Carven

Ár:   19 990 Ft és 26 490 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Douglas   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mudpach, Módosítva: 2016. szeptember 8.

Ár:   19 990 Ft és 26 490 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Douglas

A világon az első Vietiver alapú illat, melyet utána sok követett. Madam Carven idején alkották, akinek a kedvenc színe a zöld volt. Az illatot egy szerelem története inspirálta: egyszerre dinamikus (grapefruit, citrom), intenzíven férfias (levendula, szerecsendió) és férfiasan érzéki (Vetiver).

CSERE is - Carven Vetiver
Ár: 1500 Ft / 2500 Ft vagy 18.900 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 5 ml / 10 ml vagy üvegében (100ml-s), Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Posta, MPL, foxpost
Carven Vetiver fújósok
Ár: 1100 Ft, 1600 Ft, 2400 Ft - Min. 3 db fújóstól -10% a jelzett árakból , Eladó: Lapo

kvin

2021. február 7.

És megint én leszek első.
Magamnak szánt illat, a türkiz külsővel amúgy is megvett, de mivel férfi illat, ezért úgy is tesztelve (lásd:lentebb)

A Carven három fő férfivágánya közül (Pour Homme, L'eau Intense, Vetiver) ez utóbbi a leggyengédebb - számomra az unisexbe hajló vonal, erre erősít rá a csodaszép türkiz üvege is -, ami elvileg már-már sós irányba mozdul. Holott a sósságból én vajmi keveset érzek, inkább a kissé pikáns, puha levendula illatozik az orrom alá.
És nem, nem azért, mert "hát igen, nem mindenkinek van hozzá orra..." ! Khm. Az illető valószínűleg nem hallott még arról, amit úgy hívunk: egyéni bőrkémia.
A bőröm alapvető édessége miatt rajtam ezek a "sós" illatok nem igazán tudnak érvényesülni, egyszerűen minden bepuhul (éppen ezért nem bírom elviselni az eleve édes illatok, de ez most mellékes)
Most a leírás szerint megyek végig:
- egyszerre dinamikus (grapefruit, citrom), - az első percekben abszolút, ezt aláírom, de ezen, a bergamott és a lédús grépfrút-fröccs nyomán ne is csodálkozzunk (nem szabad, hogy az ilyesféle indításra érzékeny orrokat megtévesszen az esetleges "megint egy citromos légfrissítő" asszociáció! Ez nyilván nem ennyi...) A citrusosság átmegy citromfűbe, a hirtelen gyümölcsösség érzetét átveszi a zöldes fanyarság.
- intenzíven férfias (levendula, szerecsendió) - vitatkoznék. A levendula szerintem minden, csak nem "intenzíven férfias". Sőt! A levendula önmagában az egyik legnőiesebb, "bújósabb" illatjegy. A szerecsendió egy csöppnyi édeskés fűszerezést, kicsit erős "húzós" pikantériát ad hozzá, de semmiképp sem nevezném ettől férfiasnak. Főleg azoknak a nőknek, akik szeretik a fűszeresebb illatokat, ez semmi.
- és férfiasan érzéki (Vetiver) - megint lehetne vitatkozni, hogy a vetivert mennyire tartjuk férfiasnak. Én pl. nem. Több csodás női parfümöt tudnék említeni, aminek egyszerűen jót tesz, anélkül, hogy eltolná a férfias vonal felé.
Persze ez egy kimondottan vetiveres parfüm, mégsem csak ennyi. Ott van még az édeskés-fás szantál alap és a balzsamos benzoin, ami szintén édeskésen puha. Vetiver szalagcím ide vagy oda, ez sokkal több annál. És mintha még narancsvirágot is éreznék benne.... lecsendesedésben már tökéletesen nőiesnek mondanám, legalábbis úgy, ahogy rajtam illatozik, biztos, hogy nem szeretném érezni egy alfahímen. A tartósságával van bajom, illetve a kipárolgásával, nekem viszonylag hamar bőrbe olvadó, elég tompa.
Összességében én nyugodt szívvel ajánlom kipróbálásra nőknek is, egyáltalán nem határozottan férfias vonalat követ, sokkal inkább unisex, frissítő, majd levendulásan bepuhul, elsősorban hétköznapokra hordható parfüm.

Ellenkező nemen tesztelve:
Mintha nem is ugyanaz az illat lenne! Férfi-bőrön könnyeden férfias illattá válik, kissé pimasz, fiatalos (tehát inkább 30fölötti, de semmiképp sem őszes korosztály), szinte bőrös, jó érzékkel kesernyés, nem túl édesded, semmi sem túlhangsúlyos, frissen vágott citromfüves, érzékeny kidolgozással, lecsengéssel. És nem utolsósorban jobban felfedezhető, tartósabbnak hat. Úgy tűnik az én bőröm "megeszi".
Sokkal tetszetősebb, mint rajtam, és nem azért, mert rajtam férfias lenne, sőt!
Két nem, két hormonháztartás, két egészen más karakterű illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 7.

És megint én leszek első.

Most a leírás szerint megyek végig:

Ellenkező nemen tesztelve:
Sokkal tetszetősebb, mint rajtam, és nem azért, mert rajtam férfias lenne, sőt!
Két nem, két hormonháztartás, két egészen más karakterű illat.