Egyéb

Ár:   41 200 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: balogh.andrea, Módosítva: 2019. május 17.

Ár:   41 200 Ft

Fejjegyek: kandírozott narancs, ánizs, kardamom

Szívjegyek: gyömbér, fahéj, szegfűszeg

Alapjegyek: pacsuli, mézeskalács, likőr, pézsma

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Pajzs

2020. december 11.

Mikor először fújtam magamra a mintából, azt gondoltam, hogy ettől még az utca végén lakó akita is beájul, legyen akármilyen fenséges és sztoikus. Sűrűnek, erősnek és áthatolhatatlannak éreztem a Porto Vintage-t, és nagyon édesnek, amolyan fűszeresen édes módra.
Kardamommal és gyömbérrel fűszerezett gyümölcskenyér és tömény, édes narancslikőr jut róla eszembe, kissé ragacsos tálcán felszolgálva, majd szegfűszeges narancstea. Egyiknek sem vagyok nagy fogyasztója, de egy piros-narancs teaházban terjengő illatos levegőként, a hidegben egy karácsonyi vásárt körbelengő auraként, vagy gyertyaként egy giccses, bájos ajándékboltban élvezném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 11.

jakarika

Korcsoport: >54
2020. szeptember 14.

.Kandirozott narancshéj hóesésben, karácsonykor. IMÁDNI VALÓ. De csak a filmekben van egész évben karácsony, igy erôsen időszakos illatnak tartom. Grönlandon egész évben favorit lenne.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. szeptember 14.

Verona5

2019. július 5.

Na ennyire azért nem rossz, mint ahogy Phoenix19 véleményezi, sőt! :) Engem nem emlékeztet az Elephántra, az eleje kissé furi az ánizs miatt, talán citromosnak hat miatta. Mondjuk az ánizs nekem nem kedvenc, de azért ki szerettem volna próbálni, főleg a forma és a lé színe miatt. :):) Később csillapodnak az első erős felhangok, utána már egész jól élvezhető a fűszeres likőrösség. Valahogy van benne egy századelős francia fémhíd feeling, az üveg teljesen összhangban van az illattal. Nekem inkább illatélmény, mint viselős illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 5.

Phoenix19

2019. július 5.

Nagyon illusztris illatjegyek vannak felsorolva, parfümben mindet szeretem, bár amiket leginkább szeretnék érezni - kandírozott narancs, likőr, fahéj - pont ezeket nem érzem. Az én bőrömön kifejezetten szegfűszeges, gyömbéres mézeskalács illat pompázik, végig ugyanazt érzem, nem igazán változik rajtam az illat, pontosabban nem alakul át, nem lépnek színre a többi szereplők. Rendkívül intenzív, ez az a fajta parfüm, amit ha egyet fújunk is brutális erejű és tartósságú, úgyhogy ezt nem kell locsolni, mint sok más parfümöt, én hajlamos vagyok a locsolásra egyébként, de ezzel még én is vigyázok. A problémám az, hogy ez az illat menthetetlenül hasonlít Kenzo Elefántjára. A szegfűszeg illatát alapvetően szerettem, mindaddig míg nem találkoztam az Elefánttal, ami számomra egy nagyon kellemetlen szegfűszeg dominanciájú parfüm. Viszont pl. a Dolce Amalfi (Xerjoff Casamorati 1888) az egyik kedvenc illatom, szintén szegfűszeges, nem kicsit. Érdekes, hogy egyik parfümben mennyire szép, a másikban mennyire kellemetlen ez a fűszer. Annyian szeretik a Kenzo-t, én meg annyira utálom, és sajnos a Porto Vintage nem más, mint az Elefánt luxuskivitelben.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 5.