Cosmio

Ár:   1200-2250 Ft   Kategória:   Testápolás
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. február 4.

Ár:   1200-2250 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Kategória:   Testápolás

Kiváló minőségű, ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származó, hidegen sajtolt jojoba olaj.  A jojoba olaj kiválóan erősíti a bőr védelmi funkcióit, megköti a nedvességet a bőr szarurétegében, növeli annak rugalmasságát. Figyelemreméltó tulajdonsága az is, hogy ellehetetleníti bizonyos mikroorganizmusok (pl. staphylococcus aureus, pseudomonas aeruginosa és a candida albicans) életfunkcióit, valamint például az akné kialakulásában szerepet játszó baktériumokét is. Ezért az aknés bőrre szánt krémek fontos összetevője. Emellett azonban minden bőrtípus profitálhat a jojoba tartalmú krémekből, kiváló alapanyaga szemkörnyékápolóknak, hajápolási termékeknek is. Érzékeny bőrűek is használhatják, az érett, száraz bőr rugalmasságát javítja.

Külsőleg! Kozmetikai alapanyag.

Októberi Lány

2019. május 16.

Még nem használtam másmilyen jojoba olajat, de én meg vagyok elégedve ezzel.
Illata jellegzetes, de nem marad meg sokáig a bőrön, és nem is zavaró, még nem jöttem rá, mire emlékeztet, talán az olívára? Ha valaki nem szereti a szagát, illóolajjal, vagy vmi illatos virágvízzel lehet kombinálni, úgyis azt mondják, jól "viszi" az illatanyagokat, ideális házi parfüm kotyvasztáshoz is.
Ára kissé húzós, de irtó sokáig kitart, és az egyik legkevésbé avasodó olaj, nem véletlen a hosszú szavatossági idő az üvegen. Cseppentő betétes kupakkal használom (a boltban lehet kapni, 5db 150,-), ugyanis elég híg, jól lehet így adagolni.
Pakolásba, vagy töményen kenem az arcomra, nagyon szépen beszívja pár perc alatt a zsíros (!) bőröm, de azért inkább csak éjszakára esti krém helyett/mellett, vagy a bőrkiszárítós, natúr alapzóm (purobio) alá is ezt kenem. Puhít, táplál, kisimít, szóval frankó. Pórustömítésről, gyulladásról, egyéb rémségekről szó sincs, sőt, mint az a leírásban szerepel, elvileg még jól is jöhet a pattanások visszaszorításában. Bár szerintem egy már kifejlett bibin nem sokat segít, de már az is nagy szó, ha nem okoz ilyesmit, és nem is ront rajta.
Hajpakolásba is kiváló, bár sajnálom bele, mert azért nem olcsó, nekem meg sok hajam van, de azért hálás érte a haj is, hajmosás előtt (és nem utána, balzsamként) vált be.
Kicserepesedett ajkakra is működik, és ha sebesre száradt bőrre kenem (pl. orrom környéke, megfázáskor), ez az egyetlen, ami nem csípi olyankor, pedig még a körömvirág olaj is irritálta múltkor!
Mindent egybe vetve az egyik kedvenc olajom, tápláló pakolásaim egyik elmaradhatatlan kelléke, s reménybeli natúr hidratáló krémem zsíros fázisa is lehetne, csak még kell hozzá találnom egy vállalkozó szellemű készítőt.:)

Update:
Hennázom a hajam mostanában, ahhoz is keverek, kb 3-4 evőkanálnyit. Így nagyon szép a végeredmény!
Sminklemosáshoz is bevált, még érzékeny szemre is. Előbb ezzel törlöm át, majd jöhet valamilyen virágvíz (rózsavíz, zölt tea, ezek is cosmio-sok). Ez az én szuper menő 2 fázisú sminklemosóm. :D Tényleg működik és nincs semmi felesleges sz@r benne.
Még mindig csodaszer, ha tehetném, száz csillagot is adnék neki!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 16.

Még nem használtam másmilyen jojoba olajat, de én meg vagyok elégedve ezzel.

Update:
Még mindig csodaszer, ha tehetném, száz csillagot is adnék neki!

nanuka

2019. március 15.

Ezt használom hidratálóként reggel és este. Sokat javított a bőröm állapotán, tömörebb a látványa, tapintása. Még az olajos fénylés is háttérbe szorult, bár ehhez a cukros, fehér lisztes ételek minimálisra csökkentés is hozzájárul. Pumpás változatban jobban el tudnám képzelni, kényelmesebb lenne a használata (nekem 100 ml-es van). Tetszik, hogy 5-10 perc alatt beszívódik, a téli időszakban adott egyfajta védelmet a hideg, szeles, száraz levegős mindennapokban. Puha és táplált tőle a bőröm, kézfejen is próbáltam. Meglátjuk, nyáron is hű társam lesz-e :-)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 15.

narancsosanna

2018. november 20.

Arcra használom, nagyon megvagyok elégedve vele!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 20.

Arcra használom, nagyon megvagyok elégedve vele!

meggyfagyi

2017. július 20.

Megszerettem,nem hittem volna. Nincs zsírhiányos bőröm,nem is tudom már megmondani milyen megfontolásból vettem,de iszonyú szépen karban tartja a bőröm,jó az állaga,szép egészséges miután ezt használtam. Akkor vettem észre,hogy ez nagyon jó,mikor néhány napig nem használtam,furcsán romlott a bőröm állaga. Az állapotán viszont nem változtatott,kevesebb pattanás nincs tőle,nem is vártam,viszont a visszamaradt hegek mintha hamarabb gyógyulgatnának,ha használom.Sokáig elég,mire elfogy már hűvös lesz,biztos akkor is újraveszem.Nedves bőrre nedves kézzel viszek fel 5-6 cseppet az arcomra,aztán 5-6 cseppet a dekoltázsomra és bőven elég,néha úgy érzem még túl sok is,de aztán mindig pár perc alatt magába szívja a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 20.

Azziz

2017. július 3.

Hajpakoláshoz használom keverve más olajokkal, imádja a hajam. Pihe-puha lesz tőle, nem lapul le. Szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 3.

i.napcsi

2017. június 13.

Nagyon jó minőség és régi nagy kedvencem,ez az az olaj ami minden börnek hasznos!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 13.

Balaton

2016. november 21.

Korábban még nem használtam jojoba olajat, tehát összehasonlítási alapom nincs, de ezzel meg vagyok elégedve. Ha száraznak érzem a bőröm, az esti hidratálómhoz keverem, hajamat is szépen ápolja. Nagyon kevés kell belőle, így árban is elég gazdaságos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 21.

idnA

2016. november 17.

Aromax-os és Mayam-os jojobát használtam előtte. Uúgy teszi a dolgát, mint az elődjei. Én is tettem bele egy másik üvegből cseppentőt, így könnyebben tudom adagolni. Az arcomra használom esténként, leginkább a téli időszakban, 3-4 cseppet bemasszírozok, nedves vagy száraz bőrbe. Hidratált, puha lesz tőle a bőröm. Remélem, hogy a ráncok ellen is valamelyest használ, de szerencsére ilyen gondjaim még nem igazán vannak, talán kicsit szárazabb a szemkörnyékem, mint régebben, de erre is tökéletes, sokkal jobban hidratál, mint bármelyik szemránckrémem. Így nappalra szemránckrémet, éjszakára pedig jojobát használok. Más olajakkal keverve, illetve krém gazdagítására is szoktam használni, vagy hajvégápolásra törölközőszáraz hajba néhány cseppet bemasszírozok, csak éppen annyit, hogy ne legyen tőle zsíros és ne tapadjon össze. Balzsamba és kókuszolajos hajpakolásba is szeretem, jót tesz a fejbőrömnek. Az ára sokkal barátibb, mint az Aromaxé. Önmagában és vivőolajként is bevált. Nem komedogén olaj, úgyhogy nem lesznek tőle mitesszereim, sem pattanásaim. A kombinált bőrtípusomat normalizálja, T vonalban már nem zsírosodik úgy a bőröm, a szárazabb részeket pedig szépen hidratálja. Rendszeresen használom, mindig van otthon, nekem kincset ér. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 17.

Lexiii

2015. december 30.

Igaz, hogy nem használtam más jojoba olajat előtte, de teljesen meg vagyok vele elégedve. Vettem hozzá pipettás kupakot, azzal sokkal könnyebb adagolni. Hetente 2x-3x használom. Egy kis adag hidratálókrémbe keverem a kézfejemen és onnan viszem fel az arcomra, nyakamra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 30.

Laurka

2015. június 17.

Mülleres jojoba olajat használtam, az kb. semmit nem ért nekem. Ez viszont nagyon szépen ápolja a hajam, nagyon puha lesz tőle. Én ajánlom mindenkinek!:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. június 17.