Frassai

Ár:   44 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Norella, Módosítva: 2019. július 31.

Ár:   44 900 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatjegyek: bőr, cibet, feketeribiszke, jázmin, narancsvirág, tolubalzsam

auberginecat

2020. május 20.

Múltkor szúrtam ki a Neroli kínálatában és nagyon megtetszett a neve illetve a leírása, viszont a jegyeit nem néztem meg, de rendeltem belőle mintát. Megérkezett, aztán próba előtt meglestem a fragis profilját, hát nagyon elkeseredtem, mert a velúros akkordok rajtam egész egyszerűen elviselhetetlenül büdösek lesznek, ráaadásul ez a civet téma is aggasztott egy kicsit, mert az animális jegyek szintén veszélyzónásak nálam, viszont a tolu nagy kedvencem és több "A listás" parfümömben is szerepeltetik, így emiatt mégis adni akartam egy esélyt. És milyen jól tettem, vagy épp milyen rosszul, mert sajnos kiemelkedősen szépen muzsikál rajtam. A jázmin a fő irányvonal, az nyilvánvaló, de rajtam szépen megmutatkozik a balzsam is, meleggé és bensőségessé teszi a kompozíciót, ha lehet ilyet mondani. Véleményem szerint abszolút nem egy átlagos hétköznapokra való laza illat, elég nehéz és domináns, de hozza azt az érzetet, amit a leírás keltett bennem. Szexinek is mondanám, habár ódzkodom ettől a jelzőtől, mert túlságosan peoratív. Legyen inkább erotikus, olyan zsigeri érzékiség és bujaság lakik benne, aminek fékezett a habzása és nem torkollik kínos tetszelgésbe és kelletésbe. Esküvőre is simán el tudom képzelni, különleges és szikrázóan szép.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 20.

highnessofcreams

2019. november 26.

Egy az egyben Tom Ford Jasmine Rouge 2011-ből, a Fuego Lento 2018-ból.
A parfümőr mindkét esetben Rodrigo Flores-Roux.

Nem szép dolog.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 26.

Egy az egyben Tom Ford Jasmine Rouge 2011-ből, a Fuego Lento 2018-ból.
A parfümőr mindkét esetben Rodrigo Flores-Roux.

Nem szép dolog.

GNóri

2019. augusztus 22.

Gyönyörű, bőrös, balzsamos, erotikus virágillatot vártam, mint mondjuk a Histoires Tubéreuse 3, csak sokkal kifinomultabb kivitelben. Sajnos azonban rajtam is csak jázmin, nagyon minimális narancsvirággal, semmi bőr vagy balzsamosság. Semmi különös.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 22.

laracroft

2019. augusztus 21.

Neve alapján azt gondoltam, hogy egyfajta meleg, tüzes, fűszeres jázmin lesz, de a balzsamosság helyett szimpla szappanos virágillatként muzsikál rajtam. Erőteljes, tiszta jázmin, édesnek édes ugyan, de rajtam nem balzsamos, inkább kicsit mintha szappanos lenne, azzal a tipikusan Chanelekre jellemző aldehides feelinggel. Nem rossz, sőt, a jázminrajongóknak kötelező kipróbálni, de számomra nincs meg benne az a plusz, ami igazán különlegessé tenné.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 21.

Marcsi66

2019. augusztus 15.

Buta voltam mert az összes parfümjét szerettem volna megismerni a márkának, és csak kettőből rendeltem mintát,2018-ban az Év illatának választották (nem tudom melyik szaklap) De tudjuk jól sokszor ez semmi lehet számunkra,szerintem most azért ez igaz,,,,Szégyentelenül szexi lenni,elegánsan visszafogottan ,bizonyára vele sikerül,bólogatok helyeslem az állítást.Eszembe jutott Parfums De Marly Safanad, és ha őt valaki nagyon akarja,ezt is kellene még tesztelnie,Van eltérés, stílusban,illatban,sőt itt a jázmin a domináns,inkább az ízlés miatt gondoltam.Nekem nagyon tetszik csorog a nyálam érte,megjegyzem ez az egyetlen vezérfonal,Bőrős jegyet én most nem érzem,a fekete ribiszkét igen,majd halványul,és ekkor nyílik a narancsvirág,de legfőbb előkelőség a jázmin,puha édes balzsamos.(tartós)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 15.