Demeter

Ár:   5200 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Myrtle, Módosítva: 2020. június 16.

Illatjegy: könyv

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Saranhuone

2022. április 23.

Egy kedves krémmániástól vettem már jó ideje, nem is értem, hogy nem véleményeztem még. Nekem ez az illat a tipikus régi könyv. Valamikor olvastam, hogy a régi könyvek illatát a papír észrevehetetlen de jelen lévő bomlása során keletkező vegyületek és a benne lévő növényi anyagok, illóolajok okozzák. Na ez jutott rögtön eszembe róla. Meglepően erős, bőrös, édeskés, kicsit avarra emlékeztet de érződik rajta a papír és az a jellegzetes antikvárium-illat, amit annyira szeretek. Társaságba még nem fújtam, igazából ritkán használom, itthonra, bekuckózós, megnyugtató illatnak de nem kizárt, hogy valamikor őszies időben felfújom máshová is. Nekem 5 csillag, ezt az élményt kerestem és azt meg is kaptam ezzel az illattal.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 23.

nevaneva

2020. július 20.

Kedves Krémmániás társ jóvoltából egy 10 ml-s adagot tesztelgetek.
Engem ez a parfüm lenyűgözött teljesen, mert valóban számomra tökéletesen felidéz egy hangulatot a könyvekhez kapcsolódóan. Legerősebben az jutott eszembe róla, mikor régen, felvételire készülve sokat ültem a Szabó Ervin Könyvtár bölcsészeti olvasótermében, a sötétbarna fával berendezett régies teremben, sok könyvespolc és bőrkötéses lexikon, régi könyv között. Fogalmam sincs, hogy akkor éreztem-e ilyen illatot, de az élményt azonnal felidézte most a parfüm.
De sokféle könyv-illat van, biztos van, akinek nem ez jutna róla eszébe. Pl. a párom szerint hangsúlyozzam ki, hogy nem frissen nyomtatott papír illat, mert az nagyon nem ilyen...
A másik, ami eszembe jutott róla, mivel kifújáskor erős bőr-illat jön, mintha a régi nagy bőr utazóládák illatát érezném, legalábbis azt ilyennek képzelem.
Szerintem ez egy különleges illatélmény. Nagyon egyetértek Myrtle-lel, amikor egy másik Demeter-illatnál írja, hogy nagyon jól meg tudnak jeleníteni hangulatokat, nekem ez itt teljesen így történt.
Én 3-4 óránként frissítem, hogy újra és újra érezzem, de nem feltétlenül kellene. Viszont más rajtam nem nagyon érzi, csak én, úgyhogy senkit nem zavarok vele.
Szerintem egy kipróbálást megér, mert különleges.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 20.

Kedves Krémmániás társ jóvoltából egy 10 ml-s adagot tesztelgetek.
Szerintem egy kipróbálást megér, mert különleges.