Cosmio

Ár:   650 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. február 4.

Kategória:   Egyéb

Az indigó (Indigofera tinctoria) a hüvelyesek rendjébe, a pillangósvirágzatúak családjába tartozó, trópusi éghajlaton honos cserje. Őshazája India. A leveleiből kinyerhető kék festékanyag miatt évezredek óta termesztik. Bár a kék festékanyagot csak hosszas eljárással lehet kinyerni a levelekből, a natúr, szárított indigó por kiválóan alkalmas a természetes hajfestésre, ezért az utóbbi időben újra reneszánszát éli.    Hennás hajfestésnél indigó por hozzáadásával a vörös árnyalatait – eredeti hajszíntől függően – a barna árnyalataiba tolhatjuk el. A pontos arányt ki kell kísérletezni, de középbarna színhez kiindulópontnak vehetjük a henna és az indigó fele-fele mennyiségét.

Az indigó port – akárcsak a hennát – annyi forró vízzel kell leforrázni, hogy tejföl sűrűségű masszát kapjunk, majd hagyni kell kihűlni. Érdemes pár csepp levendula és eukaliptuszolajat tenni hozzá. Az eukaliptusz olaj a szín rögzítésében segít, a levendula nyugtató hatású.

g.gallatz

2018. január 31.

Ezt a fajta indigót szoktam használni hennázás után. Hennázni 2 órát szoktam a göndör hajam miatt, mivel egyenesítő hatása van, ezt a saját bőrömön tapasztaltam. Ez követően 45 percre rakok fel a hajtöveimre egy kis indigó masszát, mivel itt-ott már akadnak ősz hajszálaim, így azokat nem tudja úgy befogni a henna. A kettő együtt így tökéletesen kiadja a sötétbarna színt.
Mindenkinek ajánlom, hogy tegyen vele egy próbát, főleg hogyha még a kémai hajfestés rabja.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 31.

Villango

2017. április 29.

Kata lizátor beszámolóját olvasom.....kicsit hasonló a sztorim.
Én évekig hennáztam a hajam, hogy a sötét megmaradjon, henna + indigo keveréket raktam fel. Szép volt, egészséges.
Aztán levágattam csak úgy, tök rövidre.
Itthon a párom 2 év után feladta, kiadta: növeszd meg! :)
Kb 13 hónapja nem nyúlt hozzá fodrász, de októberben megrázott az áram, szőke balayage-t akarok!!!! Na meg olvastam hogy ahogy idősödünk jobb ha világosítunk hogy az arcvonásaink lágyuljanak.
Több se kellett, irány a fodrász.
Csíkokat rakott bele, de óvatosan bántunk a hajammal......viszont megszívta, tök jó.
De nem voltam elégedett, több csíkot akartam, tincseket. Egy másik fodrászhoz mentem, aki lájtosabb cuccot dobott fel, mert az új sötét tincseket nem szívta meg, cserébe zöld lett a hajam!!!
Hazamentem, ízlelgettem a dolgot, de rámentem egy 24 hajmosásig tartó színezővel mert tiszta folt volt a hajam, kb 4 féle színben pompázott már.
Év elején megint megpróbáltam, hátha kopott a henna, megint kapott a hajam egy nagy adag szőkítést. Mondanom sem kell az állapota romlott, sprőd lett nagyon.
Én nem használok szilikonos cuccokat így az én hajamon a valóság látszódik, és ha látszódni nem is, de éreztem hogy kicsesztem a hajammal. Pedig úgy akartam szőkés(ebb) lenni.
Eldöntöttem: várok legalább 1 évet, levágatom a hajam alsó 10 centijét amin a makacs henna dekkol, és utána jöhet a balayage.
A napokban két dolog történt ami miatt lemondtam erről: mászkáltam a Westendben, és rengeteg nőt láttam szőke balayage-zsal, rendesen sokkolt hogy szinte mindenkinek meg van szívatva alul a haja. Nem járok plázákba, utcán, nem tömegközlekedek, az autóban a kis világomban ezt nem is realizáltam még. Hogy ekkora tömegdivat lett.
A másik meg hogy megláttam Vera Wang-ot, akinek derékig érő ébenkfekete haja van, 67 éves és semmit nem kell lágyítani az arcvonásain. :-))) Csodás nő.
Felálltam a gép mellől, bementem a fürdőbe, és elővettem a szekrényből az indigo-mat és felkentem, és 3 óra múlva lemostam.
Szoktam fotózni a hajam hátulról, most is megtettem, de persze már tapintásra éreztem hogy vmi történt.
Egy egy hete és egy ma készült képet egymás mellé téve olyan a hajam most mintha egy nagyon drága fodrász általi kezelésen esett volna át a hajam.
A színe nem változott, nem figyeltem a szabályokra, csak forró kávéval kikevertem és 100% indigo-t felkentem......na de az ÁLLAGA!!!!! Mint a selyem, folyik ki az ujjaim közül ahogy beletúrok.
Megvilágosodtam.
Maradok a hennánál míg élek.
Azaz az indigo-nál, hennával keverve.
Veszek hennát is itthonra és legközelebbre betartok minden szabályt hogy fesse is a hajam, ne csak ápolja. Ez tényleg csodaszer.

Nemrég kiderült hogy hormonális problémák állnak a pár hónapja tartó durva hajhullásom mögött, a henna állítólag ezen is tud segíteni, szóval visszaállítom már amiatt is a régi rendszert.
Bááár vettem Varga hajcseppeket is, szal az is harcol most, de kíváncsian várom a fejleményeket ez ügyben is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 29.

Kata lizátor beszámolóját olvasom.....kicsit hasonló a sztorim.
Aztán levágattam csak úgy, tök rövidre.
Itthon a párom 2 év után feladta, kiadta: növeszd meg! :)
Több se kellett, irány a fodrász.
Megvilágosodtam.
Maradok a hennánál míg élek.
Azaz az indigo-nál, hennával keverve.

polewitch

2017. április 15.

Ezt a fajta indigót használtam legtöbbször hajfestéshez. Szódabikarbónát szoktam hozzáadni, mert állítólag lúgos közegben jobban dolgozik. Ja, meg az elmaradhatatlan xantán, ami nélkül ereszti a vizet a pép. Gyönyörű fekete lesz a hajam úgy kb. 2-3 órás hatóidő után. Az egyetlen bajom, hogy utána egy hétig szalmakazal szaga van a hajamnak, de hát valamit, valamiért :)
Nekem is kopik az indigó, mint mindenki másnak, viszont az a tapasztalatom, hogy miután elhagytam az indigózást, a többször festett részek feketék maradtak, egyáltalán nem koptak semmit. Gondolom ez attól lehet, hogy az indigó nem kopik ki teljesen a hajból és minél többet van festve, annál több réteg rakódik le a hajon.
Összességében, akinek az ideje megengedi, annak tudom ajánlani a növényi hajfestést, mert ha van hátránya, akkor az az, hogy gyakorlatilag egész napos program, főleg, ha indigó előtt hennázol is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 15.

CRK

2016. október 29.

Több, mint két éve kezdtem el a hajamat indigóval kevert hennával festeni és maximálisan meg vagyok vele elégedve! Tény, hogy sokkal macerásabbnak tűnik, mint a vegyi festékek, de megéri a próbálkozást. Nekem a harmadik-negyedik alkalomra már teljesen jól kialakult rutinom lett a keverék felvitelében, és onnantól csak várni kell, hogy hasson.
Leginkább azt szeretem benne, hogy nagyon sokáig tartó fényt, csillogást és csodás állagot nyer tőle a hajam. Illetve az sem mellékes, hogy "szépen nő le". Ez alatt azt értem, hogy nem marad éles csík az ember fején, ha lenő a haj.
Az is igaz, hogy nem a legkellemesebb az "illata" de én ezt egyszerűen azzal oldom meg, hogy valami karakán illatú (leginkább Elseve) samponnal szoktam lemosni, és utána két-három mosást még ilyen samponnal ejtek meg és már nyoma sem marad. Ez után szoktam csak visszatérni az amúgy használt SLS mentes samponra (ami többnyire Alverde)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 29.

ke14

2015. december 8.

Épp most mostam le a henna-indigó festéket. Nem egy gyors és kényelmes festési módszer, de a méregmentesség miatt megéri. 4 egység hennát 5 egység indigóval használok, kávéval illetve diólevél forrázatával kikeverve, gyönyörű gesztenyebarna szint kapok, elég tartós. Az ősz hajszálakat nem fedi tökéletesen, de egy kellemes természetes melir az összhatás. A hajamnak nagyon jót tesz. Bár az sokkal gyorsabb és kevésbé macerás, soha nem akarok már visszatérni a
vegyszeres hajfestéshez.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. december 8.

vegyszeres hajfestéshez.

Kata lizator

2015. július 19.

A melírozott hajamra (ami alapból világosbarna) vittem föl a hennát. 2,5 óráig volt folpackba tekerve. Mikor lemostam répavörös volt. Eléggé megijedtem. Tudtam ugyan, hogy mélyülni fog a szín, de tényleg elég sokkoló volt a szín, ezért úgy döntöttem, hogy a szintén cosmio márkájú indigóval fogom sötétíteni, hogy gesztenyebarnás színű legyen. Nem tudtam mennyi ideig hagyjam rajta, csak besaccoltam a fél órát, mert a múltban hennáztam-indigóztam a hajam, és úgy emlékeztem az bejött. Na, nem lett rossz, pár picikét sötétebb, mint amire számítottam. (Ja, egyébként 100% indigót raktam a 2. keverékbe, hennát nem. És Kallos tejes hajpaolásával hígítottam/puhítottam az állagán... de azért így is kissé potyogott.) Szóval, ami igazán megdöbbentett, hogy sajnos zöld lett néhány részen: nagyjából ott, ahol igen világos szőke volt a hajam. Aludtam egyet rá. Ma reggel újra megmostam, hátha kopik az indigó, de nem kopott, sőt, mintha a henna kopott volna. Erre csak azokat a részeket hennáztam újra be, ahol zöld volt... tompult a színe, néhol pedig egész szép lett. Most egy kicsit pihentetem a hajam, mert sokmindenen keresztülment. Ez a zöld szín egy picit sokkolt. De ha azt nem nézem, akkor szép lett az eredmény, amit kaptam, jól áll nekem ez a gesztenyés szín.
Az a helyzet, hogy így utólag látom, hogy azért zöldülhetett be a hajam a szőke részeken, mert nem biztos, hogy ott teljes mértékben érte a henna (persze nagyon próbálkoztam, de nem lett tökéletes), az indigó meg nagyon érte ezeket a részeket, mert tényleg tompítani akartam az ocsmány RÉPA színen. Utólag már okos vagyok. Úgy kellett volna csinálnom, hogy eleve henna+indigó keverékkel festek (mondjuk fele-fele arányban) úgy, hogy az indigót csak a festés megkezdése előtt adom a hennapépemhez. No, de nem tudtam, mi sül ki a 100% hennából. :-D És picit jobban is higíthattam volna az indigón (több vízzel/hajpakolással), és kevesebb ideig is hagyhattam volna rajta. (Meg persze persze, rakhattam volna az indigóhoz hennát, de gondoltam mindek, így is répa vagyok! :-D)
Maga a termék 5-ös, de én bénáztam kicsit el a folyamatot. Bárcsak tudnék az időben utazni! Fél nap is elég lenne!!! :-)

Ud.
Sajnos a henna (és indigó) nagyon szárazzá tette a hajam. Vastagabbá, és szárazzá. Aztán nem is akart elmúlni az istállószag. Megbántam ezt az egész hennázás dolgot, mert a szín sem igazán tetszett és az sem, hogy a büdösség nem akart elmúlni. Mindig, ha víz érte a hajam, büdös volt. Ezért Colour B4-ral rámentem, hogy leszedjem (tudom, hogy rá van írva, hogy nem szedi le, DE: oxidációs hajfestéket szed le redukciósan. Namost, a henna is oxidálódik a hajon! Hátakkor - úgy gondolkoztam - hol itt a probléma?). Sokat leszedett belőle hála Istennek. Csakhát az se segített a szárazságán. :-D Aztán 6 mosásos hajfestéket tettem rá, de gyorsan kopott, ezért végül Casting Creme Glossot, amivel vállalható színe lett, de sajnos ahogy ez is kopik, előkandikál néhol a zöld (indigó)! :-( Emiatt rendkívül szomorú vagyok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 19.

Ud.

Kapat8

2015. július 19.

Nagyon jó minőségű a Cosmio indigó por és a Webshop-ban is kedvesek, segítőkészek!
Kár,hogy nem szeretnék vöröses lenni,mert a hajam csodás volt a hennájuktól (mint még semmitől),de esetemben indigóval se lettem az áhított fekete.

Így újra váltottam és a kimaradt 250 gramm hennától 250 gramm indigótól és 100 gramm cassiától megválnék.
Az üzletben csak 100 és 500 grammos kiszerelésben lehet megvásárolni, így pedig arany középút. Akit érdekel keressen bátran!

Pöti

2015. június 16.

A cég hennájához már odaírtam a véleményemet, erről csak annyit tudok mondani, hogy 5 csillag neki is jár, mert fantasztikus lett a végeredmény.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 16.

Zatanii

2013. július 25.

Ugyanúgy tudom dicsérni, mint a Cosmio-s hennát, együtt használtam őket, hogy sötétbarna árnyalatot kapjak. Teljes siker :) A hennánál részletesen leírtam, hogy mit és hogyan csináltam pontosan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 25.

svivko

2013. július 4.

Nagyon elégedett vagyok ezzel a termékkel, és a cosmióval úgy általában. A boltba mentem el megvenni a terméket, mert pesti vagyok - igaz a másik fele- nagyon tetszett az oldaluk, és élőben szerettem volna megtapasztalni a Cosmio feelinget. :)
Egy eldugott lejtős budai utcácskában van, a Mammut mögött. Maga a bolt már képről is úgy nézett ki, mint valami óváros picike házikójának eleje, hatalmas faablakkal, régimódi üveges "nem kell az a biztonsági zár"-ajtóval... Ahogy beléptem a boltba megcsapott a kakaópor illat. De nem az az édes Nesquikes, hanem az igazi cicás kakaó lágy illata. Meg is jegyeztem, az eladólány meglepetésére. Láthatóan fogalma sem volt róla, hogy én a fél városon átbumliztam, hogy ott lehessek, nem pedig egy helyi pihenős nézelődésre vágyó emberke lennék. Én bizony listával mentem (no meg rajzolt térképpel). Gyorsan szót értettünk a lánnyal, nagyon kedves, segítőkész volt.
Belülről a bolt még mindig régimódi falusias hangulatot áraszt, lélekemelőnek is megéri betérnetek. Kis fatüzelésű kályha a pénztárgépes mezei négylábú asztal mögött, nagyon jó állapotban, a falról régi abroszok lógnak mintha csak most mosták volna őket, a berendezés minimális, de magával ragadó hangulatot áraszt. A bolt fő motívuma egy gyönyörű kép mely arany vászonra lett festve, fekete apró ecsetvonásokkal egy gyönyörű fát ábrázol, ami szerepel is a papírzacskójukon (egy részlete). Rengeteg szépen rendezett krémkeverő alapanyag, felszerelés sorakozik a vásárló előtt. Azt sem tudtam, hogy tényleg csak az kell-e amit előre leírtam. Műanyag, üveg, sötétüveg-átlátszóüveg, egyen feliratok (talán kézzel írt, de nem tudod megmondani,a betűtípus mindenesetre ugyanaz), mintha csak a mama spejzát látnám, picike és nagyobb, illóolajos üveg, és krémes tégely. Mindben különböző természet adta bio-natúr csodával.
De 15perc zsibbadt zombiagyság után sikerült helyreállnom, ahogyan most is észrevettem magam, hogy elragadott a hév.
A lényeg a lényeg, ez a szer abszolút csodaszer. A maga 700Ft/100g-ával pedig főleg. Indigót kevertem hozzá, hogy a sötétbarna hajam még mindig barnás árnyalatú maradjon, a henna adta extrák mellett.
Használata könnyű, én összesen 4 órán át pácolódtam a Shrek-lében, folpackkal jól becsavarva.
Előtte egy éjszakára kikeverve állni hagytam fél citrom levével, hogy kiázzon belőle rendesen a szutymó. (A hennát)
Az indigót közvetlenül a felhasználás előtt kellett leforrázni annyi vízzel, hogy tejfölsűrűségű legyen, majd hagyni kihűlni, esetleg egy kis eukaliptuszolajat, feketekávét keverni bele, hogy barnásabb legyen a szín.
Egyetlen negatívum a lemosás volt, ugyanis azt hittem a Kör című filmben vagyok épp, mikor csurgott le a kád lefolyóján a fekete sűrű lé. Plusz apró növényi rostok voltak felfedezhetőek a hajamban, mintha alaposan beáztattam volna iszapba, na! De igazából nem tartott 20 percnél tovább a procedúra, és nem is vonok le ezért csillagot, nem lehet minden fenékig tejfel! A végeredmény, gyönyörű csillogó villogó, dús, fényes vörösesben irizáló gesztenyebarna hajzat. Szerelmes lettem a hajamba. :P
Még indigóval való keverés előtt a 100%-os hennás lötyiből (plusz citrom!) a két db hidrogénezett melírcsíkomra (fül mögött 1-1) tettem, és alufóliába rejtettem , hogy az csak hennavöröset produkáljon. Az eredmény lélegzetelállító! Tűzvöröstincsek, a lenövésnél pedig élettel teli vörösesbarna színű ltt. Ahogy itt pötyögök kedvet is kaptam holnap még pár melírcsíkot alkotni a hajamba! Ugyanis, a kémiai festékekkel ellentétben, ezt a folyamatot akár mindennap lehet csinálni, hiszen olyan ez a hajnak , mint valami gyógyító pakolás. :)
Csodaszer, csodabolt.

Fontos tudnivalók az indigóról:
-önmagában pár hajmosás után kimosódik a hajból, hennával lehet tartósabbá tenni
-ősz hajon kék, zöld árnyalatú lesz, szintén érdemes hennával rásegíteni, de előfordulhat, hogy csak többszöri alkalom után érjük el a kívánt színt
-lemosáskor a tenyeret kékes zöldes árnyalatúra színezi, de ez 2-3 kézmosás után eltűnik

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 4.

Csodaszer, csodabolt.

Fontos tudnivalók az indigóról:

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.