Borza Szappan Manufaktúra

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Bio-barát bioboltok, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: Ency, Módosítva: 2014. február 21.

Lelőhely:   Bio-barát bioboltok, online
Kategória:   Egyéb
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A ligetszépe olajat a parlagi ligetszépe növény magjából nyerik ki, és ezt az olajat számos egészségügyi probléma kezelésére, gyógyítására használhatjuk.

A növényt már a dél-amerikai indiánok is előszeretettel használták a kisebb sebek, vágások, horzsolások gyógyítására, valamint a bőrbetegségeket kezelésére. A növényből készült főzetet el is fogyasztották: az asztmát és a megfázást ezzel az itallal előzték meg, és tüneteiket is a ligetszépével enyhítették.

A növény a 17. században Angliába is elért, gyógyhatását itt is hamar felismerték, és csak a "király mindent gyógyító szere"-ként emlegették. a növény csodálatos gyógyhatását a benne található két fontos telítetlen zsírsavnak köszönheti: magja linolsavban és gamma-linolénsavban gazdag. A ligetszépéből kivont olajnak mintegy 72%-a a linolsav és közel 95%-a a gamma-linolénsav. A linolsav erős védelmet biztosít a szervezetnek a szívbetegségek, az agyvérzés, a magas vérnyomás, az elhízás megelőzése érdekében. A gamma-linolénsav pedig a szervezet számára nagyon fontos prosztaglandinok forrásaként szolgál, melyek csökkentik a vérnyomást, mérséklik a vérrögök képződésének esélyét, javítják az agyfunkciókat és megerősítik az immunrendszert. A növény olaja a biológiailag aktív esszenciális zsírsavak leggazdagabb természetes forrása.

A ligetszépe olaj a nők számára is igen hasznos, hiszen a borágóhoz hasonlóan fogyasztásával csökkenthetőek a menstruációval járó kellemetlen tünetek is. Ezenkívül szabályozza az anyagcserét, kitágítja a véredényeket és felhasználható a koleszterinszint csökkentésére, májkárosodásnál, elvonási tüneteknél, valamint ideges és hiperaktív gyermekeknél. A hatás fokozására gyakran keverik borágóolajjal és E-vitaminnal.