Cosmio

Ár:   700 Ft   Kategória:   Egyéb
Vedd meg online a Okokucko.hu-n 850 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. november 16.

Kategória:   Egyéb
Vedd meg online: Okokucko.hu, 850 Ft

Kiváló minőségű testfestő henna por, mely testre és hajra is használható.

100%-ban adalékmentes, csak a hennalevelek őrölt porát tartalmazza.  Önmagában égővörös színt eredményez a hajon. Barnás árnyalathoz indigó porral lehet keverni.

Fontos tudnivalók a hennáról test/hajfestéshez:
- 12 órán állni kell hagyni citromlében
- műanyag eszközökkel dolgozzunk (tál, ecset, keverő)
- tisztán égővörös színt produkál, de önmagában kevés, hogy világosítsa a hajat
- nem kopik, lenő a hajról
- erős szalma illata van
- spenótzöld színű
- protein tartalmú anyagokat -köröm, haj, bőr, selyem..- égővörösre színezi (kesztyű használata ajánlatos!)

Hajfestés hennával

Ár: 850 Ft , Eladó: Okokucko.hu
Gingerbread88

2018. július 28.

5 évig hennáztam a hajam és ez volt az egyik kedvencem. Nagyon jó az állaga, könnyen bekeverhető, felvihető és aránylag látványos változást tudtam vele elérni a sötétbarna hajamon is. A fodrász mindig megdicsérte a színét, nagyon szerettem én is. Az én receptem mindig változott, attól függően, hogy mi volt otthon. Került bele néha kurkuma főzővize, kamillatea, citromlé, rózsavíz, olívaolaj, ricinusolaj, kókuszolaj... Szerettem nagyon, sokat is nőtt tőle a hajam, ugyanakkor mindig nagyon száraz volt és magától letört a vége. Nemrég a derékig érő hajamat le kellett ugyanúgy vágatni hátközépig, mivel annyira száraz volt, pedig használtam folyamatosan pakolást, balzsamot, ricinusolajat. Most egy darabig biztos nem fogom semmivel sem festeni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 28.

devababa

2018. május 10.

Tobb mint egy eve szinezem a hajam hennaval. Indigoval szoktam keverni hogy barnabb ill. sotetebb legyen. Teljesen termeszetes hatas erheto el vele. Jo mert nincs benne egyaltalan vegyszer. Igaz macerasabb, hatoideje hosszabb, de engem karpotol a vegyszermentesseg. Sokkal vastagabbak a hajszalaim,erosebbek, es sok vegyszertol mentik meg a fejboromet. Nem hullik tole a hajam, szepen fenylik. Remelem meg sokaig fogom hasznalni. Egyszer lattam egy videot arrol, hogy mennyi vegyszer szivodik fel a fejboron keresztul a hajfestekekbol es ez valoban elkerulheto. Nekem a henna 5 csillag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 10.

g.gallatz

2018. január 31.

Körülbelül 3 éve használok hennát, hát mit kell hogy mondjak imádom. Nagyon sokan dícsérik azóta a hajam, én pedig imádom ezt a vöröses irizálást. Nyaranta egyébként is fru-fru tájékon vörösesebb beütésű a hajam, de így egész évben élvezhetem ezt.
Alapból göndör, sötét barna hajam van.
Amit észrevettem, úgy másfél év után, hogy ez a göndörsége a hajamnak kezdett alábbhagyni. Kutakodtam a témában, mégis mitől lehet és sajnos arra kellett rájönnöm, hogy a henna a bűnös. DE!! Erre is meg van gyógyírem, mégpedig az AMLA.
Csináltam egy amla kúrát, ami annyit tesz, hogy ugyanúgy felkenem az Amla porból készített masszát (amla+50°C-os víz) a hajamra és ameddig csak lehet rajta hagyom. Ezzel úgymond radikális eredményeket lehet elérni ha valaki ilyen problémával küzd. (netes kereséshez kulcsszó: amla treatment)
A hennához pedig 1/3-ad arányban keverem minden festéskor.
Amivel még lehet segíteni a göndörség visszanyerésén, hogy kitoljátok a festések közötti időt. Én általában 6 hetente festem a hajam és az is fontos, hogy akkor is csak 2 órát van maximum a fejemen.
Remélem tudtam segíteni :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 31.

Alapból göndör, sötét barna hajam van.
A hennához pedig 1/3-ad arányban keverem minden festéskor.
Remélem tudtam segíteni :)

CRK

2016. október 29.

Több, mint két éve kezdtem el a hajamat hennával (legtöbbször indigóval keverve) festeni és maximálisan meg vagyok vele elégedve! Tény, hogy sokkal macerásabbnak tűnik, mint a vegyi festékek, de megéri a próbálkozást. Nekem a harmadik-negyedik alkalomra már teljesen jól kialakult rutinom lett a keverék felvitelében, és onnantól csak várni kell, hogy hasson.
Leginkább azt szeretem benne, hogy nagyon sokáig tartó fényt, csillogást és csodás állagot nyer tőle a hajam. Illetve az sem mellékes, hogy "szépen nő le". Ez alatt azt értem, hogy nem marad éles csík az ember fején, ha lenő a haj.
Az is igaz, hogy nem a legkellemesebb az "illata" de én ezt egyszerűen azzal oldom meg, hogy valami karakán illatú (leginkább Elseve) samponnal szoktam lemosni, és utána két-három mosást még ilyen samponnal ejtek meg és már nyoma sem marad. Ez után szoktam csak visszatérni az amúgy használt SLS mentes samponra (ami többnyire Alverde)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 29.

whiteA

2016. augusztus 15.

elég régóta hennázok, sötétbarna hajam van, szeretem hogy ad neki egy kis vöröses tónust. Sokféle hennát kipróbáltam már (Venita, Lush...), nekem ez vált be a legjobban. Macerásabb kicsivel, hogy neked kell kikeverni, és talán nehezebb lemosni mint a többit. De árban ez éri meg a legjobban, és tartósabb is, mint a többi! Nekem más hennák 2-3 mosás után már alig látszódtak, ez viszont bírja sokáig! Ne féljetek tőle, megéri a fáradtságot!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. augusztus 15.

Villango

2016. június 25.

Több éve már kizárólag hennával festek hajat, ennek az az eredménye hogy nagyon megerősödött, csillog villog és puha. A legjobb dolog ami a hajammal valaha történt h lemondtam a kémiai festékekről.
Bele sem merek gondolni mit tesz a szervezettel egy több évtizedes kémiai vegyszeresítés......
A Khadi-val kezdtem én is mint sokan mások, aztán valahogy eljutottam a Cosmio 2. kerületi (Bp) boltjában ahol - mivel nagy kísérletezgető vagyok - vettem 2 csomag indigo port és egy csomag sima hennát, mert kitaláltam hogy sötétbarna festék kikeveréséhez ez tuti jó.
És hát nem jó lett, hanem tökéletes. :) Aki sötétbarna hajat szeretne, az nyugodtan próbálja ki őket 2/3-ad indigó és 1/3-ad henna keverésével.
Nekem rövid göndör hajam van, most növesztési fázisban vagyok itthoni nyomásra.
A receptem:
-rövid sötétbarna, kb 10 cm hosszú hajamra 20 gramm indigó és 10 gramm henna
-4 csepp eukaliptusz illóolaj, 4 csepp fahéj illóolaj, 6 csepp levendula illóolaj
-kb 6 mélyebb evőkanál eszpresszó kávé melegen
Én nem hagyom állni semennyit, egyből felkenem, rá műanyag zacsi plussz vékony kötött sapka, és így töltök benne kb 3 órát.
A sima langyos vizes (nem samponos!!!) lemosást követően 24 órán át nem szabad samponnal megmosni, mert az indigó még akkor kezd el igazán dolgozni :)
Ez a 24 óra nem olyan kellemes,mert az illóolajoktól kissé ragacsos marad a haj, plussz ha kapkodok nem sikerül kimosni 1000%-osan....de mindig megvárom a 24 órát, mert az eredmény magáért beszél, és nekem megéri ez.
Mivel hajnövesztésre is használom most, ezért minden vasárnap vagy szombaton fent van, tehát heti egyszer, és tényleg fantasztikus amit a hajjal csinál. Sajnos van már pár ősz hajszálam. Mikor sokkal ritkábban festettem, tehát 5-6 hetente, akkor nem fedte be rendesen, vörösre színezte az ősz szálakat, most viszont a heti festéssel gyönyörűen befed minden ősz hajszálat, méghozzá sötétbarnára.
Ha csak nincs Aranyhaj szerű frizurátok mindenképpen kezdjétek el használni.....egy alkalom sztem kevés (sokan egy alkalomtól várnak minden területen csodát), de idővel meghozza az eredményt. Ahogy lentebb is írták jó korpás zsíros hajra, gyenge vagy ritkuló hajra.
A henna maga a csoda, én mindig terjesztem az igét. :) Bárcsak mindenki ismerné.......

Annyi még hogy nem használok egyáltalán szilikonos hajápolókat, sőt semmilyen ápolót, mert a henna mellett nem kell ilyesmire költeni. Kizárólag sampont használok, méghozzá a Faith In Nature kenderes samponját, amibe beleöntök a sampon mennyiségének 10%-ányi Cosmio panthenol-t.
Bár Svivko kartársnő ha jól tudom használ szilikonos cuccokat, azt mondja neki simán jó azok mellett is a hennázás. Hiszek neki. :)

u.i.: aki nagy nagy hajnövesztésben van bármilyen okból, az heti egy hennázás plussz heti 2 ricinusolaj pakolással valami elképesztő eredményt érhet el. Én egyszer 3 hónapon át csináltam így, egy hónap alatt a 2. hónap után 3 cm-t nőtt a hajam. Nem hittem a szememnek. Hja nem festéket használtam hanem sima ápoló hennát, azt hiszem cassia a neve, tehát a lenövést le tudtam mérni.
Írdatlan macera, az tény, dehát havi 3 cm az mégiscsak havi három cm. :-))))) Mint minden kozmetikai okossághoz, ehhez is TÜRELEM kell, de a cél érdekében...tudjátok. ;-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 25.

Nekem rövid göndör hajam van, most növesztési fázisban vagyok itthoni nyomásra.
A receptem:
-rövid sötétbarna, kb 10 cm hosszú hajamra 20 gramm indigó és 10 gramm henna
-kb 6 mélyebb evőkanál eszpresszó kávé melegen

yareyare

2016. április 3.

Kb. másfél éve próbáltam már a hennát (Khadi vörös) a sötétbarna, de lassan 25 éves korom ellenére igen erősen őszülő hajamon. Akkor inkább csak frusztrált lettem tőle, túl sok pepecs és nem megfelelő fedés... Bár lehet, én csináltam valamit rosszul.
Utána sajnos elkezdett erősen hullani a hajam a leromlott egészségem és hormonproblémáim miatt, ami sajnos kisebb mértékben, de most is tart. Többek között ezért is éreztem úgy, hogy "most már tényleg" hanyagolni kellene a hagyományos festékeket. A receptem: instant kávéval, fekete teával és citromlével kevertem ki kb. az 500g-os kiszerelés felét a derékig érő hajamra. Ezután hagytam 12 órát állni, majd a barátommal valahogy felvarázsoltuk a fejemre a csodálatos zöld színű pépet (mondta is, hogy megkívánta tőle a spenótot :D). Nagyjából 6 órát volt a fejemen az ősz hajszálak miatt, de az eredmény magáért beszél, gyönyörű vörös csíkos lett a hajam :) Ja, a fejbőröm szinte fellélegzett, nagyon kellemesen hűsítette és a korpa is eltűnt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 3.

szabinaa

2016. február 7.

Sziasztok!
Körülbelül 7 éven keresztül volt kémiai festékkel festve a hajam, ami nem tett túl jót neki. Vékony szálú lett, nagyon sok hullott ki,... és hiába próbáltam változtatni a samponon, balzsamon, hajpakolásokon, úgy döntöttem hogy hajfestéket váltok. Nagyon sok jót olvastam a hennás hajfestésről, szóval rendeltem egy adagot.
Amint megjött bekevertem, másnap befestettem a hajam hajfestékleszedővel, lemostam, megszárítottam, majd rákentem a hennát. A szaga nem túl kellemes, és az a 3 óra sem, amit eltöltöttem benne, de a végeredmény mindent megér. A hajam dúsabb, nem zsírosodik olyan hamar, szinte nem is hullik, rengeteg a babahajam, és szép fényes. A színe körülbelül 3-4 nap alatt jön elő, először égővörös, majd sötétedik valamennyit, pont eleget.
Lehet hogy több időt vesz igénybe, de szerintem ezerszer jobb, mint bármelyik márkás, drága hajfesték.
Mellékelek képeket is:
1. Még henna előtti állapot:
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/160207/12696141_1132610360096050_2017032400_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/160207/12696141_1132610360096050_2017032400_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]
2. Henna után:
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/160207/12665821_1132610306762722_1887004173_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/160207/12665821_1132610306762722_1887004173_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. február 7.

Sziasztok!
Mellékelek képeket is:
1. Még henna előtti állapot:
2. Henna után:

Lale

2016. január 31.

Ez henna a legjobb!!! És ezt tapasztalatból mondom mert szinte már az összeset kipróbáltam. Hihetetlenül lágy, krémes, könnyen kenhető, nem darabos, százszor könnyebben ki lehet mosni mint akármelyik másikat. Én lemértem, összesen 5 percig folyattam a vizet a fejemre mire kitisztult. A színe gyönyörű, és ez az egyetlen ami nem hagyott foltot a fejbőrömön. A hajam érezhetően sokkal puhább lett ettől, mit az eddig próbáltaktól. Ja és az ára... Egyszóval, tökéletes! :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 31.

Pöti

2015. november 24.

És akkor a vélemény.. Hosszú évek óta festve van a hajam, köszönhetően annak, hogy szeretek változni, így voltam én már sötétlila, szőke, vörös, barna. Ez sajnos meglátszik a hajamon is, mert amúgy is kezelhetetlen szénaboglya, de a sok festéstől már tényleg halott. Türelmesen megvártam a 3 hónapot, ami a kikandikáló ősz hajszálak miatt nem is volt annyira könnyű. Aztán elszántam magam. Én nem vártam meg a 12 órát, kb. fél óra után felrakattam a hajamra a keveréket. Én így csináltam: 100 gr henna, forró vízzel, sok citromlével és eukaliptusszal keverve, valamint 100 gr indigó feketekávéval, és raktam bele cukrot is. Fél óra után lett egy nagy tál spenótom.. :D Hátközépig ér a hajam, de még így is a fele trutyi megmaradt, szóval következőre már kevesebbet fogok kikutyulni. Két és fél órát ültem a fólia alatt, majd több mint 20 percig öblítettem a hajamból a szénát. Végül megmostam, kis balzsamot raktam rá. A színe valóban két nap alatt alakult ki, addig vörösödött, mélyült a színe. Most ott tartok, hogy van egy puha, gubancmentes, gesztenyebarna hajkoronám, csodás vörös beütéssel. A fejbőröm se viszket, szóval boldogság a köbön. A lenövésemet nem fogta be teljesen, az ősz hajszálak nem lettek sötétbarnák, inkább vörösek, de ez a legkevesebb. Természetesen 5 csillag.

Update: 1 hónap után újrahennáztam-indigóztam, most 4 órát át csücsültem a szalmás trutyiban. Előtte vágattam is egy kicsit, az eredmény több mint fantasztikus. Drága barátnőm tanácsára a festés után nem használtam se sampont, se balzsamot és azt hittem, hogy majd idegbajt kapok a kifésülésnél, de nem! A fejbőrviszketésem teljesen megszűnt, a hajam erős, csillog. Két nap után tettem rá egy kis argánolajat és ennyi.. :D

Update2: Már 8 hónapja hennázom a hajam, ez volt a 4. alkalom. A 3.-nál csak hennát tettem rá. Most viszont visszaváltottam a henna-indigó kombóra, így tökéletes számomra a végeredmény (2/3 henna és 1/3 indigó), mert rajtam így gesztenyebarna. Szerintem én már nem fogok többé kémiai hajfestéket használni. A hajam azóta fényes, puha, kevésbé hullik. Persze biztos közrejátszik a Tigi sampon-balzsam is, de amióta hennázok, a hajam sokkal kevésbé tartja meg a vizet, ami egy szárításnál azért elég pozitív, hiszen nem 50 perc a szárítás, hanem "csak" 30... :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 24.