Cosmio

Ár:   600-2200 Ft   Kategória:   Testápolás
Kiszerelés:   20 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. február 4.

Ár:   600-2200 Ft
Kiszerelés:   20 ml, 50 ml és 100 ml
Kategória:   Testápolás

99,6%-os, kristálytiszta, szűrt, folyékony, aloinmentes aloe vera gél. 0,4% tartósítószerrel stabilizálva (nátrium-benzoát, káliumszorbát, citromsav). PH: 4,4.

Az aloe vera leveleiből préselt, savas kémhatású gél rendkívüli bőrápoló tulajdonságokkal rendelkezik, gyulladáscsökkentő, nedvességmegkötő, hűsítő hatású. Jótékony a viszkető, irritált, napégette bőrre, segít a különféle eredetű sebek gyógyulásában. Emellett kiváló antioxidáns, sejtmegújító, bőrmegújító tulajdonságokkal rendelkező anyag. Hasznos az aknés bőrre szánt készítményekben is.  Az aloe vera gél minden bőrtípus számára jótékony hatású, akár önmagában is alkalmazható, de a kozmetikai készítményeink vízfázisát is gazdagíthatjuk vele (részben vagy egészben).

Külsőleg! Kozmetikai alapanyag.

naiva

2015. június 14.

Saját készítésű testápolókba szoktam tenni, részben vagy egészben kiváltva vele a vizes fázist. Valóban megtévesztő a gél kifejezés, mivel állagát tekintve a többi hidrolátumhoz hasonló. Magában nem nagyon használtam, inkább csak krémkeveréshez illetve nyáron, megpirult testrészekre hűsítőként.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 14.

Októberi Lány

2015. május 15.

Azt hiszem, én vagyok a kivétel, aki erősíti a szabályt. Nekem ugyanis nem igazán hat az aloe vera. Sebek, gyulladások gyógyításában egyáltalán nem, hidratálószerként pedig csak nagyon minimális mértékben. Ez a fújós módszer sem az igazi számomra, én sokkal kevésbé "folyós" állagúnak hittem ezt a majd' 100%-os aloét, az eddigi tapasztalataimból kiindulva. (Volt régebben növényem is.) Más, magas aloe tartalmú szerek (pl. Oriflame 80%-os zselé) is inkább húzták, mint hidratálták az arcomat, de arra gondoltam, a többi hatóanyag miatt lehetett, a növényből közvetlenül kinyert "trutyival" meg inkább csak kísérletezgettem, "helyileg" használtam. Szóval, mindenképp ki akartam próbálni, de elég nagy csalódás. Több módszert is bevetettem pedig:
1. A "fújós": Mindenhová megy, tehát a szememre, orromba, számra, és rögtön lefolyik, ha elkezdem bemasszírozni, és mintha elillanna, egy részét beszívja a kezem is, nem jó. Még kissé nedvesen be is kenem mindjárt (többnyire Tafedim géllel), de nagyon haloványan érzem csak a hidratáló hatás javulását ezáltal.
2. Krémes: A tenyerembe fújom, és abba nyomok egy kis hidratálót (Balea Aqua Feuchtigkeits Serum), amiben - vélhetőleg - túl sok a glicerin, így ezzel kicsit megnövelem a víz mennyiséget, hogy hosszútávon ne szárítsa, hanem hidratálja a bőrt. (Ha egy krémben 10% feletti a glicerin, tehát az összetevőlistán valahol elöl van, pl. közvetlenül a víz után, abban szinte biztos, hogy túl sok van, és ekkor a glicerin a bőrben is megköti a vizet... Ezt nemrég magyarázták el nekem is.)
3. Illóolajjal keverve lemosónak, toniknak. (Vattakorongra fújom, arra 1-2 csepp illóolaj.)
4. Pakolásba.
5. Xantánnal vegyítve, egy két dolgot (illóolaj, glicerin v. pantenol) még belerakva hidratáló gélt szerettem volna belőle keverni (még nem készítettem ám krémet, de régóta gondolkozom a "recepten"), de végül ezt az elképzelést nem valósítottam meg, a gél fő alapanyagául inkább a rózsavizet fogom választani, azzal talán jobb eredményt fogok elérni.
Ezeket találtam ki, és alkalmazom is (az utolsót kivéve), de mégis kevés hatásfokkal. Úgyhogy nem nyert. Persze, elhasználom még, de többet nem veszek.
Amúgy ár/érték arányban nagyon is korrekt, csak az eltarthatóságra érdemes odafigyelni, felbontás után hűtőben 2 hónapig jó.

Update:
Megbarátkoztam vele, egyrészt mert olcsó, másrészt mert a pH értéke jó savas, ha szappannal mosom le az arcomat (nem mindig), akkor "kompenzálom" a lúgos kémhatást, ami hazavágja a savköpenyt, vagy mit.:)
Másik: Most lehet kapni Cosmio-éknál 10:1-es koncentrátumot, 600 Ft/20 ml, szóval nem olyan olcsó, viszont cserébe hatékonyabb nyugtatás szempontjából, mint a "sima" itt. Helyileg piros bibikre ill. pakolásokba adalékanyagnak használom. Ez utóbbi funkcióra a hígabb verzió is alkalmas.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 15.

4. Pakolásba.

Update:

neoda

2013. december 30.

Nekem ez a termék annyit ért, mint halottnak a csók. Ráadásul nem hogy nyugtatta, de irritálta a bőröm, azt hiszem a benne található citromsav miatt. Plusz egy vízszerűen folyós terméket kicsit hibás dolog "gél"-nek nevezni Ezt a terméket nem venném újra.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. december 30.

N.A.

2013. november 7.

! :)

Én egy allergiás kiütés kezelésére szereztem be, sokat segített abban, hogy normális állapotba került újra az arcom. Illetve az Alora naturás balzsamomhoz használom alapnak.
Időközben rájöttem viszont, hogy egy kevés csipkebogyó mag olajjal vegyítve (én Kunságit használok, nem a Cosmiosat) csodákat művel!

A legjobb smink maradék eltávolító. Minden arcmosás után még átitatott vattakoronggal áttörlöm az arcom és minden szennyeződést levisz. Kiváltotta a tonikjaimat is, mert reggeli és esti használattal nem húzódik a bőröm, kisimultabb és hidratáltabb és nem marad semmilyen ragacsos érzés az arclemosók után. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 7.

! :)

Skye

2013. augusztus 19.

Az arcomon használom, csökkenti a gyulladásokat és hidratál, ahogy előttem is írták. Sokkal egyenletesebb az arcbőröm. Én az illatában elég erősen érzem a tartósítóanyagokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 19.

vador

2013. május 25.

Valóban nagyon jó. Krémezés előtt fújok az arcomra egy keveset így sokkal könnyebben és spórolósabban lehet krémezni, ráadásul a hidratálás is intenzívebb. Mindemellett pedig sokkal egységesebb kinézete van az arcomnak, eltűntek a kisebb pirosságok, gyorsabban gyógyulnak az esetleges pattik, hegek.
Az illata nem túl kellemes, de legalább egyértelműen felfedezhető benne a frissen vágott aloe vera, a tartósítói pedig teljesen barátságos, ehető anyagok.
Viszont fontosnak tartom leírni, hogy felbontás után két hónap a szavatossági ideje, tehát nagyobb kiszerelést csak akkor érdemes venni, ha tényleg sokat használjuk!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 25.

Csillagvirág

2013. február 12.

Érzékeny az arcom és sajnos ez is olyan nagy fokú pirosságot,irritációt okozott,hogy el sem hiszitek! Érzékeny bőrre nem ajánlom! De mivel nem vagyunk egyformák 1 próbát azért megér mindenkinek!
Mondjuk azért nem vagyok annyira biztos az aloe vera tartalmában sem! Nekem: O :-((

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 12.

Makk Zsuzsó

2013. február 10.

Nálam alapkellék. Bepaskolok egy kicsit a bőrömbe, aztán bemasszírozom a krémet, vagy a tenyeremben összekeverem vele. Sokkal erősebben hidratál, mint a víz, azonnal megnyugtatja és feltölti a bőrt. Az egyik legjobb bőrápolószer, ami létezik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 10.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel