Cosmio

Ár:   700 Ft   Kategória:   Egyéb
Vedd meg online a Okokucko.hu-n 850 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. november 16.

Kategória:   Egyéb
Vedd meg online: Okokucko.hu, 850 Ft

Kiváló minőségű testfestő henna por, mely testre és hajra is használható.

100%-ban adalékmentes, csak a hennalevelek őrölt porát tartalmazza.  Önmagában égővörös színt eredményez a hajon. Barnás árnyalathoz indigó porral lehet keverni.

Fontos tudnivalók a hennáról test/hajfestéshez:
- 12 órán állni kell hagyni citromlében
- műanyag eszközökkel dolgozzunk (tál, ecset, keverő)
- tisztán égővörös színt produkál, de önmagában kevés, hogy világosítsa a hajat
- nem kopik, lenő a hajról
- erős szalma illata van
- spenótzöld színű
- protein tartalmú anyagokat -köröm, haj, bőr, selyem..- égővörösre színezi (kesztyű használata ajánlatos!)

Hajfestés hennával

Ár: 850 Ft , Eladó: Okokucko.hu

Voros

2021. december 6.

Immár 6 éve ezzel festem a hajamat. Legjobb árban és elérhető, mindemellett ápolja a fejbőrt. Megszünteti a korpásodást, irritációt. Vastagítja a hajszálaimat, elég pár havonta festenem, mert nem kopik és nem olyan feltűnő a lenövés, mint vegyi festék esetében. Imádom a növényes illatát, mintha szalmabála lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. december 6.

Októberi Lány

2021. június 6.

Goloka hennáról váltottam erre. Fele annyiba kerül, a minőség megkérdőjelezhetetlen, és a viszonylag sok és hosszú hajamra is tökéletesen elegendő 1 zacsi 1 alkalomra.
Gyárilag sötétszőke hajam van, ami mostmár őszülget is, nekem a sima, színezetlen henna szép mély (ír)vöröst eredményez. A Golokához mérve ez talán kicsit sötétebb tónust ad, nem lángoló vörös, inkább barnába hajló, de csak nagyon enyhén. Persze, alapszíntől függ, kinek milyen lesz. Ősztakarása kifogástalan, nincs semmilyen nyoma az eredetileg ősz és szőke hajszálak közti színkülönbségnek. A festés utáni pár mosásig kissé élénkebb, nagyon szép ragyogó vörös, aztán kissé “kikopik“ az élénksége, de végig intenzív marad a szín. (Hajmosásnál narancs színű víz távozik, ez senkit ne lepjen meg.)
Én úgy használom, hogy nem csak a lenőtt tövekre, hanem a teljes hajamra kenem. Régi bevált “receptem”, hogy langyos/meleg fekete teában oldom fel a port apránként hozzákeverve, egy fél citrom levét beleteszem és valami ápoló (általában jojoba, újabban brokkoli mag) olajat öntök bele, amikor már kb csomómentes, homogén a trutyi, a teljes 100 grammos adagba kb 3 evőkanál olaj megy. (Egy kiürült uborkás üvegben pont jól össze lehet keverni.) 1 órát hagyom állni, utána átkeverem és ha sűrű, kis vízzel lazítom. Felkenni száraz, frissen mosott (balzsam nélkül!) hajra érdemes. 2,5-3 órát van a fejemen, alufólia vagy fürdősapka + nagy, a festék foltok miatt erre a célra kisajátított türcsiből turbán védi a fejbőrt a megfázástól ez alatt, plusz a saját testhőmmel addig is dolgozik a henna. Nagyon nehéz lemosni, a fejbőrt is gyengéden sikálgatva. (A következő mosásig kissé meg is foghatja a fejbőrt, engem ez nem szokott zavarni.) Utána mindig egy nagy rakás balzsammal meg kell kínálni a hajamat, mert a tea és a citrom savtartalma miatt száraz lesz kissé. Viszont! Utána hetekig csillog-villog, mint a “reklámnők” haja! Fényes, életerős, megéri a többi hajfestékhez képesti hosszú “hatóidőt”!!
Nekem nagyon bevált, évek óta veszem a Forint utcai boltban ezt is, mindenképp 5 csillag!
U.i.: Hennás hajra soha!! ne tegyetek hajfestéket, zöldre festheti, el is égetheti (letörik tőből), hasonló borzalmak. Hennáról hajfestékre egyféleképpen lehet váltani: lenöveszted előtte a hajat!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 6.

Timi33

2020. augusztus 8.

Leegette a fejborom es ugy viszketett tole a fejem, hogy kb veresre vakartam, meg masfel honap mulva is es tobb dudorom is lett tole. Nem fogta be a hajam indigoval sem, csak az osz hajszalaim lettek vorosek, de meg az sem mind. Szerettem volna atterni a termeszetes hajfestesre es kizarolag jokat olvastam rola.
Azert irtam, hogy mas ne jarjon igy.
Hozzateszem, a legolcsobb ammonias hajfestektol sem volt soha, semmi bajom.
Radico henna alapu hajfestek utan probaltam, mert abbol a sotetbarna nem fogta be a hajam, csak az osz hajszalakat sargitotta, minimalisan.
Viszketett tole a fejem, de gondoltam azert, mert haromnegyed ora oblites utan is meg festekdarabok hullottak a hajambol es a sima henna biztos jo lesz.
Most kinnesences detox melytisztito samponnal probalom eltavolitani es masfel honap utan rafestettem, ugyanezzel a markaval.
A hennatol sprod, kezelhetetlen hajam ujra fenyes.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 8.

Azert irtam, hogy mas ne jarjon igy.
Hozzateszem, a legolcsobb ammonias hajfestektol sem volt soha, semmi bajom.
A hennatol sprod, kezelhetetlen hajam ujra fenyes.

Gingerbread88

2018. július 28.

5 évig hennáztam a hajam és ez volt az egyik kedvencem. Nagyon jó az állaga, könnyen bekeverhető, felvihető és aránylag látványos változást tudtam vele elérni a sötétbarna hajamon is. A fodrász mindig megdicsérte a színét, nagyon szerettem én is. Az én receptem mindig változott, attól függően, hogy mi volt otthon. Került bele néha kurkuma főzővize, kamillatea, citromlé, rózsavíz, olívaolaj, ricinusolaj, kókuszolaj... Szerettem nagyon, sokat is nőtt tőle a hajam, ugyanakkor mindig nagyon száraz volt és magától letört a vége. Nemrég a derékig érő hajamat le kellett ugyanúgy vágatni hátközépig, mivel annyira száraz volt, pedig használtam folyamatosan pakolást, balzsamot, ricinusolajat. Most egy darabig biztos nem fogom semmivel sem festeni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 28.

devababa

2018. május 10.

Tobb mint egy eve szinezem a hajam hennaval. Indigoval szoktam keverni hogy barnabb ill. sotetebb legyen. Teljesen termeszetes hatas erheto el vele. Jo mert nincs benne egyaltalan vegyszer. Igaz macerasabb, hatoideje hosszabb, de engem karpotol a vegyszermentesseg. Sokkal vastagabbak a hajszalaim,erosebbek, es sok vegyszertol mentik meg a fejboromet. Nem hullik tole a hajam, szepen fenylik. Remelem meg sokaig fogom hasznalni. Egyszer lattam egy videot arrol, hogy mennyi vegyszer szivodik fel a fejboron keresztul a hajfestekekbol es ez valoban elkerulheto. Nekem a henna 5 csillag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 10.

g.gallatz

2018. január 31.

Körülbelül 3 éve használok hennát, hát mit kell hogy mondjak imádom. Nagyon sokan dícsérik azóta a hajam, én pedig imádom ezt a vöröses irizálást. Nyaranta egyébként is fru-fru tájékon vörösesebb beütésű a hajam, de így egész évben élvezhetem ezt.
Alapból göndör, sötét barna hajam van.
Amit észrevettem, úgy másfél év után, hogy ez a göndörsége a hajamnak kezdett alábbhagyni. Kutakodtam a témában, mégis mitől lehet és sajnos arra kellett rájönnöm, hogy a henna a bűnös. DE!! Erre is meg van gyógyírem, mégpedig az AMLA.
Csináltam egy amla kúrát, ami annyit tesz, hogy ugyanúgy felkenem az Amla porból készített masszát (amla+50°C-os víz) a hajamra és ameddig csak lehet rajta hagyom. Ezzel úgymond radikális eredményeket lehet elérni ha valaki ilyen problémával küzd. (netes kereséshez kulcsszó: amla treatment)
A hennához pedig 1/3-ad arányban keverem minden festéskor.
Amivel még lehet segíteni a göndörség visszanyerésén, hogy kitoljátok a festések közötti időt. Én általában 6 hetente festem a hajam és az is fontos, hogy akkor is csak 2 órát van maximum a fejemen.
Remélem tudtam segíteni :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 31.

Alapból göndör, sötét barna hajam van.
A hennához pedig 1/3-ad arányban keverem minden festéskor.
Remélem tudtam segíteni :)

CRK

2016. október 29.

Több, mint két éve kezdtem el a hajamat hennával (legtöbbször indigóval keverve) festeni és maximálisan meg vagyok vele elégedve! Tény, hogy sokkal macerásabbnak tűnik, mint a vegyi festékek, de megéri a próbálkozást. Nekem a harmadik-negyedik alkalomra már teljesen jól kialakult rutinom lett a keverék felvitelében, és onnantól csak várni kell, hogy hasson.
Leginkább azt szeretem benne, hogy nagyon sokáig tartó fényt, csillogást és csodás állagot nyer tőle a hajam. Illetve az sem mellékes, hogy "szépen nő le". Ez alatt azt értem, hogy nem marad éles csík az ember fején, ha lenő a haj.
Az is igaz, hogy nem a legkellemesebb az "illata" de én ezt egyszerűen azzal oldom meg, hogy valami karakán illatú (leginkább Elseve) samponnal szoktam lemosni, és utána két-három mosást még ilyen samponnal ejtek meg és már nyoma sem marad. Ez után szoktam csak visszatérni az amúgy használt SLS mentes samponra (ami többnyire Alverde)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 29.

whiteA

2016. augusztus 15.

elég régóta hennázok, sötétbarna hajam van, szeretem hogy ad neki egy kis vöröses tónust. Sokféle hennát kipróbáltam már (Venita, Lush...), nekem ez vált be a legjobban. Macerásabb kicsivel, hogy neked kell kikeverni, és talán nehezebb lemosni mint a többit. De árban ez éri meg a legjobban, és tartósabb is, mint a többi! Nekem más hennák 2-3 mosás után már alig látszódtak, ez viszont bírja sokáig! Ne féljetek tőle, megéri a fáradtságot!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. augusztus 15.

Villango

2016. június 25.

Több éve már kizárólag hennával festek hajat, ennek az az eredménye hogy nagyon megerősödött, csillog villog és puha. A legjobb dolog ami a hajammal valaha történt h lemondtam a kémiai festékekről.
Bele sem merek gondolni mit tesz a szervezettel egy több évtizedes kémiai vegyszeresítés......
A Khadi-val kezdtem én is mint sokan mások, aztán valahogy eljutottam a Cosmio 2. kerületi (Bp) boltjában ahol - mivel nagy kísérletezgető vagyok - vettem 2 csomag indigo port és egy csomag sima hennát, mert kitaláltam hogy sötétbarna festék kikeveréséhez ez tuti jó.
És hát nem jó lett, hanem tökéletes. :) Aki sötétbarna hajat szeretne, az nyugodtan próbálja ki őket 2/3-ad indigó és 1/3-ad henna keverésével.
Nekem rövid göndör hajam van, most növesztési fázisban vagyok itthoni nyomásra.
A receptem:
-rövid sötétbarna, kb 10 cm hosszú hajamra 20 gramm indigó és 10 gramm henna
-4 csepp eukaliptusz illóolaj, 4 csepp fahéj illóolaj, 6 csepp levendula illóolaj
-kb 6 mélyebb evőkanál eszpresszó kávé melegen
Én nem hagyom állni semennyit, egyből felkenem, rá műanyag zacsi plussz vékony kötött sapka, és így töltök benne kb 3 órát.
A sima langyos vizes (nem samponos!!!) lemosást követően 24 órán át nem szabad samponnal megmosni, mert az indigó még akkor kezd el igazán dolgozni :)
Ez a 24 óra nem olyan kellemes,mert az illóolajoktól kissé ragacsos marad a haj, plussz ha kapkodok nem sikerül kimosni 1000%-osan....de mindig megvárom a 24 órát, mert az eredmény magáért beszél, és nekem megéri ez.
Mivel hajnövesztésre is használom most, ezért minden vasárnap vagy szombaton fent van, tehát heti egyszer, és tényleg fantasztikus amit a hajjal csinál. Sajnos van már pár ősz hajszálam. Mikor sokkal ritkábban festettem, tehát 5-6 hetente, akkor nem fedte be rendesen, vörösre színezte az ősz szálakat, most viszont a heti festéssel gyönyörűen befed minden ősz hajszálat, méghozzá sötétbarnára.
Ha csak nincs Aranyhaj szerű frizurátok mindenképpen kezdjétek el használni.....egy alkalom sztem kevés (sokan egy alkalomtól várnak minden területen csodát), de idővel meghozza az eredményt. Ahogy lentebb is írták jó korpás zsíros hajra, gyenge vagy ritkuló hajra.
A henna maga a csoda, én mindig terjesztem az igét. :) Bárcsak mindenki ismerné.......

Annyi még hogy nem használok egyáltalán szilikonos hajápolókat, sőt semmilyen ápolót, mert a henna mellett nem kell ilyesmire költeni. Kizárólag sampont használok, méghozzá a Faith In Nature kenderes samponját, amibe beleöntök a sampon mennyiségének 10%-ányi Cosmio panthenol-t.
Bár Svivko kartársnő ha jól tudom használ szilikonos cuccokat, azt mondja neki simán jó azok mellett is a hennázás. Hiszek neki. :)

u.i.: aki nagy nagy hajnövesztésben van bármilyen okból, az heti egy hennázás plussz heti 2 ricinusolaj pakolással valami elképesztő eredményt érhet el. Én egyszer 3 hónapon át csináltam így, egy hónap alatt a 2. hónap után 3 cm-t nőtt a hajam. Nem hittem a szememnek. Hja nem festéket használtam hanem sima ápoló hennát, azt hiszem cassia a neve, tehát a lenövést le tudtam mérni.
Írdatlan macera, az tény, dehát havi 3 cm az mégiscsak havi három cm. :-))))) Mint minden kozmetikai okossághoz, ehhez is TÜRELEM kell, de a cél érdekében...tudjátok. ;-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 25.

Nekem rövid göndör hajam van, most növesztési fázisban vagyok itthoni nyomásra.
A receptem:
-rövid sötétbarna, kb 10 cm hosszú hajamra 20 gramm indigó és 10 gramm henna
-kb 6 mélyebb evőkanál eszpresszó kávé melegen

yareyare

2016. április 3.

Kb. másfél éve próbáltam már a hennát (Khadi vörös) a sötétbarna, de lassan 25 éves korom ellenére igen erősen őszülő hajamon. Akkor inkább csak frusztrált lettem tőle, túl sok pepecs és nem megfelelő fedés... Bár lehet, én csináltam valamit rosszul.
Utána sajnos elkezdett erősen hullani a hajam a leromlott egészségem és hormonproblémáim miatt, ami sajnos kisebb mértékben, de most is tart. Többek között ezért is éreztem úgy, hogy "most már tényleg" hanyagolni kellene a hagyományos festékeket. A receptem: instant kávéval, fekete teával és citromlével kevertem ki kb. az 500g-os kiszerelés felét a derékig érő hajamra. Ezután hagytam 12 órát állni, majd a barátommal valahogy felvarázsoltuk a fejemre a csodálatos zöld színű pépet (mondta is, hogy megkívánta tőle a spenótot :D). Nagyjából 6 órát volt a fejemen az ősz hajszálak miatt, de az eredmény magáért beszél, gyönyörű vörös csíkos lett a hajam :) Ja, a fejbőröm szinte fellélegzett, nagyon kellemesen hűsítette és a korpa is eltűnt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 3.