Cosmio

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. február 7.

Kategória:   Egyéb

A marokkói ghassoul (ásványföld) nagyon finom, parányi szemcsékből álló barnás színű természetes agyagföld, amelynek intenzív tisztító hatása van. Tenzidmentes, a szennyeződéseket részecske formájában köti magához. Kiváló tisztítószer, lavaföld néven is ismert, ez az elnevezése a latin „lava”- mosás, fürdés szóból ered. Vízzel vagy gyógynövényfőzettel elkeverve gélt képez, amely kíméletesen tisztít. Hajmosásnál anélkül távolítja el a korpát és a felesleges zsírt, hogy a fejbőrt irritálná, vagy kiszárítaná. A ghassoul-gélt a hajra finoman kell felvinni, nem szabad masszírozni, mert a szemcsék a haj sérülését, töredezését okozhatják. Alaposan, bő vízzel kell kiöblíteni. Zsíros bőrre készült krémekben és bőrradírokban is felhasználható.

Összetétel: SiO2 58,16 %, Al2O3 2,47 %, Ca0 2,34 %, Fe2O3 0,64 %, FeO 0,36 %, K2O 0,69 %, MgO 25,20 %, Na2O 0,24 %, MnO <0,01 %, P_feu 9,42 %, TiO2 0,18, As < 10ppm, Pb < 14 ppm, Cd < 5 ppm, Hg < 10ppm

risaedla

2014. szeptember 20.

Házi maszk alapja nálam, mindig mással keverem össze! nagyon jó, és sok használatra elég. Sokkal jobban szeretem a maszkokat magam elkészíteni mint boltban venni, legalább ezen tudok spórolni, és nekem jobban is használnak :) Lemosáskor kicsit tud karcolni, szóval én csak nagyon sok vízzel leöblítem és nem dörzsölöm egyáltalán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 20.

Októberi Lány

2013. december 27.

Tegnap próbáltam ki először. Arcgőzölés után, bár ahhoz nem volt elég türelmem, szóval mondjuk inkább úgy, hogy egy kicsit gőzölgettem (türcsi fejre, kubeba és teafaolaj a vízben) előtte. Azt hiszem, az állagát nem igazán sikerült eltalálnom.:) A neten úgy írják, hogy kevés vízzel kikeverve, 5 percnyi "pihentetés" után kell feltenni. Nos, nekem a kevés víz kicsit sok lett, hiába tettem még hozzá a porból... maradt is rengeteg, pedig nem spóroltam vele, még a nyakamra is jutott belőle. Szóval, szerény számításaim szerint két kiskanálnyi is elég lett volna, cseppenként adagolva a vizet, amíg jó nem lesz.:)
Száradás közben (kb. 10 percet hagytam rajta) kissé húzta, "viszkette" a bőrömet, de kibírható volt. Lemosni vattával nem volt ördöngösség, csak a teljesen rászáradt részeken kellett némiképp megdörzsölni. Nem lett piros a fejem, legfeljebb a "bibik" lettek élénkebbek, a kis sika-mika miatt. Szemmel láthatóan üdébb, kissé feszesebb, tisztább lett tőle a bőröm. Namost ez így elsőre szép eredmény, de a helyzet az, hogy lenne még mit javítani bőven... Úgyhogy még néhány alkalom kelleni fog, hogy végleges véleményt tudjak alkotni, addig 4 csillag, mert a gyulladásokat reggelre semmivel sem csökkentette. Jövök vissza pár hét múlva.
Update: Elhasználtam. Igazából továbbra sem tudnék rosszat írni róla, olyan jóféle heti 1-2-szeri kényeztetés, tisztítás. Ártani nem árt. Most zöld agyagot vettem, és ahhoz képest ezt gyerekjáték lemosni! Tényleg találó a "föld" elnevezés, a "rendes" agyaghoz képest egész más, "morzsaléksabb" állaga van, nem tudnám másképp megfogalmazni. Érdemes kipróbálni, én most kísérletezem még a többi agyagfajtával is, de nem kizárt, hogy visszatérek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 27.

Rhassoul (ghassoul) avagy marokkói agyag. Napon szárított, mikroszemcsés marokkói agyagféle, melynek magas a nyomelem és ásványi anyag tartalma. A többi agyaghoz hasonlóan remek zsírfelszívó, és hasznos összetevő olajos, pattanásos bőrre.