Dior

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: GlamourAndStyle, Módosítva: 2019. március 1.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: citrusos-virágos

Kiadás éve: 2008

Fejjegyek: vérnarancs, bergamot

Szívjegyek: jázmin, neroli, rózsa

Alapjegy: pacsuli

daydreamheart

2019. július 10.

Legkedvesebb parfümöm. ♥ Imádom az illatát és azt, hogy egy nagyon hosszú, izzasztó nap után is még érezhető az illata.
Már sajnos nem gyártják, vagyis elvileg némi változtatással ez a tündérke viseli a Miss Dior nevet, amit eddig még nem próbáltam, így jelenleg véleményezni nem tudom, hogy mekkora a hasonlóság/különbség a kettő között.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 10.

GlamourAndStyle

2013. február 21.

Nem tudom, hogy lehet-e valahol még kapni ( mintha a parfum.hu-n futottam volna bele nem olyan rég, de amúgy nem jellemző), mert limitált kiadás volt, itthon talán nem is volt kapható, 5 éve vettem Angliában, akkor mindenhol ennek a kis csodának a plakátja díszelgett, ami engem magával ragadott.
Bevallom őszintén, engem idegesít a Miss Dior Chérie-k (vagy Miss Dior) évenkénti megváltoztatása és a hozzá való nagy hírverés, mintha új parfüm született volna és beismerem, hogy abszolút belezavarodtam a dolgokba, a 2011-es kiadásnál vesztettem el teljesen a fonalat és még nem volt idegzetem kipróbálni az összes létező Dior Chérie-t és Miss Diort pedig eddig akárhányat próbáltam, mindegyik nagyon finom volt, szóval biztos nem érne csalódás.
A tavaszi kiadásokkal, l'eau, eau fraiche, blooming bouqet kiadásokkal sokkal könnyebb a dolgom, azokról tudom, hogy limitált, idényhez kötött és nincs szükség hozzájuk komoly matematikai logikát igénylő levezetésekhez, hogy akkor most mi meg hogy...
Az illat maga álomszép, egy igazi nőies, elegáns, könnyed kompozíció, de ne számítsunk a klasszikus tavaszi virágcsokor feelingre, mert virágosságát, nem a hagyományos formában mutatja meg. Aki felületesen szaglássza és próbálgatja elsőként a Coco Mademoiselle fog róla beugrani, tényleg nagyon hasonlítanak stílusban és amikor üvegben vannak, aztán kifújáskor ez teljesen megváltozik. Aki viszont a Mademoiselle-t szereti, ezt is imádni fogja, magában hordozza a régi idők parfümjeire jellemző erősebb jegyeket, némi szappanos tisztasággal, nem annyira illik bele a mostani tavaszi parfümök képébe, mert kifejezetten felhívja magára a figyelmet, de mindezt úgy teszi, hogy elegáns maradjon. Igazi kisasszonyos illat, olyan neveletlen hercegnő stílusban, számomra mindenképp nőcis, szóval ehhez megfelelő öltözetet is igényel. EDT, de néhány edp-t simán megszégyenít a tartósságával elég sokáig kíséri végig a napot és mindig épp más bontakozik ki a bőrön. Imádatomat felé az igazolja, hogy 5 éve őrizgetem, mert egyszerűen nem merem állandóan használni, félek, hogy elfogy és nem tudom pótolni, pedig nagyon szívesen nyúlnék utána minden nap a friss tavaszi reggeleken. Ahogy kilépünk a februárból eljön az ő idénye, már tűkön ülve várom...:)
Aki teheti, és nem a túl lenge tavaszi illatok körében mozog mindenképp tegyen vele egy próbát, mert egy nagyon egyedi és különleges alkotásra fog lelni benne, tényleg nagyon ajánlom!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 21.