Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Virág-os, Módosítva: 2018. december 19.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Az Azulenol 1,5 mg/g kenőcs cickafarkfűből (Achillea millefolium) kivont illóolajat tartalmaz, melynek fő komponense az azulén.
Az Azulenol 1,5 mg/g kenőcs a bőr idült gyulladásos folyamataiban elősegíti a sarjadzást, a hámosodást, és ezzel hozzájárul a sebgyógyuláshoz. Enyhe gyulladáscsökkentő hatású. Használható kipállások megakadályozására csecsemőknél, sugárkezelésben részesülő személyeknél a bőr védelmében a bőrgyulladás mérséklésére, a lábszárfekély terápiájában, egyéb gyulladásos bőrfelületek, nehezen gyógyuló sebek, továbbá felületes égési vagy fagyási sebek és aranyér okozta panaszok kezelésére.

Ejuudit10

Korcsoport: >54
2019. augusztus 28.

A napokban olvastam, hogy az Azulenol feltalálója Dr.Gábor Miklós farmakológus, aki sajnos 2018-ban, a 101. évében meghalt. Valószínűleg valamilyen jogi probléma állhat a háttérben, talán ezért nem forgalmazzák a találmányát. pzs14, nagyon hasznos, amit írsz, ki fogom próbálni. Gondolom, cickafark olajat a gyógyszertárban lehet kapni. Te honnan szerezted be? Az Azulenol, ha jól tudom, kamillaolaj alappal készült. PDEva, meg fogom próbálni én is a gyógyszertárban az általad javasolt krémet kérni, eddig egy-két gyógyszertárban próbáltam az Azulenolhoz hasonló krémet csináltatni, de nem vállalták.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. augusztus 28.

pzs14

2019. augusztus 25.

Csodaszer!!! Először patikus ajánlotta gyantázás utánra. Majd kipróbálásra került, és bevált az alábbi területeken:
- ugyebár gyantázás, ami miatt bekerült a polcunkra először
- napégés
- apróbb konyhai égési sérülések: fröccsenő olaj - azonnal hideg víz alá 1 percre - utána Azulenol - mintha semmi nem történt volna.
- horzsolások
- náthás, kidörzsölt orr
- kiszáradt ajkak
- kezdődő külső hallójárat-gyulladás / vagy annak megelőzésére strandolás, hajmosás előtt picit a fülbe kenni. Ha kell, egész sötétkékre keverem ehhez a krémet, hogy jó sok hatóanyag jusson a fülembe.
- alsótáji diszkomfort
A hivatalos leírásban még több felhasználási mód szerepel.

Jó ideje nem lehet venni - de simán ki lehet keverni :) Venni kell tiszta vazelint és cickafark olajat. Úgy szoktam, hogy veszek egy nagy doboz vazelint (gyógyszertárban vagy dm-ben), kinyitom, a tetejébe cseppentek 2-3 csepp olajat, és a tetején elkeverem annyira, hogy (közepesen) erős kék trutyit kapjak. Ezt használjuk addig, amíg halványabb részhez érünk, akkor újra pár csepp, és így tovább. Egy üvegcse cickafark olaj kb. 2 doboz dm-es vazelinhez szokott elég lenni - nagyon kiadós!!! Ez összesen 250 ml Azulenolt jelent, ami 12,5 tubus gyógyszertári Azulenolnak felel meg. Mivel az ára 1000 Ft/tubus körül volt, akkor is kikevertem inkább, amikor időlegesen újra kapni lehetett, mert úgy kb 400 Ft/tubus árra jött ki... Mivel hiánycikk, nem kérdés, kikeverem, lennie kell itthon!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 25.

- ugyebár gyantázás, ami miatt bekerült a polcunkra először
- napégés
- horzsolások
- náthás, kidörzsölt orr
- kiszáradt ajkak
- alsótáji diszkomfort
A hivatalos leírásban még több felhasználási mód szerepel.

Eperke17

2019. április 28.

Náthás, kidörzsölt orra szuper volt, sajnálom h már nem lehet kapni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 28.

Náthás, kidörzsölt orra szuper volt, sajnálom h már nem lehet kapni.

PDEva

2019. január 3.

Akkor vonták ki a forgalomból, mikor felfedeztem. Mindenre jó, de tényleg. Személyes csodaszerem. Találtam később cink-oxidos kenőcsöket, amelyek tartalmaztak azulént, illetve amikor szoptattam, a Garmastant (guajak-azulén tartalmú), de nem voltak olyan jók, mint maga az Azulenol. Aztán egy időben nagyon drága volt a gyógyszerkönyvi minőségű kamillaolaj/cickafarkolaj, vagy éppen hiánycikk volt... de én nem adtam fel. Idén érdemes volt próbálkoznom gyógyszertárban, mert volt elfogadható árú kamillaolaj, amivel gyógyszerkönyvből tudtak keverni helyettesítő kenőcsöt. Szerintem gyakorlatilag ugyanaz (vagy majdnem teljesen), állagra, illatra, hatásra... 50g volt kb.1200Ft.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 3.

monika.t

2014. június 19.

Nem túl jó illatú és elég zsíros állagú, ami nehezen szívódik fel. Viszont nagyon-nagyon hatékony és egyáltalán nem drága! Kozmetikum okozta allergiás bőrgyulladást gyönyörűen helyrehozott, de azért néhány hétig használni kellett. Szükség esetén újra venném

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. június 19.

Virág-os

2014. január 5.

Bár a felsorolt alkalmazási területekre nem használtam, hanem orrvérzés elállítására, olyankor ez számít az elsősegélynek, bár az illatát nem bírom. A kékes színe is elrettentő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 5.