Calvin Klein

Ár:   7990 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: buttercup, Módosítva: 2012. február 16.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: virágos- aqua

Illatjegyei: sárgadinnye, sárgabarack, licsi, körömvirág, koriander, kamilla, jácint, feketeribizli, bársonyvirág, alma, szegfűszeg,szegfű, rózsa, őszibarack, jázmin, gyöngyvirág, vetiver, vanília, szantálfa, pézsma, moha, virginiai , ámbra

Ár: 12000 , Eladó: andievincze
Állapot: új, Helyszín: Cserkeszőlő, fizetés: Utalás után postázom
Ár: 10.000 Ft , Eladó: Nikcsy91
Állapot: Új, dobozában, egyszer pròbált. 100 ml., Helyszín: Budapest, fizetés: Foxpost az árban, előre utalással

Dottir

2020. augusztus 19.

A 80-as, 90-es évek Calvin Klein illatai mindannyian a szívem csücskei, elég jó kis szériája volt akkor a márkának: 1985 Obsession, 1988 Eternity, 1991 Escape, 1994 CK One, 1996 CK be, 1997 Contradiction, 2000 Truth. Egytől-egyig kultdarabok, olyanok mint a nagy szupermodell generáció: mindenki ismeri őket, gyönyörűek, különlegesek, utánozhatatlanok. Az Escape számomra mást jelent mint a legtöbbeknek, nekem ő nem az eredendő sárgadinnyés diszkóparfüm, és habár nekem is a La Bouche-t és Scatman John-t (jesszum:DDD) juttatja eszembe, mégis - talán mert én akkoriban nem használtam -, ha magamra fújom, teljesen másról mesél. Friss és vizes ugyan, de ez csak a külső illatburok, ezt csak az érezheti, aki távolabb áll tőlem, mert ahogy haladunk a projekció centruma felé, nehezül az illat. Rajtam nagyon virágos és kicsit füstös-bőrös is, van benne valami poros szárazság, ami a Ralph Lauren Safari-t juttatja eszembe. A gyümölcsök nem szertelenek, hanem érettek, édesek és buják benne. A kamilla és moha füves-gyógynövényes pázsitillatot idéz, és a temérdek összetevő valahogy annyira fantasztikusan van összedolgozva, hogy nem lehet megfejteni a titkot. Minden emlék- és képzettársítás ellenére ez egy tekintélyt parancsoló, komoly hölgy-, vagy inkább dámaillat. Ma nagyon olcsón lehet hozzájutni, ami nekünk jó, de ennél sokkal többet érdemelne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 19.

alizee

2020. augusztus 14.

szerintem én tényleg fordítva vagyok bekötve mert ahogy meghallom, hogy túl retro-túl fura-túl ellentmondásos valami nekem azonnal kell. így voltam ezzel is és mégis együtt töltjük a nyarat és jobb társam nem is lehetne ezekben az undorítóan meleg hetekben(hónapokban)! annyi minden található benne, nem is tudok egyvalamit kiemelni, igen talán a sárgadinnye de valami szúrós, ropogós fűszerrel együtt. talán a koriander, szegfűszeg?! mittudomén. a gyöngyvirágot érzem benne amivel általában ki lehet üldözni a világból de itt nagyon szépen harmonizál a többivel.
imádom, reggelente úgy hat mint egy espresso löket. a tartóssága meg egy teljes nap, hajra fújva pedig 2+.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 14.

snowwithe

2019. április 26.

Kis mintát rendeltem belőle kipróbálásra, de sajnos nekem nagyon nem jött be ez az illat. Még a kilencvenes évek közepén volt valami hasonló sárgadinnyés parfümöm, azt akkor szerettem, de ennyi idősen, ennyi évvel később... húúú
Az irodában tettem nemrég a csuklómra belőle - már elsőre sem tetszett, de egy idő után kimondottan zavart. Ki kellett mennem a mosdóba szappannal lemosni, de nem sikerült.... kétszer mosakodtam, és még mindig érzem..... szóval a tartóssága mindenképpen 5 csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 26.

CiccuMiccu

2018. augusztus 18.

A dolgozós parfüm volt. Reggel befúj, szagtól megszédül, lakásból kirohan, mire beér: illattá formálódik (szinte tapintani lehet a levegőben) hűségesen követ bárhová lépsz, mindenki döglik utánad, téged jobban hajt, mint a kávé, haza is kísér, otthon lefürdesz (csak így lehet letenni) leengeded a vizet és vele együtt a munkahelyi stresszt is. Utána kezdhetsz élni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 18.

kvin

2018. február 17.

Ajjaj, kapásból koppintós parfüm-hatás, gagyi utánzat-érzés, suta gyümölcs (sárgadinnye?) és valami nagyon általános, kommersz feloldás. 2-3 csillagnál több semmiképp, de ahogy múlik, annál inkább hajlok a "tökmindegy" replika-illathatás felé.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 17.

tonic

2017. december 29.

Sok minden fűz ehhez az illathoz, főleg egy valakihez... :), én szerettem, tesóm hozta vmelyik külföldi útjáról,

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. december 29.

anitala

2017. november 4.

Tinikoromban ez volt számomra a PARFÜM, amikor egy mintához sikerült hozzájutnom. Azóta több üveggel elfogyott. Nagyon tömény illat, de ez számomra inkább pozítivum, úgy gondolom, hogy ez olyan parfüm, amit leginkább egy esti randihoz lehet elképzelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 4.

Pünyike

2017. szeptember 25.

Mini kiszerelésem van, már szétesett a fejillat, de a múlt kedves emlékei miatt nem válok meg tőle. Jellegzetes illat, nem áll mindenkinek jól, nem is szeretheti mindenki, ez tény. "Egy emberes parfüm a csapatból". Egy múltbéli barátnőm használta. Életvidám, pörgős, nagyszájú, harsány nő volt akkoriban. Bár a barátságunk már a múlté, nekem erről az illatról ő és az életstílusa fog eszembe jutni, amíg csak élek. Képtelen voltam/vagyok magamra fújni. Ez nem az én illatom, hanem az övé. Tudom, hogy tömény, meg erős illat, de ez számomra a végtelen, gondtalan, vidám nyarat idézi.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. szeptember 25.

adrica

2017. április 24.

Felnőtté válásom határán, de még tini utolsó éveimben ennek az utánzatával, az Elope-pal fújkáltuk magunkat felváltva a Lucci-Lucci-val (Lou-Lou utánzat), legfőképp suli időszakban. Nem nyáron! Mert a valahogy több idő az életünkből az még is a suli időszakra tevődött, ill. hétvégenként a disco. Na már most mikor van suli időszak? Hűvös időben. És ez szerintem akkor teljesít jól. Akkor nem émelyítő, hanem friss mivoltát mutatja meg, mint egy hideg szellő csap az arcunkba. De akár lehet jeges szél is. És igen, akkor a hidegben megérezve a sárgadinnyét asszociálunk, vágyunk a nyárra, de ez akkor bizony tényleg nem jó! Mert akkor tényleg a poshadt sárgadinnyével büntet. Egy kedves krémmániástól a napokban vettem egy maradéknyi üveggel és hálás vagyok neki! Visszahozta a 16-18 éves énemet. Először én is megijedtem a kezdetétől, hogy na tényleg ez a poshadtság? Na, jól jártam! De 5 perc, és jöttek rögtön az emlékek: szalagavató próbák, ide-oda csavargyár, sietés, enni sincs időm, szerelmes vagyok.... és friss illat, ami elegáns. Számomra ez egy minőségi illat. Párjának tudnám említeni, az Issey Miyaki-t. Az is szintén s.dinnyés. Lehet, hogy csak az emlékek miatt, de nekem ez akkor is a szívem egyik szegletében van, és most bizony hordani is fogom, és jelen pillanatban is tetszik. Pedig azóta már kupálódott az orrom és szocializálódott pár illaton.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 24.

Vaslady

2017. március 13.

Én ezt az illatot nem érzem virágos -aquásnak,hiszen azokról alapból is a nyár jut eszembe.
Még fiatalabb éveimben sem szerettem,sosem használtam és nem is vágytam rá...akkor sem.
Egy erőszakos,poshadt sárgadinnye szag,amibe bekever a kamilla,lehet attól poshadt?
Mert egy egyszerűen édes,harapnivaló sárgadinnye illat,az bizony tetszene,persze ha nem geil...
Nekem a nyári illatok nem itt kezdődnek,és nem is itt végződnek.
Ilyenkor mondom azt,hogy sajnálom Elizabeth Taylor illatait,akiket máglyahalálra küldtek....
Neki pedig sikerült átszökni a 21 századba....nem is értem,hogyan?
Szerencsére nem ismerek senkit,aki ezt használja :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 13.

Nekem a nyári illatok nem itt kezdődnek,és nem is itt végződnek.
Neki pedig sikerült átszökni a 21 századba....nem is értem,hogyan?
Szerencsére nem ismerek senkit,aki ezt használja :)