Cosmio

Ár:   500 Ft   Kategória:   Testápolás

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. február 4.

Kategória:   Testápolás

Kiváló minőségű, ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származó, hidegen sajtolt neem olaj.  A neem olajat a benne található antibakteriális, gombaellenes, gyulladáscsökkentő, parazitaűző hatóanyagai miatt többek között a következő problémák esetén alakalmazzák: ekcéma, kipirosodás, pattanás, hegek, gyulladt bőr, csalánkiütés, pszoriazis, lábizzadás, körömgomba, korpa, tetvek, sömör és egyéb bakteriális és vírusos bőrbetegségek.  Az indiai neem olaj olvadáspontja 23 fok közelében van. Színe világosbarnától a zöldesbarnáig terjedhet. Jellemzően erős szaga van, mely sokak szerint a pörkölt kávé, pirított napraforgómag, vagy a fokhagyma és mogyoró jegyeit hordozza. Ezt a szagot közel 20 kénvegyülete és illóolajtartalma adja. Tartalmaz még ezen kívül fitoszterolokat (campesterol, beta-sitosterol, stigmasterol) és azadirachtin triterpént is.

Külsőleg! Kozmetikai alapanyag.

oroszi

2017. május 17.

A szaga tenyleg borzaszto parom azt mondta ,hogy olyan mint a majgaluska szaga ..... Egyebkent nekem nagyon bevalt es en este lefekveskor kenem b az egesz arcom es igy alszom . Alvas kozben nem erzem a szagat es tobb ideig is hat legalabb

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 17.

Makk Zsuzsó

2017. május 5.

Hú, ez a szag! Fokhagymás égett gumi. És nem kicsit.
Van az a Himalaya herbal agyagos maszk, szintén neem olajos, bár abban valahogy sikerült elnyomni a szagát, na ahhoz keverek pár cseppet, hogy ne szárítson múmiává, meg hát persze a hatása gondolom így már aztán frenetikus lesz. Végeredményben jó, leviszi a nyomkodás okozta pirosságot, és kb. ennyi. A leírásban felsorolt problémákra – már amelyik érint, próbálgatom majd. Ezeket kúraszerűen érdemes használni.
Mindenesetre a töröklözőt, amivel a végén megtöröltem az arcom, azonnal ki kellett mosni a szag miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 5.

Hú, ez a szag! Fokhagymás égett gumi. És nem kicsit.

Szaszmancs

2015. július 30.

Te jóságos ég...ez a cucc kimeríti a nazális kínzás fogalmát, már amennyiben létezik ez a fogalom, de én a mai nappal felveszem a szótáramba, az biztos. Szóval az történt, hogy pakolást kotyvasztottam belőle, amit idejekorán le kellett mosnom, mert a hányinger kerülgetett és ez most nem túlzás, még mindig forog a gyomrom, pedig már rég lemostam...na persze a szag az nem illan el csak úgy. A szag leírása egyébként helytálló, de érezni kell ahhoz, hogy tisztában legyünk a helyzet brutalitásával. A véleményem rendhagyó módon ebben a szagterroros felfokozott idegállapotban íródik, úgyhogy elnézést érte, a változás jogát fent tartom, csak muszáj volt kiírnom magamból a dolgot :D A hatása egyébként már most jónak tűnik, de erről majd hosszabb használat után (anyámsegíts!) nyilatkozom, terv szerint továbbra is zöld agyaggal kombinált pakolás készül majd belőle és ha mindig ilyen tiszta, puha és feszes pofit kapok, mint most, elsőre, akkor marad a maximális 4 csillag - sajnálom, de ilyen bűzzel tényleg ez a maxmimum, innen indulunk, csak legyen erőm a folytatáshoz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 30.

Októberi Lány

2014. június 20.

Néhány rettenetes nagy szörnyeteg pattanásomra végső elkeseredésemben vettem meg. Borzalmas a szaga, így tényleg kell hozzá elszántság. Valami fokhagymás, füstölt disznósajt, ami már úgy érlelődik is egy - két napja a szemétkupac tetején a dögmelegben, és emiatt rémséges bűzt áraszt magából...na ez a kép ugrott be róla. Úgyhogy csak és kizárólag helyileg, kis mennyiségben, estére, és lefekvés előtt letörülgetve vagy lemosva a "felesleget" használom. Végül ez verte le - amolyan kegyelemdöfés jelleggel, mert mást is bevetettem - a fent említett invázió jellegű 3 óriási bibi támadását. Azóta, ha alakul valami nagyobb ocsmányság, nyúlok is utána, de tényleg csak SOS szituban, szeretek róla megfeledkezni. Ha nem lenne ilyen kellemetlen szaga, azt hiszem, sokkal-sokkal népszerűbb lenne még a teafaolaj kollégájánál is, ami pedig szintén nem a finom illatáról híres. Csak az orrom (s helyenként a gyomrom) lázongása miatt 4 csillag...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. június 20.

neoda

2013. december 22.

Problémás a bőröm, így saját kencébe gél állagba keverve próbáltam ki egyéb már bevált olajokkal vegyítve. Nekem nem lett tőle kevesebb pattanásom, ami meg a legrosszabb, hogy borzasztóan irritálta a szememet. Természetesen próbáltam kikerülni a szem körüli részt mikor felkentem, de mivel nem szívódik fel teljesen a bőrbe és mindig jelen van az arcon amíg nem mossák le, ezért el tud jutni a szem körüli területekre is. Nem venném újra.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. december 22.

Lyah

2013. december 9.

Már egy jó ideje megvan, fogalmam sincs, meddig kellene jónak lennie, de kb. másfél éve használjuk, hűtőben tartom, így semmi baja. Eredetileg egy barátnőm hozta a kislányom ekcémájára, Sudocrem-be keverve nagyon gyorsan helyretette a bőrét. Tegnap előtt a természetes arcápolás melletti végleges elhatározás jegyében bevetettem pattanásokra, és több használat után arra jutottam, hogy ez jó. Néha nincs bajom a szagával, kicsit halva-jellegű (szezámpaszta alapú édesség), de van, hogy nagyon undorodom tőle. Sajnos ezen nem tudok igazán változtatni, és megelőzésre vagy aktív stádiumban lévő pattanásokra nem is vált be, viszont a már gyógyulás fele tartók sokkal hamarabb helyrejönnek tőle. Használni fogom, de csak éjszakára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 9.

mstindigo

2013. június 17.

:D Köszönöm drága Bandita! :) Annyi, hogy ez cosmio sima hidegen sajtolt olaja, és nem a biogazdálkodásból származó neem olaja. Valóban kb. 5%-ban tettem a krémbe, de ez egy nagyon erős cucc, és ha csak 5%-ot teszel, akkor is nagyszerűen érezni a fokhagymabűzt. A párom használja borotválkozás után, így alig pattog ki, ez eddig a legjobb rá, teafaolajat is tettem bele. Én meg akkor használom, ha pattis vagyok, úgy, hogy előtte felteszek egy házi zöld agyag maszkot, és lemosás után ezt. Tényleg jól működik. De sajnos annyira nem jó, hogy meg is előzné a pattikat. Nekem arra a BP, az AHA, és a BHA működik igazán jól, mondjuk emiatt ritkán van pattim már. Kipróbáltam kiütésekre, csípésekre is, jobb, mint a fenistil. Gyulladáscsökkentésre és viszketeg dolgokra kiváló, de a szaga miatt arcra csak éjszakára kenném, nappalra meg csak kis felületre és nem arcra, mert az átható fokhagymabűzzel nem fognak örülni a puszinknak. :D Azt el nem tudom képzelni, hogy van ember, aki bírná ezt a szagot úgy, hogy nem krémbe keveri, hanem csak ezt önmagában keni magára.
Amúgy a párom reggeli borotválkozás után is ezt használja, mert közölte, hogy ez az egy jó neki és a munkahelyén senkit se csókolgat. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. június 17.

bandita

2013. június 13.

Mindenképp akartam minősítést írni ehhez az olajhoz, és csak remélem, hogy a megfelelő márkához írom mindezt.
Mitesszervadászat után (és néha anékül is) igencsak meggyűlik a bajom időnként a pattanásokkal, amelyek aztán bő egy hétig meg szokták pecsételni a sorsomat.
Eddig én ezekre a legváltozatosabb fegyverarzenált vetettem be, úgymint teafaolaj, Aloe Gél, Fucidin kenőcs, legvégső esetben szaliciles alkoholos ecsetelés, de tény, hogy eddig soha semmi nem hozott megváltást az ügyben.
Aztán Mstindigo volt olyan drága, hogy küldött nekem egy mini tégely neem-olajos kencét, ami be azonnal beleszagoltam, és megállapítottam, hogy ha csak negyedannyira hatásos, mint amennyire büdös, akkor én ezt a nőt az egekig fogom magasztalni.
Nos, a krém lelke, ez a fokhagymabűzű, zöldessárga csodaszer egyetlen éjszaka alatt képes volt a legyilkolt bőrről visszahúzni a vörös, gyulladt foltokat, és szépen csökkentette a gennyes folyamat tüneteit is.
Jól működik irritáció okozta bőrtüneteim esetén is, ennek köszönhetően a szteroidos krémemet parkolópályára küldhettem.
És ebben a krémben ebből az összetevőből mindössze 5% van csupán, legalábbis emlékeim szerint, de ezúton kérem Mstindigo-t, hogy javítson ki, ha tévednék.
Ez az öt csillag ezúttal mentes az érzelmi túlfűtöttségemtől, mert kizárólag az összetevő hatásának szól.
Mstindigo pedig egy angyal, csak sajnos őt nem lehet csillagozni :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. június 13.

Mstindigo pedig egy angyal, csak sajnos őt nem lehet csillagozni :)

Gyulladáscsökkentők: Azadirachta Indica (Neem) Oil

A neem olaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti.