Bioline

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   200 ml   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2017. június 21.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

"A Savon Noir, azaz fekete szappan egy tradicionális Marokkói bőrápoló, tisztító kozmetikum, melyet az aknés, pattanásos, mitesszere és problémás bőr leghatékonyabb tisztítójaként tartanak számon. Egész testen, arcon alkalmazható, de a korpás vagy épp túlzottan zsírosodó fejbőrön is használható sampon helyett. Oliva olaj, kálium-karbonát tartalma miatt a mély tisztításon, méregtelenítésen kívül ápolja, hidratálja is a bőrt. A Fekete szappan egy tradicionális bőrtisztító, bőrápoló készítmény, melyet készítenek Nyugat és Dél-Afrikában valamint Európa mediterrán vidékein. A Bioline Savon Noir mediterrán típus, melynek fő alkotóeleme a fekete oliva bogyó és oliva olaj. Főleg zsíros, problémás bőrön fejti ki jótékony hatásait, mivel mélyen tisztít és megszabadítja bőrünket a fölösleges faggyútól. A tág pórusok, pattanások és mitesszerek nagy ellensége, ám erős tisztítása mellett táplál és hidratál. Nem csupán arcon, de egész testen kifejti hatását, samponként alkalmazva megszünteti a korpásodást és a túl gyors zsírosodást. Enzim peeling gyanánt is kiváló, heti 2 alkalommal használva. A Bioline Savon Noir első ránézésre nem túl vonzó, ám használat közben, vízzel érintkezve habosodó tejjé változik, mely egyre inkább kivilágosodik a bőrön. Igaz különlegesség, mely nem hiányozhat egy problémás bőrrel rendelkező fürdőszobájából sem."

Fiorentina

Korcsoport: >54
2017. szeptember 9.

A fekete szappan elindult hódító útjára, és ez nem véletlen. Kiváló összetevőkkel rendelkezik, ami miatt fejben eldönthetjük, hogy igenis, kipróbáljuk ezt a fekete valamit. Ha eddig eljutottunk, nyert ügyünk van, mert innentől ragaszkodni fogunk hozzá. Pedig nekem se nem pattanásos, se nem problémás a bőröm, a tápláló és hidratáló hatására viszont nagyon is igényt tartok.
Figyeljünk az előírásokra, mert ez a termék nem lehet a napi rutinunk része, még ha szeretnénk, akkor sem. Brutális mennyiség, ezt is mérlegelve, igazán megéri az árát.
Samponként még eddig nem próbáltam, de lehet, hogy teszek egy kísérletet, az összetevők alapján nem hinném, hogy lenne veszíteni valóm.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. szeptember 9.

Magyar nevén kálium-karbonát, vagy hamuzsír. Szappanfőzésnél gyakran alkalmazzák térfogatnövelő szerként, de vízmegkötő, szárító hatásáról is ismert.