Carven

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Marionnaud, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: molnardokigergely, Módosítva: 2014. szeptember 2.

Lelőhely:   Marionnaud, parfümériák

molnardokigergely

2017. november 9.

Egy igaz klasszikus a Carven első férfiillata 1957-ből, a vetiveres illatok egyik első képviselője.

Sajnos csak a legújabb verziót sikerült beszereznem, a régebbiek állítólag ha nem is gyökeresen, de mások. A Guerlain Vetiverjének elődjéről van szó tulajdonképpen. Idézném Szimat (Illatvadász) (http://illatvadasz.blogspot.hu/2011/03/guerlain-vetiver-1961-9510.html) ide vágó írását:

"A Carven 1957-ben megjelent Vetiver-ének hatalmas sikerét látva Jean-Pierre megbízta az akkor még csak huszonkét éves unokaöccsét, Jean-Paul-t, hogy készítsen egy vetiveres parfümöt, amellyel a Guerlain is meglovagolhatja az újonnan támadt divathullámot. Jean-Paul eleget is tett a felszólításnak, mégpedig úgy, hogy a parfüm alkotása során mindvégig arra törekedett, hogy egy kertész földes-fás illatát teremtse meg. Ebből a rövid kis történelmi visszatekintésből több dolgot is megtanulhatunk: egyrészt kiderült, hogy plagizálás útján is születhetnek mesterművek, másrészt megállapíthatjuk, hogy jó az unokaöcs a háznál, még ha az épp parfümház is..."

Adódna itt az összehasonlítás a Carven és a Guerlain vetivere közt, de nagyon részleteset nem tudok írni, mivel a két termék nincs nálam/rajtam egyszerre. Számomra a két parfümből a legújabbakat megszagolva talán a Guerlain az okosabb, szebb, zöldebb, élettel telibb, de azért a Carven Vétiver sem eldobandó, ez inkább frissebb, időtlenebb.

Ha befújom magam vele, olyan mintha egy szikrázó ásványos zöld illatfelhő venne körül. A kifújás utáni 5 percben kicsit hasonlít arra az illatra, amit egy szaunában vagy egy gőzfürdőben lehet érezni (forró parázs, egy kis citrusos illóolaj, gőz, víz, a vízben ázó fa illata, zöld jegyek stb). Mégsem mondanám, hogy meleg, barátságos, bárki számára hordható. Ilyen vélemények voltak róla: Füstölő illata van, tenger illatú, nagypapa illatú, szappan illatú stb. -na most akkor mi az igazság?

Ha valaki bírja a vetiver központú parfümöket, akkor érdemes ebbe is beleszagolni, főleg, ha a Guerlain, vagy a L'occitane hasonló tematikájú termékeit drágállja a Carven jó alternatíva lehet.

2017 november 09. Magamra fújtam, olyan mint egy hideg, ám derült márciusi napsütés. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 9.