerint emulgeáló tulajdonsága mellett stabilizálja és erősíti a bőr védő barrierrétegét, valamint nyugtató, öregedésgátló és a fényvédő összetevők hatását növelő tulajdonsággal is bír.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Íz- és illatanyag keverék, az EWG szerint a Fragrance / Parfum összetevő szinonímája.