Cosmio

Ár:   700 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Októberi Lány, Módosítva: 2015. május 8.

Kategória:   Egyéb kozmetikumok

A spirulina egy kékeszöld színű alga, mely gazdag többek között vitaminokban, ásványi anyagokban, fehérjében, klorofillban.

A szappanöntők  szép természetes zöld színe miatt kedvelik.

Októberi Lány

2015. április 24.

Szuper dolgokat olvasni erről a zöld kis "izéről", külső hatását tekintve is. Így aztán ellenállhatatlan késztetést érezzem, hogy kipróbáljam. Szokásos pakolás-alapanyagaimmal kutyultam össze egy kis adag (nem mértem, kb. egy púpos teáskanálnyi) port. Virágvizet szoktam kikeverni (mikor milyen van, szintén Cosmiosok közül lehet válogatni, most volt citromfű, damaszkuszi rózsa és aloe koncentrátum), pár csepp glicerin (ügyelve, hogy max. a víz 10% -a legyen benne), plusz olajok mennek bele, (körömvirág, jojoba a két favorit), és méz (natúr joghurt kimaradt, tömény színű cuccra vágytam). Ezeket jól kikavarom, aztán jöhet a "száraz" összetevő, jelen esetben ez. Máskor teszek bele holttengeri iszapot / virágport / kecsketejport / vmilyen agyagot / rizslisztet, de elsőre csak ennek a hatására voltam kíváncsi. Na és a színére. Mert az aztán van neki!!! Brutál haragoszöld. Asszem ez a legjobb meghatározás. :) Jól felvette a folyadékot, homogén, könnyen kenhető masszát kaptam. Hamar megköt, kicsit több olaj/méz fért volna bele (mézzel óvatosan, fejen olvadni kezd, és hígul a cucc), de mégsem húzta a bőröm, mint pl. az agyag, mikor szárad már. Az ilyenért külön piros pont jár nálam, mivelhogy extra érzékeny a bőröm. Lemosása könnyű, az elfolyó víz mohazöld, gyönyörű! A hatása: feszes bőr, némiképp apróbb pórusok, simaság, puhaság. Utána hamar kiszáradt sajnos, de mostanában rinocérosz vagyok, ami a bőröm vízháztartását illeti, az előtte-utána állapotot tekintve összességében hidratáltabb is lettem. Hosszú távú hatásokról egy alkalom után értelem szerűen nem tudok beszámolni, de fogok, mert ez tetszik!
Ár-érték tekintetében mindenképp jó befektetésnek tűnik, a zacskót nézve kb. még 5-6 pakolást ki tudok gazdálkodni belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 24.