Bybi

Ár:   £12   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Hippolita, Módosítva: 2019. június 14.

Ár:   £12
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A Bakuchiol növényi eredetű, 100% -ban természetes alternatívája a retinolnak. A meglévő éjszakai rutin részeként való használatra tervezett erőteljes, mégis gyengéd hatóanyag, ami közvetlenül hat a kollagéntermelésre, pattanások ellen, és jelentősen képes javítani a bőr textúráját.
Kiterjedt kutatások bizonyítják, hogy bakuchiol ugyanolyan mértékben hat a kollegéntermelésre, mint a retinol, de a negatív mellékhatások nélkül.
A tesztalanyok nem tapasztaltak a retinolnál esetleg jelentkező egyéb hatásokat, mint hámlás, pirosság, begyulladt területek.
Emelett a bakuchiol nem teszi fényérzékennyé a bőrt.

Squalane eo 1 0Bakuchiol a I eo

Oila

2019. augusztus 28.

Várandósságom alatt nem mertem kockáztatni retinollal, de a bőröm állapota megkívánta, hogy igazi nagyágyút vessek be. Megrendeltem, kipróbáltam. A bőröm soha nem lesz tökéletes, a pórusaim tágak, és tinikoromtól egészen a harmincas éveim elejéig mániákusan nyomkodtam a bőröm, okozva ezzel maradandó kisebb krátereket is. Rozaceára is hajlamos vagyok, a bőrtónusom pirosas-foltos. Nem állítom, hogy ennek az egy terméknek köszönhetem a pozitív változásokat, mert alaposan átgondolt rutint követek immár fél éve, de az biztos, hogy a bőrfelszínem is, a bőrtónusom is sokkal egyenletesebb azóta, nem is használok egy ideje alapozót, csak egy csepp korrektort keverek a fényvédőmbe, arra púder, és ez bőven elég, teljesen láthatatlan sminkben érzem a legjobban magam. Az ára is rendkívül kedvező, bár a postaköltség miatt érdemes összefogni valakivel és együtt rendelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 28.

Antioxidánsok: Bakuchiol

Squalane eo 1 0

Antioxidás növényi kivonat, amelyet a malájtea (Psoralea corylifolia) magjából és leveleiből nyernek ki. A bakuchiol strukturálisan ugyan nem mutat egyezőséget a retinolfélékkel, a bőrön használva mégis nagyon hasonló módon fejti ki hatását, vagyis azokra a kollagéntípusokra hat, amelyekre a retinol is (I, III és IV). Egy 2014-es kutatás és egy 2019-es kutatás szerint is halványítja a ráncokat és a pigmentfoltokat is, a bőr rugalmasabb lett és általában a napfény okozta bőrkárosodások csökkentek anélkül, hogy a retinol használatánál esetlegesen jelentkező mellékhatások előfordultak volna. Az összetevő 1%-os koncentrációban pattanások ellen is hatásosnak bizonyult (az aknék 57%-al csökkenése 6 hetes kezelés után), ráadásul 2% szalicilsavval kombinálva a pattanások 67%-al csökkentek 6 hét után.