Egyéb

Ár:   1200 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: Aviva, az összetevőket feltöltötte: FantasyLandia, Módosítva: 2018. november 29.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az akne kiváltó oka a faggyúmirigyekbe történő baktérium-betelepedés. Ezt gyulladás kíséri, ennek következménye pedig a bőrben kis csomók és gennyedő hólyagocskák kialakulása. Az Aknemycin oldatban lévő hatóanyag - az eritromicin nevű antibiotikum (baktériumellenes hatóanyag) - képes ezeket a baktériumokat elpusztítani, mire a gyulladás visszaszorul és a csomócskák és gennyhólyagocskák gyógyulnak. Az etanol, amelyben az eritromicin oldott állapotban van jelen, maga is segít a baktériumellenes hatásban, és ezen felül a bőrben túlzott mértékben jelenlévő faggyút is segít kioldani.

Összetevők: eritromicin, povidon, glicerin, lauril-poliglikol-foszfát, vízmentes etanol

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Zsankaa

2021. március 17.

Nekem nem vált be. Azon felül, hogy az applikátor miatt nem higiénikus, nagyon szárít és ragacsos érzetet hagy maga után. Azt is eltudom képzelni hogy emiatt nem csökkennek a meglévő pattanásaim.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 17.

HCHB11Cl11

2018. november 29.

Hát, vegyes érzéseim vannak ezzel a termékkel. Csak orvosi rendelvényre kapható, én is a háziorvosomtól kaptam mindig. Már szinte az első pattanásaim óta használom, aminek már lassan 10 éve, de egy idő után már azt vettem észre, hogy nem hat eléggé. Valószínű a baktériumaim ennyi használat után rezisztensek lettek az eritromicinre (ami egy antibiotikum). Nem mondom, hogy ne próbáljátok ki ha pattanásosok vagytok, de túl sokat nem várjatok ettől az egy terméktől, kell mellé más is (főleg egy BHA hámlasztó). És csak pattanásokra kenjétek, ahol nincs gond, oda felesleges, sőt, a sok alkohol benne nem tesz jót az egészséges bőrnek (a baktériumokat viszont gátolja/elöli). A kis vatta applikátor a tetején nem túl higiénikus, és sokszor szétjön/lejön a helyéről...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 29.

eddmegarepat

2016. december 27.

Nem használt, egy kicsit sem javított a bőröm állapotán :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 27.

Nem használt, egy kicsit sem javított a bőröm állapotán :(

szaboaniita

2014. december 26.

Nekem is bőrgyógyász írta fel még szeptemberben de csak december elején jutottam el odáig hogy megvegyem.Lassan egy hónapja használom, amikor elkezdtem akkor pár nap alatt visszamásztak a gyulladások és később a hegek is eltűntek, nekem az orvos egy gyógyszertári lemosót is felírt azt is használtam lelkesen mindennap, szóval nem tudom ez most melyiknek a hatása.Viszont az elmúlt másfél hétben borzasztó állapotba kerülta bőröm.Szerintem a lelki állapotom okozhatja ezt és nem ez az oldat, mindenesetre én tovább használom aztán még updateolok.Összeségében nem egy csodaszer de azért kellemeset csalódtam benne, ár-érték arányban szerintem rendben van. Arca kerülve nagyon ragadós és nekem a "szaga" is csípi kicsit az orromat de az hamar elillan.:)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 26.

whyteangel

2013. augusztus 2.

Nekem a melegtől jöttek ki pici pattanás szerű piros foltok a hátamon, vállamon. A bőrgyógyász írta fel receptre ezt a készítményt. Elég népszerű lehet, mert a gyógyszertár nehezen tudta megszerezni, 3x kellett elmennem, hogy legyen.
Én szeretem használni, nagyon jól hűsít, gyorsan párolog, úgyhogy nem kell sokat várni. Az applikátorral nehéz bánni, kicsit noszogatni kell, hogy kijöjjön az oldat.
Illata nincs. Nekem bevált, mert szépen helyrehozta a hátamat, vállamat. Sajnos az időjárás miatt még nem hagytam abba a használatát, mert mire a bőröm alkalmazkodik az aktuális meleghez, addigra az megváltozik, így még néha-néha jönnek ki kicsi pöttyök, de már láthatóan kevesebb, és tapasztalható, hogy kevesebb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 2.

Mossyka

2013. augusztus 2.

Évekkel ezelőtt írta fel bőrgyógyász az iszonyatosan pattanásos bőrömre. Lelkesen használtam, de a bőröm csak rosszabb lett tőle. A felvitele nem túl higiénikus a saját applikátorával, ezért én vattával csináltam. A bőrön ragadós réteget hagy és nekem másnapra még nagyobbak, gyulladtabbak lettek a ragyáim. 2 üveggel használtam el belőle, de utána inkább hanyagoltam. A végén a nőgyógyászom oldotta meg a bőrproblémámat fogamzásgátlóval. Azóta csodaszép a bőröm. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 2.