Egyéb

Ár:   1485 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   Gyógyszertár   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: Jenniii92, Módosítva: 2015. március 16.

Lelőhely:   Gyógyszertár
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Bőrfertőzések helyi kezelésére szolgáló antibiotikum-tartalmú készítmény kizárólag külsőleges használatra!
Hatóanyaga, a fuzidinsav antibakteriális hatással rendelkezik. A penicillinnel, vagy más antibiotikummal szemben ellenálló Staphylococcus nevű baktériumok különösen érzékenyek a fuzidinsavra.
A Fucidin krém gyorsan behatol a bőrbe, illetve a fertőzés gócpontjába.

Alkalmazása: ótvar, tályog, szőrtüszőgyulladás, sebfertőzés, verejtékmirigy-gyulladás, gennyes körömágygyulladás, karbunkulus, fertőzött ekcémás dermatitisz, sebek és égések, vagy egyéb bakteriális fertőzések kezelésére.

Összetevők: Fuzidinsav-Hemihidrát, Hidrokortizon-Acetát, Butil-Hidroxianizol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Folyékony Paraffin, Potassium Sorbate, Poliszorbát, Vazelin, Tisztított Víz

FrostJaina

2017. október 29.

Nagyon sok mindenre jó. Folyamatosan nem használnám, csak addig míg el nem tüntet valamit. Már vagy 3x felirattam, kár hogy venykoteles.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 29.

i.napcsi

2017. április 18.

Én meg mindenkinek csak ajánlani tudom és 5 csillag!az elöttem szólólnak mondanám minden szer allergiát tud okozni bárkinél ugy hogy a helyedben ezt igy nem írnám ki!!!!Nagyon érzékeny a bőröm és penicilin allergiám is van és sok más antibiotikumot sem tudok szedni de ez a krém NEM ANTIBIOTIKUM és ez rosszul is van leirva fenn,hanem olyan hatása van mint az antibiotikumnak,ezenkívül ha kiütéses leszel nem biztos a hatóanyag, lehet a benne lévő összes másik!
tapasztalataim:alakulóban levő szörtüszőgyulladás vagy kis gyullad pati este jól bekened reggelre hült helye,ezt már sokadszorra megtapasztaltam(hozzáteszem nekem nem pattanásos a bőröm de időnként imitt amott begyullad)
sebekre,pláne olyan ami pirosas szélű gyulladt,rendkivül hatásos,nem csip,nem szúr és szintelen szagtalan
beleállt egy szög a lábamba,lemostam a sebet majd evvel kenegettem-szépen,gyorsan gyógyul
Az biztos hogyha hat akkor gyorsan és finoman teszi és tényleg a gyulladásos folyamatokra a legjobb,nagyon megéri mert kevés kell belőle,nem igényel hűtős tárolást egy kis tubus százévig elég!!
Mint gyógyszer és gyógyszertári krém utálóként ez 5 CSILLAG!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. április 18.

Mint gyógyszer és gyógyszertári krém utálóként ez 5 CSILLAG!!

gabriel

2017. február 10.

Én nem ajánlom, allergizál. Nagyon! Használat után teljesen tele lettem lábtól, fejtetőig kiütésekkel. Ha lehet akkor ezt inkább ne használjátok!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 10.

Echooo

2016. január 25.

Precedensteremtő tapasztalatom van. Nincs gyerekem (még), nem szoptatok, mégis január elsejével begyulladt a mellbimbóm. Hadd ne részletezzem.. pattanásjellegű problémák kizárólag mellbimbón. Irtózatos fájdalom.
Bőrgyógyász: fogalmam sincs.. menjen nőgyógyászhoz.
Nőgyógyász: rá sem nézett, menjek sebészhez, majd ő kitisztítja (tisztítja az a ... a mellemhez nem nyúl).
Sebész: nem tudom, borogassa kamillával, itt nincs tályog.
Sebész 2.: Aktil Duo.
Aktil Duó nem ért semmit. Bactroban kenőcs nem ért semmit. Kamillázás, Betadine kenőcs, nem ért semmit, újabb és újabb gennyes kis szemetek nőttek rá.
És akkor megtaláltam ezt a csodát a dobozom alján. 2 napja használom, és - remélem, nem kiabálom el - használ. Már nem fáj, ha hozzáérek, húzódik vissza a gyulladás, újakat kialakulni nem látok egyelőre, és még csak 2 napja használom, 6 óránként újrakenve, leragasztva.
Szóval: ha valakinek ilyen ismeretlen eredetű, nem anyasággal összefüggő mellbimbó gyulladása van, próbálja ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 25.

Bőrgyógyász: fogalmam sincs.. menjen nőgyógyászhoz.
Sebész: nem tudom, borogassa kamillával, itt nincs tályog.
Sebész 2.: Aktil Duo.

rose

2016. január 17.

Igazi csodaszer. Hetekig próbáltam különböző módszerekkel eltüntetni egy mély, bőr alatti szőrtüszőgyulladást, de már az orvos is azt mondta, hogy ezen csak a műtét segíthet. Végső kétségbeesésemben próbáltam ki ezt, és a csomó már másnapra kisebb lett. Kétnapi használat után látványos (és főként érezhető) a javulás, állandó tartozék lesz a gyógyszeres fiókomban.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 17.

WorkingClassGirl

2015. október 17.

3.:Verejtékmirigy gyulladást kis Davercinnal kiegészítve 2 nap alatt eltüntette :) univerzális csodaszer, persze igyekszem nem túl gyakran használni, de a csúnya gyulladásokra kell valamit tenni.
(Egyébként ebben nincs hidrokortizon)
***
2.:Még mindig ez az egyetlen krémem, ami a subcutan irányba növekvő, borsónyi, gyakorlatilag nem is látható pattanásokra jó. Szerencsére ilyen "bőr alatti csomó"-nak látszó valamim csak jó pár havonta egyszer van, ilyenkor viszon kb 4-5 nap alatt eltünteti ez a krém. Gondolom mivel a fuzidinsav szteránvázas vegyület, azért hat ennyire jól ezekre.
Én csak éjjszakára szoktam felkenni és egy pici sebtapasszal ragasztom le, különben még a fél arcom, párnám olyan lenne, esetleg még a szemembe is belekenném, ez pedig nem volna túl szerencsés. Különben is badarság, hogy nem lehet leragasztani, a betegtájékoztatón is úgy írja, hogy fedőkötés szükségessége esetén elég naponta egyszer alakalmazni. :)
Szerintem csodaszer, persze nem egy acne ellenes krém.
***
1.:Az egyik blogon olvastam, hogy mély gyulladt pattanásokra jó, úgyhogy felírattam, azóta van itthon, és tényleg remekül beválik. A legjobb, ha felkenés után, valahogy lefedjük, mert nagyon ragacsos, nem szívódik fel, vagy szárad meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 17.

(Egyébként ebben nincs hidrokortizon)
***
Szerintem csodaszer, persze nem egy acne ellenes krém.

bandita

2015. július 30.

A munkahelyemen Centrális Vénakatéter kilépési pontjához használjuk ezt a készítményt, amennyiben ott bőrpírral, enyhe váladékozással járó, még kezdeti stádiumban lévő gyulladást tapasztalunk.
Évek alatt annyi pozitív tapasztalatot láttam a készítmény használatát követően, hogy itthon is mindig tartok belőle egy tubussal, gyulladt sebkezelésre, ronda pattanásra.
Van egy terület, amiben verhetetlen ez a csodakence.
Intim terület borotválását követően a második napon nálam a felület mindig beragyásodik, bármit is teszek.
Ha ezzel a kenőccsel lekezelem borotva után azonnal, akkor a folyamatot képes teljesen megelőzni.

A cicáimnál is bevetjük, ha elfertőződött harci sebet találunk rajtuk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. július 30.

Van egy terület, amiben verhetetlen ez a csodakence.

A cicáimnál is bevetjük, ha elfertőződött harci sebet találunk rajtuk.

scorpionqueen

2015. május 30.

Évek óta állandó lakó a hűtőben, csúnyább sebekre, durvább horzsolásokra csak ezt használjuk. Tavaly sikerült egy krátert vájnom az arcomba miután találtam egy mitteszert, Ilyen mély "sérülés" még soha nem volt az arcomon, biztos voltam benne, hogy meg fog maradni a helye, mivel csak a seb majdnem egy hónap alatt tűnt el. Ezzel kezeltem rendszeresen a gyógyszerészem javaslatára, ő sem javasolt mást, és SEMMMI nyoma nem maradt. Ha a herpesz hólyagjai után már csak seb marad, azt is ezzel kezelem, nagyon gyorsan javul.
Múlt héten a kutyám allergiától véresre vakart bőrét 2 nap alatt tette helyre, ezelőtt erre más készítmény nem volt képes ennyi idő alatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 30.

Októberi Lány

2015. május 30.

De jó, hogy feltettétek. Ezt a szájzugsebemre kaptam először, ami SEMMI MÁSTÓL nem volt hajlandó gyógyulni, állandóan kirepedt, és egyre nagyobb lett. Sajnos ez olyan, mint a herpesz, (csak az vírus miatt van) ha egyszer volt, akkor bármikor előjöhet, ha olyasvalaki után iszol egy rosszul elmosogatott pohárból mondjuk. (Étterembe, vendégségbe, stb.) Így hát kell lennie otthon. Ami viszont ennél is fontosabb, néha felütik a fejüket rajtam olyan pattik, amik már elvileg gyógyulóban voltak, de vmiért egyre nagyobb, hámló sebekké alakulnak, (és okoznak akár 1 évig is látszódó heget) és egyszerűen nincs az a recept nélkül kapható gyulladáscsökkentő, ami elmulasztaná őket (pl.:Tetran, Gentamicin). Ilyenkor egyedül ez válik be. (Van, hogy Betadine-nal kombinálom.)
Hátulütője, hogy receptköteles, és hogy relatíve drága. Viszont sokáig eláll cserébe. Ami még bökkenő: a fém tubus a vége felé mindig kilyukad több helyen, na az idegesítő... Majdnem átlátszó-fehéres színű, zsíros, krémről van egyébként szó, nem szívódik be, úgyhogy inkább csak este használom, (leragasztani. bekötni nem szabad!!) kizárólag helyileg persze. Mivel antibiotikumos, értelem szerűen hosszú távon teljes arcra, pattikra (főleg mivel tényleg egy paraffinos, vazelines cuccról beszélünk) nyilván nem jó. (Rezisztencia alakul ki.)
Még valami, létezik belőle "Fucidin H" is, amiben hidrokortizon vagy mi van, nekem egyszer véletlenül azt írták fel, de az egyrészt sokkal drágább, másrészt meg azt a betegtájékoztató szerint egyértelműen allergiás sebekre, vagy mikre adják, gyulladt pattanásokra, ilyesmikre nem jó, legalábbis én nem mertem bevállalni, pedig ugyanúgy benne van a fuzidinsav is.
Összességében szerintem jó kis szer, ha valakinek már nincs több ötlete, hogy mivel kenje az elvileg kisebbnek számító bakteriális bőrfertőzését, menjen el szépen a dokihoz és írassa fel, mert ez tényleg használ. (Tegyük hozzá, hogy azért adni kell egy kis időt neki, 1 kenés nem elég, az antibio se egy kapszula után gyógyít meg.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 30.

Jenniii92

2015. március 28.

A bőrgyógyászom ajánlotta csúnya, nagy pattanásokra. Mondanom sem kell, az égvilágon semmi hatása nem volt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 28.