Dunhill

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Joe38, Módosítva: 2013. szeptember 23.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

Aromás-fougere illat férfiaknak.
Kiadás éve: 1984

Fej jegyzetek : levendula, szerecsendió, bergamott és amalfi citrom,
Szív jegyzetek : szegfű, jázmin, muskátli, gyöngyvirág, muskotályzsálya és ciklámen,
Alap jegyzetek : vetiver, tölgymoha, cédrus virginia, borostyán, tonkabab és fenyő.

Joe38

2017. november 10.

Egy régi klasszikus,de nem az elcsépelt és mindenki által ismert kategóriából.........
Osztom Kenwoodman véleményét miszerint a kifújáskor elsőnek nekem is a Malizia Vetiver ugrik be róla!
Sőt, nagyon hasonlít rá......!De hát ebben is van vetyver méghozzá valószínűleg nem is spóroltak vele,úgyhogy
nem is nagyon csodálkoztam rajta,Aztán ahogy bekerül a képbe a szív és az alap megjelennek olyan akkordok,
amik elviszik az illatot egy másabb irányba..Nekem például az első 10-20 perc után kifejezetten előjön egy
Cacharel Pour Homme-os hangulat....de attól egy kicsit nyersebb,földesebb köntösben....Szerintem ez lehet a szerecsendió
illetve a virágos ,fenyős jegyek hatása.ha megnézzük az összetevőket nagyon nagy hasonlóságot mutat a 2 illat!
Ez sem véletlen.Szerintem előbújik a leszáradásnál egy Cacharel feeling is a későbbiekben....
Mindenesetre ebből is látszik,hogy nem egy egyszerű ,lineáris illatról beszélünk.
Remek tartóssággal és változatos leszáradással varázsol el minket a Dunhill-nek eme "Kiadása"!
Néha egész jó áron hozzá lehet jutni webshopokban és szerintem magas minőséget képvisel!!
Az én besorolásom az lenne róla ,hogy egy olaszos Maliziás illatot némi francia Cachareles eleganciával megspékelve
hordhatunk egy echte angol minőségi illatszert akár aláírásillatként is ha jó a párosítás!
Egyébként tényleg nem egyértelmű a szín mert sárga parfümök mellett zöldes árnyalat van ,viszont zöld színű löttyök mellett
tényleg inkább sárgának hat......lehet nézőpont kérdése!
Nekem 5 csillag!De aki nem szereti a harsány, olaszos Vetyveres leszáradású páfrányos,fűszeres illatokat annak biztosan
nem fog tetszeni!Egyébként szépen eldöngicsélt rajtam is 6-8 órán keresztül!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 10.

tényleg inkább sárgának hat......lehet nézőpont kérdése!
nem fog tetszeni!Egyébként szépen eldöngicsélt rajtam is 6-8 órán keresztül!

Kenwoodman

Korcsoport: >54
2017. március 30.

Kifújáskor a vetiver-citrus duó totálisan letámad, hirtelen azt hittem a Malizia Vetiverjét csomagolták újra. De szerencsére nem. Ha átvészeli az első 1 percet csodálatos összhangban jönnek a fűszerek. Virágillatoknak rajtam szerencsére nyoma sincs, csak az összetett finom fűszeresség .A hatósugara nem nagy , viszont egész nap kitart az illat . Ui: Az én példányom inkább sárga színű , mint zöld.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. március 30.