Bottega Veneta

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: debovszkij, Módosítva: 2014. április 24.

Lelőhely:   drogériák, online

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

kvin

2020. július 17.

Szerintem felejtsük is el gyorsan a Shalimar-hasonlatot. Valaki egyszer leírta, azóta hozzá "illik" hasonlítani, pedig nem sok köze van egymáshoz. A Shalimar - akár az Eau verzióról beszélünk - határozottan vaníliás, balzsamos íriszes unikum, jó adag édességet kompenzáló bergamottal, a Bottegának pedig kb. legutolsó szegmense a vanília. Éppenhogy csak alápislákol, sokkal inkább fás, fűszeres beütéssel. És a bergamott max. az elején üti fel a fejét, ahogy jött, úgy megy is.
Rajtam összességben nagyon szerecsendiós-fahéjas érzetű, pedig egyik sincs benne.
Bőrközeli, de olyan, amit falnál, annyira magával ragadó. Ez a finomság hamar kialakul, lineárisnak érzem, emiatt számomra kissé unalmas. Hiányzik a pikantéria, az a homályban megbújó bizonyos plusz, amitől összeugrik a gyomrod. Csak ezért nem max csillag.
Nagyon finom illat, de nekem nem szerelem.
A Shalimar balzsamos, olvadó édességével egy lapon sem említeném. Bizonyos tekintetben sokkal jobban tetszik, csak azt a kis pluszt hiányolom. Teljesen más a kettő. Az előbbi édes-vaníliás, de vannak benne átmenetek, kibontakozások, az utóbbi pedig egy kérgesen fás illat a szantál szintén fás édességével és fűszeres fahéj érzetével, viszont egysíkúbb, nagy bánatomra. Pedig imádnám.
Tartóssága pedig szintén felülmúlja a Shalimart, másnap, több kézmosás után is intenzíven illatozik a bőrömön. Emiatt megérdemel még fél csillagot.
Aki hozzám hasonlóan szereti a fás illatokat és nem zavarja, ha esetleg az elejétől végéig ugyanolyan egy parfüm - persze bőrkémia függvénye -, akkor nagyon jó szívvel tudom ajánlani.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 17.

Nagyon finom illat, de nekem nem szerelem.

Kisangyalcsillag

2018. július 11.

Az elejétől a végéig imádom ezt az illatot! A bergamott az elején, kicsit szúrós, de nem baj.. nagyon gyorsan átmegy egy édes, különleges puha tisztaság illatba.Valami mennyei...hmmmm.
Nem egy tömegillat😊hál isten🤣🤣Akár niche kategóriában is megállná a helyét szerintem..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 11.

Timi27

2018. március 23.

az itt leírt vélemények alapján vakvásárlás eredményeként lett tegnap az enyém egy 50 ml-es üveg... az összetevők és az üvege alapján azt gondoltam hogy egy hűvösebb citrusosabb, kicsit maszkulin illat fog megérkezni.. a végeredmény az lett, hogy abszolút nem bántam meg ezt a vásárlást :) valóban egy kis citrussal indít az elején, de nem annyira erősen, utána elég hamar csendesül, és egy kellemes, krémes tisztaságillat lesz belőle, de ugyanakkor van benne egy kis különlegesség is.. tartósnak nem annyira tartós, de ebből a mennyiségből egy darabig lesz mit utánfújkálni ...az üvege is nagyon szép..egyik véleményben írták, hogy lebutított Shalimar, hát szerintem nem igazán, legalábbis rajtam nem.. télen, tavasszal, ősszel tudom elképzelni,de majd a nagy melegben is meglátom, hogy alakul, bár szerintem nem lesz annyira fojtogató.. irodába is jó , nem túl erős a hatósugara...nekem eddig nagyon tetszik ...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. március 23.

csikosmatyas

2017. október 4.

Egy lebutított Shalimar. szégyelljék magukat 24 ezerért.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 4.

Egy lebutított Shalimar. szégyelljék magukat 24 ezerért.

galagonyanya

2017. február 9.

A leggyönyörűbb Bottega, pontosabban, az egyetlen, amely működik rajtam, és ha már ezt teszi, akkor teszi az összes többi helyett is. Kizárólag bőrkémia kérdése az egész (egyébként is, de ennél az illatnál fokozottan). Vegyük például Boszit. Ízlése kitűnő, szimata csalhatatlan. Stílusát nagyon bírom. Rajta sajnos nem működik (gondolom, nem megy a Dunának emiatt, biztosan van mit fújnia...) énrajtam viszont valamiért igen. Igazából nem is tudnám megmondani, a jó kis fanyar-fűszeres beköszöntőjét szeretem-e jobban, vagy ahogyan később ellágyul, elterül, akár egy selyemköntös a szoba közepén, ahová úgy csúszott le valaki válláról... ez a szakasza egyébként engem az Yves Rocher-féle Voile d'Ambre-ra emlékeztet, ez a lágy ámbrásság (de lehet, hogy a szantált érzem inkább) mely valóban már-már fátyolszerű. Én éjszakára viselem szívesen, megnyugtat, ellazít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 9.

dobolank

Korcsoport: >54
2017. február 9.

Bárcsak soha ne száradna le.... Az eleje nagyon impresszív, én eléggé szeretem ezt a citrusos-fűszeres regisztert, viszont a leszáradás után egy embertelenül unalmas, mint előttem többen is írták, vanília által abuzált pacsuli lesz, aminek vannak néha kis citrusos felvillanásai, de ez kevés ahhoz, hogy bármekkora mértékig érdekes legyen. Poros köd nekem ez az illat, sajnos nem jön be, és ami még sajnosabb, úgy érzem, hogy kifejezetten elrontották nekem, mert a kezdet az tetszett-

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. február 9.

csakmoni

Korcsoport: >54
2016. augusztus 26.

Nekem nagyon tetszik. Az üveg és a név alapján valami hűvös, aromás, maszkulin illatra gondoltam, és a kifújásnál azt is kaptam, az is tetszett, szeretem a bergamottot. Aztán nagyon gyorsan eljutott egy fás-púderes szakaszba. Leheletnyivel több a tonkabab és a vanília az én ízlésemnél, de így biztosan több nőnek tetszik majd. Nagyon kényelmes, tartós, finom illat. Én a pacsulit nem érzem, inkább a szantált.
Elolvastam Fragranticán a véleményeket, és úgy látom, nagyon sok arcát mutatja, sokan friss, citrusos illatnak érzik. Rajtam édes hintőpor. A negyven fokos buszon is kellemes volt (...nekem, a mellettem ülőt nem kérdeztem:)
Másodszor:
Több mint nyolc órája illatozik rajtam. Púderes, de nem a virágos-vaníliás fajtából, hanem száraz,de meleg tonka és szantál. Nagyon finom, és nehéz elhinnem, hogy mások bőrén friss illat, rajtam kb. 5 perc után már ilyen édes-púderes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. augusztus 26.

Másodszor:

aidanne

2016. augusztus 11.

Bottega Veneta illatokkal mar egy ideje szemezgettem, majd az anya illatot be is szereztem mert elkepesztoen mas, es mesesen luxus illat, de erdekes modon O volt nekem az elso Bottegam. Zsenialis! Egyszoval! Bovebben: az en boromon gyonyoruen simul, es szepen sorban illatozik az illatopiramisa. Fantasztikusan friss, aromas es puderes is egyben. Nem edes, de tenyleg egy lagy-friss de fej jegyei miatt egy erossen aromas( ez a bergamott es a es koriander egyvelege) beutesetol egy igazan figyelemre melto illat kreacio. Aki nem szereti a rozsat, ne ijedjen meg, semennyire nem erezheto, amugy sok parfumben szoktak voros rozsat beletenni, jot tesz a tobbi jegynek. Vanilia is csak finoman epphogy tamogatva a sziv jegyet, a tonkat.
A pacsuli es szantalfa is egy jo tarto alap ennek a tokeletesen megkomponalt illatnak! Tartossaga eleg jo! Egy jo 6 orat kibir:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 11.

Kicsivero

2016. június 15.

Kifejezetten finom ,kifújáskor frissebb,citrusosabb aztán pacsulis vaniliás ,tisztaságillat.
Kônnyed,légies...de nem az enyém.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 15.

Kônnyed,légies...de nem az enyém.

Aquariusgirl

2016. április 24.

Na, akkor most már én ide is leírom a véleményem. Nekem nem jön be, pedig a Bottega Veneta női és férfi illat a szerelmem :-) Odági el sem jutottunk, hogy magamon kipróbáljam, már a kézfejemen próbáláskor kiderült, hogy sajnos nem vagyunk egyek. Luxus tisztaságillat, tartós is, de nem az én illatom. Fiaimon még kipróbálom De nem vagyok képes 3 csillagnál kevesebbet adni elfogultságom miatt :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. április 24.