Dior

Ár:   25 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: debovszkij, Módosítva: 2015. március 10.

Ár:   25 000 Ft

Szívjegyek: kömény, koriander, rum

Alapjegyek: vanília

szakacsi

2021. január 25.

Régi vágyam volt ez a parfüm, végre megleptem magam egy üveggel. :) Határozott, karakán személyiségemhez kerestem megfelelő illatot. Besétálva a parfümériába egyből megakadt a szemem a Fahrenheit sorozat jelenleg is kapható tagjain. Egy-egy kezemre felfújtam az EDT-t és ezt a parfum-ot. Első szaglásra borzalmas illata/szaga volt az EDP-nek rajtam (vadonat új tester volt, nem hinném hogy megromlott), egyből el is vetettem, hogy ezt valaha magaménak tudjam. Hetekkel később megint arra volt dolgom, újból beugrottam és adtam még egy esélyt neki. Ekkor viszont mintha egy teljesen más illatot fújtam volna fel. Nem evilági kompozíció: a fűszeres-vaníliás, rumos illat ismét felfújva órákig az orromhoz tapasztotta a kezem. Nem győztem betelni vele és azóta sem tudok. Aki nem a mostani tucat illatokat keresi, másnem az illatával akar maradandó emléket hagyni az embereknek és magának, az adjon egy próbát neki. Ha elsőre mégsem nyert, megér egy második esélyt, hátha úgy jártok mint ahogy én.

Nálam az abszolút hűha faktort ezen a Fahrenheit EDP-n kívül a Chanel Antaeus és a Rasasi La Yuqawam PH tudja még, pedig eddig ~40 üvegből áll a gyűjteményem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 25.

Laurencia

2018. január 29.

A ház fenegyereke s egyben az ős Fahrenheit orientálisabb újragondolása, Francois Demachy ledobta ugyanis az atomot ezzel az illattal, szezonálisnak szánták Dior-ék őt 2014-ben, de akkora sikere lett, hogy megtartották őkelmét zászlóshajónak, teljesen jogosan.
Nagyjából a motorolaj-benzinkút-gázolaj alapjegy ami az eredeti Fahrenheit lelkét adja, itt csak másodhegedűs szerepet kap, helyette rum,dohány és fűszeres vanília dominál.Nem akarok illatjegyeket sorolni, melengető téli nagyvad, ki kell próbálni bőrön és a hatás nem marad el.Ha bátor nő vagy és a testesebb illatok kedvelője, akkor meg végképp.

Mondanám rá, hogy kifinomult, ha ennek a szónak nem lenne manapság olyan penetráns szájíze, nem megyek bele micsoda téves elképzelés él az emberek fejében ennek mibenlétéről. Az Le Parfum verzió ugyanis egy EQ és IQ gazdag művészlélek, aki jól szabott öltönyben besétál a sznob társaságba, több érzékenységgel és stílussal bír, mint a teremben résztvevők többsége együttesen, ezzel ugyan nem szokása kérkedni, de pont ez a varázsa.
Amolyan James Bond, aki kifogástalanul tud viselkedni ha akar, majd a következő pillanatban beveri a képed ha rászolgáltál arra.

Egy titka van: ne szórjuk magunkra mint bolond a lisztet, fontos őt mértékkel használni, mert nagyon tömény, főleg ha nőként operálunk ezzel a fűszeres disznóval.Túladagolva keserű lesz és "donjózsis", óvatosan tehát, a kevesebb több.

UP:mégis kivonják Diorék, fene a gusztusukat, aki teheti még most végezze el a beszerzést/beszerzéseket.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 29.

yolandi

2016. április 22.

Egyik ismerősöm használta, alapból egy karakteres parfüm, de ő ráadásul literszámra locsolta magára. Így egy nagyon erős, tolakodó, fejfájást előidéző parfüm emléke maradt meg a fejemben. Egyszer szívesen illatolnám olyanon, aki mértékkel használja.
Addig maradok a vizesebb férfiparfümök világának varázsában.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 22.

Addig maradok a vizesebb férfiparfümök világának varázsában.

Málni

2015. augusztus 15.

Egy újabb dög, ami rohadt drága, de kell!:D Hasonlít az Absolute-ra vaníliásabb és töményebb kivitelben. Ugyanúgy vonz magához, viszont abból csak fél üveggel maradt és már nem kapható, tehát muszáj a Le parfum-öt beszereznem.
Kifújáskor érzem a régi Fahrenheit violás illatát, de a zavaró gázolaj/uborkaszag ebben az esetben elmarad (szerencsére), helyette egy édeskésebb, szárazabb, exotikusabb kompozíciót kapunk. Különleges alkalmakhoz illene, de ahogy ismerem magamat, bmikor előkapnám egy kis illatozáshoz:) Véleményem szerint egy megosztó parfüm, valszeg nem fog mnkinek tetszeni, de nem is baj. Elég tartós, eddig csak a karomon/kézfejen és papíron szagolhattam, Douglas-ban nem mertem igazán magamra löttyinteni, így nem tudom mennyire húznék vele csíkot vagy illatfelhőben mászkálnék e, de remélem hamarosan kiderül ez is:) Vásárlás előtt érdemes kipróbálni, nem vakon rendelgetős cucc...
10/10

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 15.

10/10