Diptyque Paris

Ár:   22 000-32 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   100 ml és 200 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, Módosítva: 2012. június 19.

Ár:   22 000-32 000 Ft
Kiszerelés:   100 ml és 200 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A L’Eau de Tarocco úgy született, hogy Olivier Pescheux – a parfümőr – Marokkóban elfogyasztott egy helyi desszertet, a carpaccio d’orange-t, mely vékonyra szeletelt narancs, meghintve rózsavízzel, fahéjjal és csipetnyi sáfránnyal. E különlegeség illata inspirálta a cologne elkészítésére. A citrusillatokat jellemzően a héjból préselik, azonban ennek illata különbözik a gyümölcshúsétól, ami értelemszerűen sokkal gyümölcsösebb. A kalabriai Tarocco narancsfajta különlegessége azonban épp az, hogy a héj és a gyümölcshús illata szinte azonos. Pescheux a legjobb minőségű Tarocco alapanyagot választotta (a Givaudan Orpur szériáját), amihez további Orpur minőségű esszenciákat – Sri Lanka-i fahéjat, laoszi kurkumát és leheletnyi gyömbért – adott. Az édességben található rózsavíz illatáért Orpur bolgár rózsa felel. A megfelelő parfümőr kellékekkel aztán légiessé tette a virágillatot, majd texasi cédrussal és szomáliai tömjénnel némi titokzatosságot adott neki.

Eau de Cologne töménységű.

Kiszerelés: 100 ml, 200 ml

Összetevők: fahéj, narancs, sáfrány

KERESEM! Diptyque L'eau De Tarocco
Ár: Megegyezés szerint , Eladó: Korsolya
Állapot: Mindegy, Helyszín: --, fizetés: --

Parfuwoman

2019. május 12.

Rajtam ez sajnos nem finom narancs ,hanem vegyszerrel kezelt narancshéj. Sajnos a sáfrány rajtam ritkán viselkedik szépen ,fertőtlenítőszagú tud lenni sokszor ,pl Armani Privé Cuir Amethyste -jét is nagyon elrontotta és megutáltam ezért .
Kifújáskor érezni még ugyan a narancs frissességét,de aztán a sáfrány elront mindent . Ez nálam most csak 1*,sajnálom

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. május 12.

Palomita

2018. július 28.

Mivel ritkán nyúltam érte, feltettem eladásra nemrég. Nem kapkodtak érte, én pedig ebben a melegben valami édes, mégis friss citrusosságra vágytam, így befújtam magam. Annyira jólesik viselni ebben a kánikulában, hogy az leírhatatlan! Nekem Andalúziát juttatja eszembe: alapvetően a Mediterránum illata jelenik meg, de azért ott duruzsolnak a keleti fűszerek is. Nagyon finom, nagyon üde, édes és fanyar egyszerre. Az én orromnak nem uniszex, abszolút nőies. Az üvege csodaszép, ahogy a Diptyque-től már megszokhattuk, és EdC létére a tartósságára sem tudok panaszkodni. Nem adom el mégsem, csak fújós mehet! :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 28.

szabokrisztina7

2017. október 11.

a legjobb narancsos illat, édesebb, mint a legtöbb citrusos költemény

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. október 11.

a legjobb narancsos illat, édesebb, mint a legtöbb citrusos költemény

Izar

2016. január 24.

Röviden: ez az illat én vagyok. :-)

Eltartott két évig, amíg erre rájöttem: a Neroliban vásárolt kis mintákat fújkáltam magamra, és ünnep volt minden egyes nap, amikor ez volt rajtam.

Aztán 2014 őszén üzleti úton voltam Svájcban: a szálloda recepcióján egy idős helybéli hölgy beszélgetett a recepcióssal, majd mikor látta, hogy én viszont nem tereferélni szeretnék, hanem ügyet intézni, kedvesen odaintegetett, majd elment. Utána felmentem a szobámba kicsit felfrissíteni magam, és tusolás után magamra fújtam a Tarocco-ból egy picit. Ahogy a földszinten kiléptem a liftből, szembetaláltam magam az iménti idős hölggyel. Egymásra mosolyogtunk, és már majdnem elmentünk egymás mellett, amikor tört angolsággal, de nagyon lelkesen megszólított, és csak annyit mondott, hogy nagyon finom illatom van. Fogalmazzunk úgy, hogy ez volt az utolsó csepp a parfümös üvegben: miután hazajöttem, egyik első utam a Neroli-ba vezetett, és megvettem a 100 ml-es kiszerelést.

A parfümökhöz nagyon hűtlen vagyok, és képtelen vagyok egy illatot egy-két hétnél tovább hordani, őt viszont már 2014 ősze óta hordom, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Néha elkalandozok és kísérletezek más illatokkal is (soha nem leszek valami nagyon hűséges típus, ebbe már beletörődtem), de amikor semmi máshoz nincs kedvem, akkor mindig visszatérek hozzá.

Egyetértek az előttem szólóval: nem tartós, hiszen kölnivíz töménységű, így mini parfümszóróban hordom én is magammal, de rajtam azért meglepően jól bírja.

És hogy milyen az illata: egy finoman fűszeres citrus, amiben az édes, lédús narancs dominál. A fűszerességében fahéjt és gyömbért érzek, és talán ennek köszönhetően végig hiányzik belőle az az orrfacsaró mellékzönge, ami annyi más citrusos illatban zavar engem. Furcsa, de az illatától néha a papírra asszociálok. Na nem az irodai fénymásoló papírra, hanem valami keleti pergamenre, ami régóta áll az írnok asztalán és magába szívta a fahéj illatú füstölő és az asztalon lévő nagy tál lédús narancs aromáját.

Egy szó mint száz: nekem egy csoda ez az illat. :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 24.

Röviden: ez az illat én vagyok. :-)

Egy szó mint száz: nekem egy csoda ez az illat. :-)

bobekecske

2015. július 9.

100 ml-es a legkisebb kiszerelés, EDC verzió, szóval igen, be kell szerezni egy kis parfümszórót, amibe átfújja az ember, és akkor nap közben egyszer -kétszer felfrissítheti vele magát. Amúgy cologne-hoz képest egész erős hatósugarú, és ennek az illatnak nagyon jót tesz ez a higítás: EDP-ként túl édes és tömény lenne, nem mutatná ezt a friss arcát.
Elfogult vagyok, egy külföldi utazásomhoz ezt az illatot vittem magammal kis teszterként, 4 napig hazsnáltam késő tavssazl egy pulzáló világvárosban, ezért most már midnig erre fogok asszociálni, de melegebb napokra, szaladgálós hétköznapokra vagy leszer hétvégékre tökéletesen megkomponált társ. Nem hiszem, hogy bárki orrának is kellemetlen lenne ez az illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 9.

médea

2012. június 16.

Kis mintából fújkáltam magamra párszor, nagyon kifinomult selymes illat, enyhén édes, mindig jó kedvem volt tőle mikor hordtam, olyan mintha a Földközi tenger partján sétálgatnék. Mint a legtöbb diptique illat ez is nagyon különleges. Az illata nem tart túl sokáig (de az EDC töménységhez képest azért nem rossz), de amig tart addig nagyon jól lehet érezni, és egyébként is a legkisebb kiszerelés 100 ml-es, úgyhogy van miből újra fújni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. június 16.