Borza Szappan Manufaktúra

Ár:   790 Ft   Kategória:   Dezodorok
Lelőhely:   Bio-barát bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Nymeria, Módosítva: 2017. január 20.

Lelőhely:   Bio-barát bioboltok, online
Kategória:   Dezodorok

Természetes alapanyagokból készült alumíniumsó mentes dezodor.

Ez a kézműves dezodor illóolaj hozzáadása nélkül készült, hogy a legérzékenyebb bőr számára is kitűnő megoldás legyen. Egy igazi természetes, könnyen kenhető, krémes állagú dezodor, mérgező összetevők nélkül. Melegben, testmozgás közben, vagy hirtelen stresszhelyzetben, nincs mit tenni, szervezetünk izzadni kezd. Az izzadás természetes folyamat, egészséges, de senki nem szeretne kellemetlen szagot a természetességért cserébe. A boltokban kapható dezodorok legtöbbje tartalmaz izzadásgátló alumíniumvegyületeket, esetekben akár hosszútávon mérgező összetevőkkel.

vicky93

2020. augusztus 5.

2020. Február 25: Mivel a szódabikarbónás Olivia deo szétmarta a hónaljam, egy hasonló csomagolású, gyengédebb deot kerestem, na ez pont az. Egy dolgot elrontottam, a citromfüveset vettem meg, aminek az illatát nem igazán kultiválom, de így jártam. Reggel szinte az első dolgok között kenem fel, így mire felöltözök, beszívódik. Ősszel, télen eddig nagyon jól teljesített, abszolút hozta, amit elvártam tőle. Nem vagyok büdös, nem irritált a hónaljam. Egy bajom van vele, nagyon fehér lesz tőle a bőröm, sima mosakodás nem, csak radírozás hozza le, de azt hiszem ezzel együtt tudok élni. Remélem nyáron is oké lesz majd...
2020. Augusztus 5: Nos, nyár van, és még mindig jó. Nem mondom, hogy nem lehetne jobb, mivel azért kicsit szagos leszek, ha nagyon megizzadok, de azért ez nem fordul elő gyakran. (És más dezodornál is ez volt...) Rájöttem, mi zavar a szagában! Kicsit savanykás, így az izzadás szagára emlékeztet. Szerencsére sok más illatban is kapható a márka oldalán, és mivel lassan kifogy, másikat veszek majd.
Egy dolog miatt aggódok, remélem mindegyik fém tégelyben van, mert a webshopban a többi illat a műanyag tégelyes csomagolással van még fent.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 5.

Lilla16

2020. április 14.

A citromfüves illat van meg nekem is, de fémtégelyben, nem műanyagban, mint a képen. Kb 1 éve vettem, de sajnos nekem nem volt túl hatékony, ezért eddig főleg hétvégén használtam csak, viszont közeledett a lejárati dátuma, úgyhogy gondoltam a kényszerű home-office időszakban most elhasználom. Az Olivia dezodorához képest ez sokkal krémesebb, ezért is használtam néha váltásként, de ha mindennap használom ez is szárítja a bőrömet, pedig amikor felkenem, olyan az állaga mint a neogranormonnak, szépen össze is fog mindent.. Így huzamosabb ideig használva ez a fehér réteg a bőrömön is megmarad, bőrradírozós szappannal kell lesikálni. A hatása sem javult, sajnos ki kell mondjam, büdös leszek tőle. Nekem amúgy tetszik a citromfű friss illata, de abból semmit nem lehet felfedezni 1-2 óra után. Nem fogom újravenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 14.

Faustine

2020. március 7.

Citromfüves változatával próbálkozom. Nagyon tetszik a csomagolása és az összetevői, de sajnos nem vagyok vele maradéktalanul elégedett. Szépen beszívódik a bőrbe, nem irritál, sőt jól hidratál. Ha nem egy rohangálós/izzasztó napom van még este is érzem az illatát, ami számomra kellemes. De ha csak egyszer is megizzadok, akkor sajnos nem hozza számomra a dezodoráló hatást. El tudom képzelni, hogy van akinek beválik, de nekem összességében inkább nem, pedig nagyon szerettem volna szeretni

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 7.

girlmachine

2019. szeptember 10.

Régóta szerettem volna olyan dezodort, aminek a csomagolását újra lehet hasznosítani, ezért választottam ezt. Nekem sajnos hatalmas csalódás volt. Azt még elfogadtam, hogy a citromfű miatt szúnyogírtó szaga van, de egyrészt, amikor felkentem, olyan volt, mintha homokkal kenegetném a hónaljamat, (apró, homokszemcse méretű dolgok voltak benne, fogalmam sincs, mi lehetett az), másrészt egyáltalán nem dezodorált, akkor sem, ha újrakentem vagy nagyobb mennyiségben használtam, pedig egyébként nem vagyok izzadós típus. Szerettem volna szeretni, de konkrétan büdös voltam tőle. A csomagolást értékelem, és látom, hogy sokaknak bejött, de nekem sajnos nagyon nem.

Update: Ugyanezt megírtam az oldalukon majdnem egy hónapja. Elvileg közzététel előtt ellenőrzik a véleményeket, de most nézem és az enyém azóta sem került ki. Fura.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 10.

LizzC

2019. július 18.

Nekem nagyon bevált. A szódabikarbónás dezodoroktól begombásodik a bőröm, ezért örülök, hogy legalább a cink-oxidot jól bírom, mint kevesebb hulladékkal járó alternatívát. Levendula és citromfű illattal is próbáltam, talán a levendula egy fokkal kellemesebb. Ruhába bújás előtt 4-5 perccel kell felkenni, hogy ne hagyjon nyomot, de egyébként nekem egy kenés simán elbír egy egész munkanapot, egyedül edzés előtt szoktam újrakenni. 5 csillag, biztosan újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 18.

annabanana

2018. május 12.

Nagyon szomorúan olvastam, hogy az előttem szólónak milyen rossz tapasztalata van ezzel kapcsolatban, remélem, hogy ez alkat kérdése, mert nekem nagyon bevált. Én levendula illatban vettem meg. Még nem tudom, hogy melyik a tökéletes krémdezodor számomra, egyelőre ez azért tetszik, mert sokkal krémesebb, mint amit eddig használtam (Olivia, teafás szódabikarbónás deo), és ráadásul fém dobozban van, ami környezetbarátabb, mint a műanyag. Az illata nagyon finom, nem tolakodóan erős, épp ezért sajnos nem is érzem nap végére. Nem kell belőle sok és kell egy kis időt hagyni, mielőtt az ember belebújik a ruhájába, mert be kell szívódnia. Nekem semmi panaszom nem volt vele soha, de kreol bőrű vagyok, nem érzékeny a bőröm, úgyhogy a hozzám hasonló szerencsések szerintem adjanak egy esélyt neki nyugodtan :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 12.

Ascyra

2017. június 21.

A párom a jázminos illatút én a vaníliást használom. Én teljesen meg vagyok vele elégedve, a telet és a tavaszt szépen végigcsiálta velem, most jön a nyár, így kíváncsi leszek, hogy teljesít. Nekem nincsenek egyébként illúzióim afelől, hogy erőssége vetekedhet egy bioterméknek az alumíniumos és kemikáliás dezodorokéval, mert nem. Többször fel kell kenni, legalább napjában kétszer. Nagyon finom illata van, illetve némileg szabályozza az izzadást, de sosem szaglom izzadságtól és ez örömmel tölt el. Komfortosan érzem magam benne, amíg tart, de legalábbis az újra-felkenésig. (Ez melegben, stresszben 4-6 óra max.)Ez az egyetlen macera vele, de ennyi pénzért, az a tudat, hogy nem mérgezem vele a szervezetem, illetve a csodás illata miatt nekem több, mint megfelelő. Nagyon szeretem, nem fogom lecserélni, az biztos! Szeretjük, és ajánlom is szívből mindenkinek!

Update: 5 csillagról 1-re. Mindkettőnknek (tehát két különböző embernél) megjelent a hónaljában több kis pukli, amelyek duzzadtak és fájóak voltak. A párom 3-2 hónaljanként, én a bal hónaljban tapasztaltam csomókat. Én nem hittem el, hiába mondta a Kedvesem, hogy esetleg a dezodortól lehet, mert mindketten egyszerre kezdtük használni, így feltűnően összevágott a tünetek megjelenésével, én mégsem akartam elhinni, hogy egy bio-termék ilyet tesz, ráadásul csak természetes anyagokból. Mindketten elhagytuk és elkezdtük ismét a méregdrága Nerolis izzadásgátlót használni. A csomók mindkettőnknél eltűntek! Én nem bírtam magammal, újra elkezdtem ezt használni, hogy bebizonyítsam, ettől biztos, hogy nem lehet! (jó felelőtlen vagyok, az biztos, hogy magamon kísérletezem ki) A lényeg, a csomók újra előjöttek. A dezodor elhagyása után pedig ismét eltűntek. Ez a self-test szerintem magáért beszél. :(((((( (Természetesen a gyártó felé jelezni fogom és minden terméket visszaküldök, ne is lássam).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 21.

Antioxidánsok: Tocopherol