Byredo

Ár:   39 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Norella, Módosítva: 2018. január 26.

Ár:   39 500 Ft
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

Kiadás éve: 2013

Illatcsalád: orientális-fás

Fejillat: borókabogyó

Szívillat: ibolya, nőszirom

Alapillat: pacsuli, borostyán, bőr

Ár: 25 000 Ft + posta , Eladó: Nautius70
Állapot: 50/kb.35 ml, Helyszín: Budapest, fizetés: fizetés banki utalással, postával küldöm, személyes átvétel Budapesten
Ár: 4500 , Eladó: Sompi1
Állapot: 10 ml, Helyszín: --, fizetés: postán maradó ajánlott levél, foxi

Sompi1

2021. július 21.

Nekem is fontos dátum az életemben 1996, lehet enbek is sok köze van ahoz, hogy szeretem az illatot is. A Byredo üvegeket alapból nagyon szeretem. Jó kézbe venni, levenni a kupakját, szeretem, ahogy visszarántja és elforgatja a kupakot a mágnes. Több illattal ismerkedtem már tőlük és eddig ez és a Pulp a kedvencem. Az illat rajtam egyáltalán nem édes, nem bőrös, inkább virágos és poros. Melegebb időben töményebbnek és tartósabb érzem, mint hidegben. Szerintem inkább visszafogott, elegáns és mégis van benne valami egyedi. Lehet kevés még a tapasztalatom, - mainstreem illatokat egyáltalán nem ismerem-így nem tudom hasonlít e a lentebb felsoroltakra-, de nekem összességében harmóniát, nyugalmat, melegséget és egy kis csodavárást ad, amikor magamra fújom 🙂 Most, hogy lett egy üveggel spórolnom sem kell vele 🙂

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. július 21.

nyuszo

2019. december 20.

1996.
Fontos dátum az életemben, így nagyon szerettem volna szeretni...
Már az üvegbe szippantva tudtam, hogy nem így lesz :(
Valahogy ugyanaz a csalódottság töltött el, mint amikor először találkoztam a NAGY/LEGENDÁS Bvlgari Black-el.
Én valahogy nagyon hasonlónak érzem a két illatot (nem csak az orrommal, de a szívemmel is).
Motoros bőrdzseki, égett gumi és aszfalt szag, szúnyogriasztó spray némi szacharinos édesítő illat....
Brutál erős, brutál tartós.
Az ámbrán, bőrön és pacsulin kívül nem éreztem mást, pedig sokáig vártam, hogy majd valami megváltozik, és megtörténik a csoda, de nem.
Időutazásnak jó, de használni nem fogom....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. december 20.

1996.
Fontos dátum az életemben, így nagyon szerettem volna szeretni...
Már az üvegbe szippantva tudtam, hogy nem így lesz :(
Brutál erős, brutál tartós.
Időutazásnak jó, de használni nem fogom....

GNóri

2019. augusztus 13.

Számomra toronymagasan ő a befutó a Byredo-k közt, hihetetlenül érdekes, izgalmas és különleges illat, nem éreztem még hozzá hasonlót. Naaaaggyon édes, ugyanakkor púderes-velúros, és a borókától van benne egy kis savanykás akkord is. A tartóssága és hatósugara Byredo-khoz képest elképesztő. Az egyetlen dolog, ami visszatart a beszerzésétől, az az erős édessége, nem tudom, hogy ezt hosszútávon el tudnám-e viselni magamon.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 13.

Tiziana

2019. január 27.

Úgy látszik ez egy illat-kaméleon!A véleményeket olvasva,
mintha nem is ugyanarról az illatról írnának.
Rajtam, nagyon aromás, bőrös, és kicsit "mocskos" az indítása.
Azt vártam hogy a leszáradás során, ez a fajta régi bőrszag
még inkább animálissá válik, és akkor már nem fogom szeretni.
Meglepetésemre, az illat egyre inkább összeolvadt, édessé, likőrössé vált,
mint egy 20-25 évig fahordóban érlelt, esszenciális párlat (talán rum?)
Ebben a főzetben csak érett, dolgok vannak,semmi zöld, semmi friss.
A színe arany vagy borostyán,az állaga lassan folyó méz,az íze mazsola,az illata érett bőr,
vaníliás dohány,ilyesmi.
Kivételes illat, a legjobb télen, de nem minden napra, inkább különleges alkalmakkor érdemes
elővenni.Megkívánja az alkalmat akkor tud legjobban hatni (egy kiállításon, egy irodalmi esten...?)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 27.

Úgy látszik ez egy illat-kaméleon!A véleményeket olvasva,
mintha nem is ugyanarról az illatról írnának.
Rajtam, nagyon aromás, bőrös, és kicsit "mocskos" az indítása.
Azt vártam hogy a leszáradás során, ez a fajta régi bőrszag
még inkább animálissá válik, és akkor már nem fogom szeretni.
Meglepetésemre, az illat egyre inkább összeolvadt, édessé, likőrössé vált,
mint egy 20-25 évig fahordóban érlelt, esszenciális párlat (talán rum?)
Ebben a főzetben csak érett, dolgok vannak,semmi zöld, semmi friss.
vaníliás dohány,ilyesmi.

Parfuwoman

2019. január 19.

Még decemberben mutatták meg nekem blatteren, majd szerda este, egy hosszú nap után végre eljutottam illatolni. Magamra fújtam, mert a blatteren megfogott. Más is befújta magát vele és jót nevettem, mikor elmondta, hogy szerinte ez egy jó beteg illat, egy régi, felnőtteknek szóló újságnak van ilyen szaga :) Viszont sokat fújt magára belőle, így tetszhetett neki az illat.Bírom a szókimondó embereket, bár én nem ilyen vagyok.
Rajtam a Talismans Osangjára hajaz a leszáradása, csak nem annyira intenzíven szalmás, fabútoros és intenzív, mint az Osang. Byredókhoz mérten a tartóssága és szillázsa rendkívül jó, ez piros pontot érdemel, pacsi!
Egyébként elég zöld, illat, de valahogy mélyen. Mint az avar, illetve a száradó, kitépett gaz és a levágott fű illatát adja vissza számomra. Plusz van benne egy kis ódon könyvillat is. Az ámbra ad neki egy mélységet.Gondolkozom rajta, mert tartok tőle, hogy én ezt nem nagyon használnám.Csodás parfüm, ezért imádom a niche világot(bár sok designer illatom van és imádom őket), mert meg mernek lépni ilyen illatokat. Ez már tényleg művészet. Egyelőre 4*, de lehet ez több is

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 19.

Verona5

2019. január 19.

A csuda sem gondolta volna, hogy ezekből az összetevőkből összejön egy frissen fürdetett, krémezett, púderzett, épp most jóllakatott, szuszogva alvó csecsemő szobájának az illata! Pedig ez tutira az, hiába hasonlítják nekem a fragin bármelyik ámbrás csodához! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 19.