Diptyque Paris

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, Módosítva: 2012. június 9.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Az Eau Lente (lassú víz) egy olyan illat leírása alapján készült, amit még Nagy Sándor korában használtak. A parfümből az édes mirha fűszeresen édes, balzsamos illata árad. Eme alapanyag a parfümkészítés egyik legősibb „kelléke”, amely uralkodók, királyok kiváltsága volt. Az Eau Lente-ben található édes mirha a bőrünkkel érintkezve csak lassan szabadul fel, és bocsátja ki kissé vaníliára emlékeztető illatfelhőit. Az édes mirhát számos ősi kultúra használta a negatív erők elleni szerként, az érzékek erősítőjeként, és a tudatosság, az intuíció növelése érdekében.

Illatjegyek: fahéj, indiai fűszerek, mirha

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)
powderwoman

Izar

2021. augusztus 12.

Jöttem én is felmagasztalni ezt az illatot ami a szívemben igen különleges helyet foglal el. :)
Ennél a parfümnél már írtam, hogy bár azt állítólag Frank Herbert Dűne regényciklusa inspirálta, nekem mégsem ő lett az az illat amely megtestesíti a Dűne univerzumot:

Számomra az Eau Lente a tökéletes Dűne/Fűszer illat.

Két dolog vezetett ehhez a parfümhöz. Az egyik a fent említett regények, amik mostanáig életem egyik leg meghatározóbb olvasmányai, és amikben a kulcsszerepet játszó Fűszernek az író elmondása szerint fahéjra emlékeztető illata van. A másik, hogy világ életember rajongtam a fahéj és a szegfűszeg ízéért és illatáért. Így hát régóta kerestem egy olyan parfümöt, ami felidézi bennem az Arrakis fűszertől dús levegőjét, és nem csak azt mondják rá, hogy fahéj és szegfűszeg illata van, hanem tényleg van is neki. :)

Itt a Krémmánián jutottam hozzá egy üveges maradékhoz belőle, amiért azóta is áldom a jó szerencsém. A Diptyque ház jópár másik illatát is próbáltam már előtte, és mivel mindegyiket nagyon szerettem, ezért volt egy olyan érzésem, hogy most sem fogok csalódni, és valóban: tökéletes!
Kifújáskor nagyon erőteljesen megcsap a fahéj és szegfűszeg, az egész már-már sok, annyira csípős. Legyünk viszont türelmesek vele, mert egy idő után szelídülni kezd ez a kezdeti harsogó jegy, és szépen lassan átveszi a helyét a puha, édeskés de sosem gejl mirha. Mellette ott vannak a fűszerek is, de már sokkal szelídebben, és az összetevők együtt egy csodálatos, meleg, puha illattá változnak át, ami körülölel, és megnyugtat, teszi viszont mindezt úgy, hogy sosem unalmas.
Az illat az otthoni kardigánomon kb. a következő mosásig érezhető volt, és több nap alatt sem veszített sem a szépségéből, sem pedig a különlegességéből.

Számomra addiktív, lenyűgöző, elemi erejű, és mégis egy biztos kikötő akkor, amikor valami felkorbácsolta a kedélyem. Ugyanezeket a Dűne regényegkről is el tudom mondani, de ha olvastad őket és próbáltad már ezt a parfümöt, akkor nem is fogsz csodálkozni a párhuzamon. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. augusztus 12.

Számomra az Eau Lente a tökéletes Dűne/Fűszer illat.

Renike77

2019. január 12.

Egy kedves cserepartneremtől kaptam pár éve egy kis mintát ebből a csodából, és ez lett az a parfüm, ami évek óta fent van teljes üveggel a bakancslistámon :-).
Különleges, édeskés, üvegből kicsit unisex, de felfújva nőiesen édes, elbűvölő illat.
Az összhatásban valószínűleg a fahéj is közrejátszik.
Ettől függetlenül nem egy gourmand illat, hanem egy remekül megkomponált, arisztokratikus illat.
Nem is értem, miért nem ismertebb.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 12.

Az összhatásban valószínűleg a fahéj is közrejátszik.
Nem is értem, miért nem ismertebb.

daliah

2017. december 11.

Fűszeres, szappanos, kicsit férfias, de inkább uniszex.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 11.

Fűszeres, szappanos, kicsit férfias, de inkább uniszex.

Masnuci

2017. február 1.

Úgy kezdődött a kapcsolatunk, hogy kaptam egy kis mintás fiolát egy másik parfüm mellé itt a KM-en. Amint levettem a kupakot róla azonnal tudtam, hogy ez az illat lesz az ÉN ILLATOM. Egyszerűen odavagyok érte! Mindig is szerettem a szegfűszeg, a fahéj egzotikus illatát, de amit ebben a parfümben művelnek az maga a varázslat. Egy fűszerbomba robbanása után jön a keleti selymek lágyságát megszégyenítő, édes balzsam, ami rendbe teszi szétzilált érzékeimet, megsimogat és megnyugtat. Nincs az a pattanásig feszült idegszál, amit ne tudna azonnal kisimítani, és nincs az a megoldhatatlannak látszó probléma ami ne válna azonnal nevetségesen jelentéktelenné, ha csak egy icipicit is megcsap az illata. Sok-sok remek parfümmel volt szerencsém találkozni, akad is úgy egy tucatnyi, amire vigyázok, hogy sohase fogyjon ki, mert imádom őket, de ez a meseillat az IGAZI!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 1.

csakmoni

Korcsoport: >54
2016. július 15.

Ez a legcsodásabb édes illat, amit valaha próbáltam. A fejillat nagyon fűszeres, szegfűszeges, elég férfias, de a leszáradása csodás édes mirha. Ruhán és bőrön is nagyon tartós, és még nyáron a felmelegedett bőrön sem válik fojtogatóvá, fejfájdítóvá, mint az orientális, nehéz illatok.

A fenti sorokat négy éve írtam. Most már mondhatom, hogy ez lett az egyik "életem illata", mással nem pótolható élmény. Nem fújom gyakran.
Van egy régi tanítványom, aki mindig megölel, ha találkozunk, és mindig megdicséri az illatomat. Legutóbb azt mondta: ez is finom, de a kedvencem az a mézeskalácsos......

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. július 15.

galagonyanya

2014. november 2.

Első Diptyque illatom. Valójában egy klassz fújósom van belőle, amit Katától kaptam mintegy ajándékba, mivel vásároltam tőle egy másik nagyszerű parfümöt. Tegnap végre kipróbáltam.
Ez az illat, mint az álom. Eleinte valóban szegfűszeges-fűszeres kissé, ám ez nem zavaró, aztán hosszú órákon át érezni a lényeget, a lágy, édes mirhát. Kicsit egyébként az ámbrára is hasonlít. Nagyon, nagyon jó, valósággal rabja lettem. Tartós, kellemes, szerintem egyáltalán nem férfias. Nem egy tucatillat, az biztos. Száz csillag!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 2.

babyface

2014. július 5.

ha valakinek az eau duelle nagyon fűszeres, akkor ez pláne az lesz. nagyon akartam szeretni, mert pl. a márka opoponax nevezetű gyertyájáért rajongásig vagyok, de lehet, hogy nekem a mirhából egy illatgyertya elég is. mikor először bőrre fújtam majdnem dobtam tőle egy hátast annyira erőteljes, fűszeres, de később szerencsére szelidül. fűszerességét megtartja végig, de előbújik az édes aspektusa is. csodálatos alkotás, de sajnos nem lett jó a kémia közöttünk.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 5.

Guttmann Natasa

2013. január 26.

1986-Diptyque Paris
Mindössze négy, azaz négy illatjegy kibontakozása ad egy olyan melegséget árasztó aromát a bőrön, amit tényleg soha, de soha nem feledünk. Számomra az egyik legkedvesebb és legizgalmasabb fűszeres-fahéjas illat ez. Rajtam nagyon maszkulin és eleinte elég intenzív az indiai fűszeres-aromás mindenségével, de aztán tökéletes élességgel kirajzolodik a szegfűszeg mámorító illata, amit további fél óra után elnyom az édes, krémes, forró mirha.
Lehengerlően temperamentumos, mély és hangsúlyos. Hatósugara megfelelő, tartóssága közepes. Így télen minden búskomorságot elűz, mozdulatlanná tesz, míg el nem múlik ez a furcsa roham. Tényleg, nem az a fajta, amit plázázás közben a leszáradás utáni percekben odakapunk az orrunkhoz: ''Aha, tök jó.'' Nem-nem. Le kell ülni otthon a kanapéra/karosszékbe, és a nyugodt környezetben áhítattal figyelni a mondanivalójára. Meglátjátok, ekkor fedi fel majd a lélek legtitkosabb részeit.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 26.

1986-Diptyque Paris

médea

2012. június 8.

Egy kis mintám van belőle, a "görög téma" miatt figyeltem fel rá. Azért ez elég modern illat. Nagyon finom krémes-fűszeres tetszik, a szegfüszeget is elég erősen lehet érezni, amit annyira nem szeretek, de itt nem zavar. Nagyon tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. június 8.