Egyéb

Ár:   5200 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: norika18, az összetevőket feltöltötte: zafira, Módosítva: 2021. október 21.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Az Ebrimycin gél egyik hatóanyaga a primicin, amely az antibiotikumok, másik hatóanyaga a lidokain, amely a helyi érzéstelenítők csoportjába tartozik.
A gyógyszerkészítmény a fenti összetevők hatásai miatt a következő esetekben alkalmazható: friss, felszínes sérülések, égések, roncsolások baktériumok által okozott elfertőződésének megelőzésére és a fertőzött sérülések kezelésére. Ezek a fertőzött sérülések lehetnek: roncsolások, műtéti sebek, fekélyek (pl. lábszárfekély, felfekvés), nyílt gennyedések (pl. üszkösödés, sipoly, tályog).
Az Ebrimycin gél alkalmas még a felszínes és mély gennyedések, mint pl. szőrtüszőgyulladás, akne, ótvar (impetigo), kifekélyesedő gennyes bőrgyulladás, kelés (furunkulus), gennyes körömágy gyulladás külsőleges kezelésére.

Orvosi rendelvény nélkül is kiadható gyógyszer (VN)

A készítmény hatóanyaga: 2 mg primicin (primicin-szulfát formájában), 20 mg lidokain 1 g gélben.
Egyéb összetevők: levomentol, karbomer 980, trolamin, poliszorbát 20, diizopropil-adipát 96%-os etanol, tisztított víz.

eperjeske

Korcsoport: >54
2022. február 23.

Update:
Évekig nem lehetett kapni ezt a kis - szó szerint - drágaságot. Mert nem olcsó, az igaz! De nekem most nagy öröm, hogy van és nem receptköteles, mert a rendkívül kezdődő szintű, de időnként mégiscsak felbukkanó rozáceás kis pattanásszerűségekre nálam nagyon bevált. Természetesen próbálkoztam korábban a kifejezetten erre ajánlott, bőrgyógyász által felírt ROZEX-szel is, de az mit sem ért!

Ha valakinek hasonló problémája van, még hozzáteszem, hogy - tapasztalataim szerint - az is visszafogja a kismértékű rozácea tüneteit, hogy minden arcápolási rétegben hialuronsavas készítményt használok.

Évekkel ezelőtt súlyos övsömör volt a homlokomon, amelynek a helyén a nagy melegben vagy ha ideges vagyok, fájós és nehezen gyógyuló pattanás-szerű piros kiütések jelennek meg. Eddig igazán semmi sem vált be rájuk, több napba került, mire elmúlt a mérgességük és még utána kezdtek felszívódni. Most tanácsot kértem a neten egy bőrgyógyász doktornőtől, és hála neki, ezt a gélt ajánlotta. Nekem csodásan bevált! Egy-másfél nap alatt nyom nélkül tudja eltüntetni nálam ezeket a csúnya herpesz utáni kiütéseket!
Ezért, amikor először írtam itt véleményt erről a termékről, kérdés sem volt, hogy 5 csillagot adjak neki. Most viszont leveszek egyet, mert: az ára nagyon magas a kicsike kis mennyiséghez képest, és ezt az ár-érték arányt még az is rontja, hogy a fémtubust nem lehet praktikusan használni, összenyomódik, és ezután egy óvatos nyomásra is túl sok jön ki belőle!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. február 23.

Update:

lgy22

2022. február 5.

Vegyesek az érzéseim, mert nem minden növekvő pattanással tud mit kezdeni. A kisebbeket szépen csillapítja, de most már négy napja kenegetek egy nagyobbat és semmi változás. A páromnak viszont a hébe-hóba megjelenő pattanásaira bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 5.

orchidessa

2021. október 21.

Az egyetlen csodaszerem a pattanásokra. Már azt hittem végső elkeseredésemben, hogy méregdrága ZoSkin vagy tretinoin és dermasatír stb kezelésekre kell járnom a patijaim miatt, hát nem. Nem tudok élni nélküle! :)
Kb pár órán belül visszafordítja a pattanások kialakulását és leviszi a gyulladást. Bőrgyógyász írta fel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. október 21.

Októberi Lány

2019. november 10.

ÚJRA LEHET KAPNI!!! ❤️
Azt hittem hogy már réges-régen írtam erről a valóban csodaszerről... Hát most gyorsan pótlom a hiányt.
Mindenféle fajta és méretű pattanással boldogul, lényegesen lerövidíti a gyógyulás idejét, sőt, idejében “elkapva” vissza is szorítja őket, be sem gyulladnak. Csak helyileg alkalmazom (értsd: nem teljes arcon, márcsak az alkohol tartalma miatt sem), naponta (este) egyszer, lefekvés előtt, mikor már a szérum és a krém is beszívódott. Kell neki néhány perc amíg megszárad, de nem kell amúgy sok belőle, lehet vele “spórolni”.
Sokáig (évekig) nem lehetett kapni, aztán megint aztán megint nem. De most legnagyobb meglepetésemre ismét gyártják, igaz, most még sokkal drágábban mint annak előtte. Viszont annyira neki voltam keseredve, hogy végre volt egy szuperhatékony ”fegyverem”, erre vagy 2-3 évre eltűnt a patikákból...és “visszakaptam” végre, így simán megvettem ennyiért is (4400 forintot fizettem érte).

Röviden: érdemes kipróbálni, hosszabban: olyan de olyan boldog vagyok vele, és hülye lennék nem ajánlani mindenkinek, aki pattanásokkal küzd..!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 10.

ÚJRA LEHET KAPNI!!! ❤️

melanye

2019. október 23.

Úristen, ez a krém egy valódi csodaszer! Terhesség utàn felborult a hormonhàztartàsom,aminek következtében tele lett az arcom pattanàssal. Emlékeztem hogy annakidején ez a krém nekem nagyon bevàlt hasonló vészhelyzet illetve körömbenövés esetén is, de csalódottan olvastam hogy màr nem gyàrtjàk...Gondoltam azért teszek egy próbàt, hàtha mégis be tudom szerezni, és boldogan jelentem: újra elérhető, 2019.àprilisi gyàrtàsi idővel sikerült vennem, szóval akik erre vártak, azoknak hajrá megrohamozni a gyógyszertárakat, ez az életmentő krém újra elérhető! Csak a pattanásokra kentem fel és pár nap alatt rendbe tette az arcomat, nagyon boldog vagyok hogy újra lehet kapni, ez tényleg a legjobb pattanás elleni készítmény ami létezik!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 23.

marlu

2017. december 29.

Nagyon sajnálom, ha tényleg beszüntetik a gyártását. :(
Nekem szinte csak ez a készítmény segített a pattanásszerű kiütéseimen. A gyulladt búbokat először leapasztotta, majd utána szépen gyógyultak. Nem szárította ki a bőrömet. Inkább este használtam, de ha nagyon vészes volt a helyzet, akkor nappal is alkalmaztam. Nem a legjobb rásminkelni, de normálisan néztem ki.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 29.

Nagyon sajnálom, ha tényleg beszüntetik a gyártását. :(

AnnaMariaPallos

2017. január 7.

Nagyon sokat segitett, az orromon levo gyulladt kepzodmenyeket is elmulasztotta. Biztosan ujra veszem, boven megerte az arat:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 7.

pampamacska

2016. május 26.

életemben először volt egy olyan mélyen lévő gyulladt pattanásom, amire az eddig bevált krémjeim nem használtak és magától meg nem akart eltűnni. patikus ezt ajánlotta, az itt olvasott vélemények alapján közvetlen zuhanyzás után használtam. mikor felkentem enyhén csípett, de szerintem egészen tolerálható volt. egyik alkalommal véletlenül túl sokat kennem, akkor a lidokain miatt zsibbadt a bőröm. olyan 3-4 használat után a pattanásom eltűnt. mivel nagyon szárította a bőröm, utána egy táplálóbb krémet kentem fel és így már nem is volt baj. szerintem ettől, de lettek új pattanásaim, amit nem feltétlenül látok problémának, mert úgy érzem most tisztább a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 26.

Vica75

2016. április 1.

Semmi nem használ olyan gyorsan, mint ez a gél. Pár nap alatt szárította le a szétkapart pattanásokat. Az állandó hámlasztás miatt elég sérülékeny a bőröm, viszonylag csekély izgatástól csúnya seb lesz egy apró semmiségből. Ennek gyógyítására nagyszerű ez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. április 1.

Boxacic

2015. december 2.

A volt lakótársnőm kapta ezt a gélt orvostól, amikor borortválkozás közben csúnya szőrtüszők jelentek meg a kényesebb területein. Két nap múlva semmi baja nem volt a lánynak, sem a tüszőinek, így én is beszereztem.
Bátran mondhatom, hogy bár pattanásokra nem használtam soha, de a szőrtüszők ellen remekül felveszi a harcot, viszont az intim régiónál nagyon fontos, hogy nem érheti a hüvelyflórát a krém, mert egyrészt szétmarja, másrészt roncsolhatja is az ottani szöveteket. Nagyon erős gyógyszer.
A tüszőkből kiindulva kockáztattam és a szememen 15 éve jelen lévő ( de nem feltűnő ) árpát kezdtem el óvatosan bekenni vele vékonyan, egy hete kentem fel utána, alig látszódnak az árpák, még a végén megspórolom a krémmel a kozmetikust és a bőrgyógyászati műtétet egy igen kényes területen.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 2.