Borza Szappan Manufaktúra

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Lelőhely:   Bio-barát bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Ency, Módosítva: 2014. február 21.

Lelőhely:   Bio-barát bioboltok, online
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

A ricinus népies neve: csodafa, csodafű, jónásfája, jónáskabak, kikojona, kiki, nagysárfű, krisztuskeze, tenyere, krisztuspálma, ötujjú fű, kerti berzsen

Melegebb vidékeken előforduló Ricinus communis nevű növénynek tarkababhoz hasonló magvaiból préselt zsíros olaj. Színtelen vagy alig sárgás színű, csaknem szagtalan és színtelen, teljesen átlátszó. A ricinus magvait a bennük található zsíros olaj miatt használják gyógyászati célokra. A nehezen száradó, zsíros olaj gliceridek formájában tartalmazza a következő zsírsavakat: ricinolsav, olajsav, linolsav, palmitinsav és sztearinsav. A zsíros olajat a növény magjából hideg úton préseléssel és vizes mosással, majd szárítással állítják elő. A magvakban egy rendkívül mérgező anyag is van, a ricin illetve ricinin, de préseléskor a mérgek nem mennek át az olajba.

A ricinus olaj nagyon intenzív hashajtó és erősíti a szempillákat, a szőrzetet és a hajat.

Szemlemosó termékekbe, dekor-kozmetikumokba előszeretettel használják, mert tápláló hatással van a bőrre és a szőrszálakra. Kimondottan ajánlott a használata, ha mindennap smink kerül a szemre.

Szem kezelése: A szem kezelésében a ricinusolajat úgy alkalmazzák, hogy a páciens szemébe csöpögtetik. Ezzel az olyan betegségeket kezelik, mint az árpa, a kötőhártya-gyulladás, valamint ez a gyógykezelés a szembe jutott különféle szennyeződések eltávolítására is alkalmas. Megszünteti a szem vörösességét vagy irritációját, egyben megkönnyebbülést is hoz.

Szempilla, szemöldök kezelése: a ricinusolaj növeszti, erősíti, ápolja a szempillát. Rendszeres, napi használat után fejti ki kedvező hatását.

Ápolás menete: mossa le sminklemosóval szeméről a szemhéjfestéket és a szempillaspirált. Törölje szárazra egy papírzsebkendővel a pillákat, majd mártson ricinusolajba egy szempilla-elválasztó kefét és többször húzza át vele szempilláját és szemöldökét. Reggel ébredés után mossa le a pillákat langyos vízzel. Ha ezután még ragadna a szempillája, akkor törölje át egy kis arctonikkal. Utána jöhet a sminkelés.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Kriszta180222

2020. február 2.

Évekkel ezelőtt használtam ricinus olajat hajnövesztés céljából, de emlékeim szerint nagyon macerás volt ( mint utólag rájöttem, csak magában használtam, úgy valóban az ) aztán mostanában nagyon odavoltak szegény szempilláim, plusz a szemöldököm is elkezdett egy foltban hullani, szóval vitaminok szedése mellett gondoltam kap még egy esélyt. Szempillára és szemöldökre minden este magában, hajpakolásként más vékonyabb olajjal, és fahéj illóolajjal bekeverve használom hetente/kéthetente kedv és idő függvényében. Mivel még csak pár hete használom, így a hajamon nem vette, észre szembetűnő változást, esetleg annyi, hogy a babahajaim egyre kezelhetetlenebbek és feltűnőbbek, a szempilláim viszont gyönyörűek lettek, és a szemöldököm is vállalható már korrigálás nélkül. Már nem egy ember kérdezte meg, hogy műszempillám van-e, az alsó pillasort meg már nem festem, mert olyan hosszúak lettek :) Ennyi pénzért szerintem mindenkinek megér egy próbát.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 2.

pirospipacsocska

2020. január 1.

Jó ideje használom már bőrápolásra:a sarkamra,és a kiszáradt kezemre szoktam kenni.Nekem bevált,puhává varázsolja a bőrömet.De az itt olvasott vélemények után mostmár a kis gyenge,rövid szempilláimra is ezt fogom kenni,és kipróbálom majd a festéstől eltöredezett hajvégeimre is.szóval nekem bevált,olcsó,és hatékony!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 1.

beresregina95930

2018. július 17.

Régen használtam hajpakolásként rendszeresen. Rengeteget nőtt tőle a hajam! :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 17.

Régen használtam hajpakolásként rendszeresen. Rengeteget nőtt tőle a hajam! :)

katpro

2016. november 17.

Ennek a csodának köszönhetem a fenékig érő, puha, fényes és egészséges hajamat!
Régen sokat festettem és vasaltam, ami miatt száraz töredezett lett a hajam.
Vállig érőre kellett levágatnom. Elkezdtem használni heti 2-3 alkalommal a ricinus olajat.
2 hét után már kezdett látszani a javulás. Puhább és fényesebb lett, majd később már nem volt annyira töredezett.
1-1,5 hónap után a növekedés is beindult, 2 hónap után már olyan gyorsan nőtt , mint a gomba. :)
Emellett szempilláimon is alkalmaztam. Sűrűbb , erősebb és szebb lett.
Néha olíva olajjal, kókuszolajjal vagy szőlőmag olajjal keverve is használtam.
Csak ajánlani tudom! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 17.

Ennek a csodának köszönhetem a fenékig érő, puha, fényes és egészséges hajamat!
Régen sokat festettem és vasaltam, ami miatt száraz töredezett lett a hajam.
Emellett szempilláimon is alkalmaztam. Sűrűbb , erősebb és szebb lett.
Néha olíva olajjal, kókuszolajjal vagy szőlőmag olajjal keverve is használtam.
Csak ajánlani tudom! :)

theriniel

2016. június 23.

Hajnövekedés és töredezés ellen vettem, egyelőre hosszú távú hatásokról nem tudok beszámolni, de szebb és puhább lett az amúgy alul száraz hajam :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 23.

aqvanistan

2015. május 14.

Fodrásztanuló cseszte el a hajam, szőkítéssel. Mivel nem akartam sokat vágatni belőle, így ebből az olajból + olívából csináltam pakolást. Este felraktam, ráraktam zuhanysapit, meg rendes sapit, jó kis dunsztot csinált. Másnap reggel megmostam és nagyon puha, selymes lett a hajam. Plusz még növekedésnek is indult, rengeteg babahajam nőtt. Károsodott hajra szerintem a legjobb. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 14.

Vivien1998

2014. december 10.

Nekem nő tölte a hajam,én csak a haj töveimbe szoktam masszirozni egy héten 2x 3-4óráig hagyom rajta aztan 2x hajat mosok majd haj pakolás. Kicsit idő igényes és macerás a ki misása de nagyon olcsó

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. december 10.

Nympha

2014. március 12.

Állítólag hajnövesztő hatású a ricinus olaj. Én többször is alkalmaztam fél évekig, de az eredmény egyenlő a semmivel. Egyáltalán nem nőtt gyorsabban a hajam, bár egészséges volt napi vasalás mellett is. Emiatt valószínűleg újra fogom kezdeni a kúrát.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. március 12.

Ency

2014. február 25.

Hajpakolásként szoktam használni tojással kikeverve ,mint a majonézt .Szerintem ez a legjobb pakolás festet hajra !:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. február 25.