Borza Szappan Manufaktúra

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Bio-barát bioboltok, online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Ency, Módosítva: 2014. február 21.

Lelőhely:   Bio-barát bioboltok, online
Kategória:   Egyéb
Bőrprobléma:   Vízhiány

A Shea vaj kiemelt alkalmazási területe a bőrápolás. Gazdag zsírsavtartalma melett magas az A,E és F vitamin.

A shea vaj a bőrben felszívódva hosszantartó hidratáló hatást fejt ki, fokozza a bőr öngyógyító képességét.

Összetétele sokban hasonlít az emberi bőrt védő emulzióhoz. Vitaminokban gazdag tartalma szinte tökéletes bőrápolóvá teszi. A shea vaj sokáig, akár 1 évig megőrzi minőségét, utána is csak a vitamintartalma kezd csökkeni.

A shea vaj összetevői:
- triterpén kb 75-80 %, zsírsavak, vitaminok A,E béta karotin, valamint magas 10% körüli az allantoin tartalma ami a sejtek regenerálódási folyamatában vesznek részt.
Összetevői révén a shea vaj önmagában is alkalmas bőrápolásra, a bőrbe felszívódva hosszantartó hidratáló hatást fejt ki. Szappankészítéshez ideális super fat.

Felhasználhatósága:
- Száraz bőrre, pikkelysömörre, ekcémára, allergiára, bőrgyulladás esetén, égés vagy borotválkozás után, : hidratál, regenerál, bőrnyugtató hatású, gyorsan enyhíti a tüneteket
- Napozáskor a shea vaj összetételének köszönhetően hatékonyan védi a bőrt a leégéstől így hatásos kiegészítője bármely napozókrémnek de önmagában is 5-6 faktorú védelemmel bír.
- Krémekhez: gyógynövényes kréek értékes összetevője, de használható babamasszázs krémekhez. Keveréskor alkohollal jól elegyedik.
- A test bármely részén naponta töbször is használható. Szappanokban super fatként alkalmazható. Krémekben nagyszerű kiegészítő hatóanyag.
Hatása:
A pattanásokat csökkentheti, gyógyítja a sebeket puhítja regenerálja a fáradt bőrt. Jelentősen csökkenti a ráncokat.

Gyevocska

2016. március 20.

Én egy év alatt elhasználtam 1 kg shea vajat az MM-től, így néztem utána ennek. Gondoltam, kipróbálom. Az illata nagyon finom, olyan, amilyennek lennie kell. Bár a felső 2-3 cm réteg elég keményke volt, szinte darabos. Azt leszedtem, majd jó lesz krémbe. De ami alatta van, az már a megszokott minőség. Lágy, grízes-krémes. Imádom. Nem tudok betelni a shea vajjal!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 20.

Emolliensek: Butyrospermum Parkii (Shea Butter)