Best of Beauty 2019

Cosmio

Ár:   1200 Ft   Kategória:   Testápolás

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2015. május 4.

Kategória:   Testápolás

Natúr, finomítatlan, tradicionális feldolgozással készült shea vaj ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból.

100%-os tisztaságú, semmilyen adalékanyagot nem tartalmaz!

Vadon termett, kézzel válogatott sheadiókból készült, különleges minőségű, német minősítő szervezet által ellenőrzött termék. Méltányos kereskedelem útján beszerzett termék Ghánából, ahol a helyi asszonyok megélhetését biztosítja, ezért ott úgy nevezik: "a nők aranya".

A kíméletes feldolgozásnak köszönhetően a shea vaj beltartalmi értékei megmaradnak. A karitéfa paradoxa alfajának magjából kinyert finomítatlan vaj nagy mennyiségben (kb 5-10%) tartalmaz ún. elszappanosíthatatlan összetevőket, melyek intenzíven ápolják a bőrt. A natúr shea vaj akár magában is, esetleg egy bázisolajjal keverve, illetve a receptúrák részeként kiválóan ápolja a száraz, neurodermitiszes, ekcémás bőrt, hidratáló, nyugtató, regeneráló, és gyulladáscsökkentő hatású.

Külsőleg! Kozmetikai alapanyag.

Csomagolás:

100 g-os: gasztro doboz

150 g-os: gasztro doboz

500 g-os: zacskó
1000 g-os: zacskó

Mariposaa

2018. október 16.

Már régóta csak a cosmiotól vásárolok alapanyagot a natúr kencéimhez, nagyon szeretem a shea vajukat is meg a kakaóvajukat is és a növényi olajaik is nagyon jó minőségüek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 16.

Luiselotte

2018. augusztus 16.

100 gramm az örökkévalóságig elég. Használom az arcomra, a lábamra, a kezemre és csodát tesz a bőrömmel.Akinek gondja van a beszívódással az próbálja meg nedves bőrre kenni úgy hamar becuppan, mintha csak egy arcolaj volna. Krémes , könnyen kenhető, az illata engem nem zavar.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 16.

d.krisztina

2016. november 3.

Jaj, de jó, hogy csupa öt csillag, senki sem sír a szaga meg állaga miatt! :))) Én szeretem. Mivel natúr, így parfümillatot hiába vár tőle bárki is. Az állaga is inkább egy régi, elsárgult, fura szappanra hasonlít. Arcra-kézre, kis területekre használom, teljes testre kicsit macerás. Én levágok egy kis darabot és azzal törlöm át párszor a területet -mint egy arctisztítós vattakoronggal- és ami a bőrön maradt, azt meg elkenem. Elég jól véd, hidratál. Exxxxtra száraz bőröm van, arra nagyon megfelelő. Sokszor kenem el vizes kézzel a bőrömre olvadt vajat, így még jobban hidratál.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 3.

renataH

2016. március 8.

Házilag készített kencékbe szoktam használni, nagyon szeretem mint összetevőt, bár önmagában használva nem vált be. Jó a minősége és az ára is rendben van, mint a többi cosmiós terméknek. Én szeretem a füstös-nyers illatát is, nekem nem büdös, bár aki az erős bolti mű illatokhoz van szokva, annak furcsa lehet. Többen összehasonlították a Manna shea vajával, szerintem az semmivel sem jobb, csak a csicsás csomagolást meg a reklámot kell rajta megfizetni, ami nekem nem szimpatikus.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. március 8.

Monica6

2016. január 26.

Régebben nagyon pattanásos volt a bőröm, ezt ajánlotta a kozmetikus, és be kell, hogy valjam nagyon bevált. Nem csodaszer nem tüntette el reggelre, erre nem kell gondolni, de nagyon szépen lény ugratta, nem lett nagyobb és elég szépen lehúzta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 26.

Osika

2015. július 3.

Nekem nagyon sokat segít a psoriasisomon. Lassan szívódik be az tuti, és az illat is megosztja az embereket. De nagyon nagyon hosszan hidratál. Sokáig elég.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 3.

sajtosszenya

2015. június 8.

Sokadszor veszem újra a 100 gr.os kiszerelésű terméket, mert alapjában véve meg vagyok elégedve vele. Én elsősorban kézre és ritkábban láb, egész pontosan talpápolásra használom. A kézre tudom nappal is alkalmazni, talpra leginkább lefekvés előtt, mert jó negyed óra, amíg beszívódik. Nem mértem, de 12 órás hidratáltság érzetet biztos nyújt (normál bőröm van). Használat után rugalmas, sima bőrfelszínt eredményez, a szárazságot sikeresen eltünteti. Arcbőrömre néhányszor próbáltam feltenni, tolerálta nem volt vele gond, a hatásával is elégedett voltam, de a szaga az már a kellemetlenség határát súrolja. Hetente olyan három alkalommal használom, így 2 hónapra biztos elegendő a 100 gr. Ajándékba kaptam már Manna shea vajat is, ami szerintem minőségre azért picit felülmúlja ezt a változatot (szaghatásban és textúrában biztos), de a Manna duplájába kerül és ez nehezen magyarázható.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 8.

BloodEve

2015. április 8.

Laurka véleményét erősítem, ha a Mannás sheavajhoz hasonlítom:
- Állagra ez krémesebb, tényleg olyan, mint a vaj, a mannás kicsit gumiszerűbb
- Hidratáló hatásban is lekörözi,
- Az illata/szaga sokkal karakteresebb, de nem zavaró
- Sokkal olcsóbb

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 8.

Laurka véleményét erősítem, ha a Mannás sheavajhoz hasonlítom:
- Állagra ez krémesebb, tényleg olyan, mint a vaj, a mannás kicsit gumiszerűbb
- Hidratáló hatásban is lekörözi,
- Az illata/szaga sokkal karakteresebb, de nem zavaró
- Sokkal olcsóbb

Laurka

2015. április 4.

Eddig Mannás shea vajat használtam, de úgy érzem, ezentúl csak Cosmiosat fogok. Ami elsőre feltűnt, hogy egy ezressel olcsóbb, mint a Mannás. A második benyomás akkor történt, amikor először kinyitottam a dobozt. Úgy éreztem, hogy ezt magában soha nem fogom tudni használni, mert olyan erős, kellemetlen szaga van, hogy felfordulna a gyomrom, ha az arcomra kenném. Szagolgattam pár napig és hozzászoktam a szaghoz, mondhatjuk, hogy megszerettem. :)
Aztán kipróbáltam és jött a harmadik észrevétel. Sokkal könnyebb felvinni a bőrömre, mint a Mannásat, szerintem könnyebben olvad. A hatását tekintve nem éreztem sok különbséget a két shea vaj között, talán a Cosmios jobban hidratál, de erre nem vennék mérget.
Árban sokkal kedvezőbb, szagra erősebb, de meg lehet szokni, és fantasztikusan hidratál, így egyértelműen újravevős lesz. Újabb fantasztikus minőségű Cosmio termék, csillagos ötös! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. április 4.

Luciciana

2014. október 19.

A cosmio a kedvenc natúrkozmetikumokat árusító üzletem, mivel minden terméke tiszta, nem tartalmaz egyéb összetevőket, tartósítószert és illatanyagokat.
A shea vajat én esti arcápolóként használtam először, meglepődtem, hogy reggelre sem szívta be a bőröm a vajat. Emiatt aztán nem is alkalmaztam többet, mint arckrémet, de ebből a tapasztalatból arra következtettem, hogy ajakápolóként kiválóan elvégezheti a dolgát, és igazam is lett, a különféle bolti termékekkel szemben inkább a shea vajat preferálom, mint ajakírt! De száraz bőrre (pl. könyökre, sarkakra) is a legjobb megoldás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. október 19.