Egyéb

Ár:   849 Ft   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: Rege, az összetevőket feltöltötte: Matilda, Módosítva: 2018. szeptember 21.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Szappanok
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

• Mindennapos arc- és bőrápolásra.
  • A bőr természetes pH-értékének beállítására.
  • Száraz illetve zsíros bőr esetén: A só a hiedelmekkel ellenétben nem kiszárítja bőrt, hanem bezárja a nedvességet a sejtekbe, zsíros bőrnél pedig beáll egy egészséges faggyútermelés.
  • Pattanásos, problémás bőrre: Pattanásos illetve problémás bőrnél a tisztulás, a méregtelenítés miatt számítani kell egy kezdeti rosszabbodásra, amely a homeosztázis egyik jele. A pattanások illetve a kelések 2-3 héten belül heg nélkül elmúlnak. A bőr pórusai összehúzódnak, így kevesebb mitesszer keletkezik.
  • Bőrbetegségek esetén (pl. ekcéma, gomba, allergia).
  • Borotválkozás után: A sószappant arcvíz helyett használjuk. Megnyugtatja a bőrt, a kipirosodást pedig elmulasztja. Állandó használatával a szőrtüszőgyulladások is elmúlnak.
  • Herpeszre: A só vírusölő hatása miatt kiválóan alkalmas herpesz kezelésére illetve megelőzésére.
  • Cellulitiszre
  • Rovarcsípés esetén: a benedvesített sószappannal kenjük be a csípés helyét. Megnyugtatja a bőrt.
  • Deoként: a benedvesített sószappannal kenjük be a hónaljunkat, majd dörzsöljük el a kikristályosodott sót. A só baktériumölő hatása miatt megakadályozza a kellemetlen szagokat okozó baktériumok elszaporodását.

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

dora.volfli

2021. április 11.

Az arcomra vettem és arra szerettem volna elhasználni, mivel többen is ajánlották. Sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, és több hetes próbálkozás után sem volt szemmel látható eredménye, sőt még rontott is a bőröm állapotán: kimarta, használat után borzasztó égő érzés tapasztaltam és elkezdtem egyre jobban pattanásosodni, pedig előtte egyáltalán nem volt jellemző. Viszont: Borotválkozás után felkenve, illetve dezodorként is hatásosnak bizonyult. Újra venni nem fogom, érzékeny arcbőrűeknek pedig egyáltalán nem ajánlanám, de zsíros, aknés bőrre akár még meg is érhet egy próbát. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 11.

Csuporka

2020. október 22.

Pár éve használtam, amikor volt egy korpás-seborrheás időszakom (hámló bőr és szárazság miatti gyulladásra való hajlam, tehát húzódás, hámlás+pattanások).
Sokat segített a helyzeten, de ha (kozmetikus tanácsára) radíroztam is előtte, nagyon csípte az arcom (elég érzékeny is volt a bőröm mondjuk). Alapból is picit csípett, de ki lehetett bírni, megérte, mert cserébe tényleg sokat javított a bőröm állapotán. Jóval kiegyensúlyozottabb és puhább lett. Az elején tényleg érzékenyen reagált a bőröm, mintha rosszabbodott volna a helyzet, de aztán beállt az egyensúly.
Mindig hagytam egy pár percig, mielőtt leöblítettem volna. Nem szárított tovább, de ehhez hozzá kell tenni, hogy rózsavízzel permeteztem utána, ami nekem csodaszer és persze a bőrömre való hidratálókrémet is használtam.
Ha nem voltam nagyon óvatos vele, akkor bizony nagyon meg tudtam magam karcolni (és ahol megkarcoltam, ott még jobban csípett). Ha az voltam, akkor nagyon kellemes bőrérzetet, tisztaságot és simaságot hagyott maga után. Lehet egyébként kézről is felvinni arcra, úgy is ugyanúgy hat, csak nem karcol :) szembe viszont ne kerüljön. Kifejezetten ajánlom, de csak óvatosan :) most elöntött a nosztalgia, úgyhogy veszek majd megint egyet és kipróbálom, hogy segít-e picit tág pórusok esetén, aztán megírom. Nagyon kiváncsi vagyok.
Testre talán még jobban bevált, mert egyáltalán nem csípett, nem szárított (testápolóhasználat mellett) és a narancsbőrt is láthatóan csökkentette, amit alig akartam elhinni. Egy próbát mindenképp megér!
Ehhez még jött egy meglepetés: enyhítette az izomlázat! Ezt a magnézium-tartalmának tudom be és örökké hálás leszek ezért a felfedezésért. Ha valakinek nincs kádja és nem tud fürdősós vízben relaxálni, akkor ez a "szappan" egy nagyon jó alternatíva, mert amíg nem öblítjük le, addig ott is marad a bőrön. Szóval izomlázra is nagyon ajánlom, csak egy kicsit hagyni kell, hadd hasson (közben meg mondjuk hajat mosni vagy bármi). Érdemes az adott területet jó sokszor átmasszírozni vele.
Nem hibátlan és nem hiszem, hogy minden, de tényleg minden bőrtípus esetében ugyanolyan jól működik, de én nagyon hálás tudok lenni a természet csodás kis ajandékaiért és hát kb leborulok előtte :) a sót nem tudom úgy pontozni, mint egy kozmetikumot, de szerintem nem is lehet. Számomra nem kérdés, hogy hány csillag. Annyi, amennyi ezüstös-rózsaszínes csillámló szemcse marad a szappantartóban, miután megszáradt a só.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 22.

Kamasz_csajszi

Korcsoport: < 18
2020. október 22.

Rengeteget küzdök a pattanásaimmal. Csomó krémet kipróbáltam, de hiába, mert semmi nem használt. Az arcomon nagy gyulladt pattanások vagy piros foltok voltak állandóan. Az egyik barátnőmnek a kozmetikusa ajánlotta, hogy használja ezt így jutott el hozzám a termék neve. Eleinte nem sok reményt fűztem hozzá, hiszen semmi nem használt. Legnagyobb meglepetésemre pozitívan csalódtam, ugyanis már az első héten lehetett látni a határozott javulást. Ez a termék számomra maga a csoda. Minden este bekenem vele az arcom, igaz kicsit csíp, de nagyon megéri. Egy másik termék mellett használom a neve aknesol. Azt viszont tényleg csak a patira kenem, mert nagyon szárít. Időközönként nem használom, hogy ne szokja meg a bőröm. Ha nagyon zsíros és pattanásos a bőröd akkor mindenképpen próbáld ki, ha viszont alapból száraz, semmi esetre se!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2020. október 22.

Jasmine

2020. augusztus 1.

Még régebben használtam, először néhány hét után egész szépen rendbehozta a bőröm. Akkor kb. egy hónapig tiszta volt az arcom, hosszabb távú használatra azonban nem vált be, később ugyanúgy kijöttek mellette a pattanások, mitesszerek, sőt még talán rontott is a helyzeten.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 1.

Kitsyke

2020. július 6.

Pattanasos arcomra vettem, de sajnos hiaba 2-3 het a mulasztasi ido, nekem nem volt szebb tole, igy arcra nem merem kenni! Karcol, csip! Vigyazzatok vele! Ovatosan!
Borotvalkozas utan bevalt intim reszre , es honaljra budos izzadsag ellen.
Amiert nem javult az arcom allapota, lepontozom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 6.

Borotvalkozas utan bevalt intim reszre , es honaljra budos izzadsag ellen.
Amiert nem javult az arcom allapota, lepontozom!

Aliz79

2020. június 28.

Ilyen szarságot, komolyan mondom...persze, mint sok-sok éve megoldatlan bőrproblémákkal küzdő nő, én is bedőltem neki és megvettem.
2-szeri használat után a kukában landolt.
Egyrészt csíp, mint az állat, elképesztően, pedig semmi seb nincs az arcomon (vagyis nem volt, mielőtt használtam volna).
Másrészt sebesre karistolta össze az arcomat.

Börtönbe kellene zárni, aki ilyet emberi használatra alkalmasnak engedélyez.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 28.

2-szeri használat után a kukában landolt.
Másrészt sebesre karistolta össze az arcomat.

Börtönbe kellene zárni, aki ilyet emberi használatra alkalmasnak engedélyez.

Dokamercedesz24

Korcsoport: < 18
2020. május 28.

Itteni véleményekre vettem meg és egy másik szappannal felváltva használom (azt este, ezt reggel) nemtudom pontosan melyik tette, de babapopsi arcom lett a zsíros, mitesszeres és pattanásra hajlamos arcbőrömből. Én úgy használom, hogy bevizezem az arcom, majd a sótömböt is egy kicsit és átsimogatom vele többször is az arcom. Nekem nem karcol, radírozó hatása van. Valóban nagyon csíp, de maximum 5 percig. Én megvárom míg rászárad az arcomra aztán lemosom. Biztos sokáig elég lesz mivel nagy a tömb és nagyon megéri. Nekem csodaszer

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2020. május 28.

szivecske

2020. május 16.

Engem borzasztóan csíp, de végülis hatásos... csökkenti a pattanásokat, egyenletesebb az arcbőröm. De nagyon kellemetlen a használata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 16.

endzsiaj

2020. április 2.

Ha a zsíros bőrön kívül más problémával küzdesz akkor ez nem neked való. Ekcémára meg kimondottan veszélyes. Én egyszer kipróbáltam testre is éjszakára. Reggelre úgy kiszárította a bőröm, hogy napokkal később is hatalmas piros foltok voltak mindenfelé rajtam. Lehet ha azonnal testápolózol rá akkor oké, de magában borzalom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 2.

Baabbii95

2020. március 7.

Borzasztó. Csípi az arcomat és karcol is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 7.

Borzasztó. Csípi az arcomat és karcol is.