Egyéb

Ár:   849 Ft   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: Rege, az összetevőket feltöltötte: Matilda, Módosítva: 2018. szeptember 21.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Szappanok
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

• Mindennapos arc- és bőrápolásra.
  • A bőr természetes pH-értékének beállítására.
  • Száraz illetve zsíros bőr esetén: A só a hiedelmekkel ellenétben nem kiszárítja bőrt, hanem bezárja a nedvességet a sejtekbe, zsíros bőrnél pedig beáll egy egészséges faggyútermelés.
  • Pattanásos, problémás bőrre: Pattanásos illetve problémás bőrnél a tisztulás, a méregtelenítés miatt számítani kell egy kezdeti rosszabbodásra, amely a homeosztázis egyik jele. A pattanások illetve a kelések 2-3 héten belül heg nélkül elmúlnak. A bőr pórusai összehúzódnak, így kevesebb mitesszer keletkezik.
  • Bőrbetegségek esetén (pl. ekcéma, gomba, allergia).
  • Borotválkozás után: A sószappant arcvíz helyett használjuk. Megnyugtatja a bőrt, a kipirosodást pedig elmulasztja. Állandó használatával a szőrtüszőgyulladások is elmúlnak.
  • Herpeszre: A só vírusölő hatása miatt kiválóan alkalmas herpesz kezelésére illetve megelőzésére.
  • Cellulitiszre
  • Rovarcsípés esetén: a benedvesített sószappannal kenjük be a csípés helyét. Megnyugtatja a bőrt.
  • Deoként: a benedvesített sószappannal kenjük be a hónaljunkat, majd dörzsöljük el a kikristályosodott sót. A só baktériumölő hatása miatt megakadályozza a kellemetlen szagokat okozó baktériumok elszaporodását.

katalinmester13

2019. október 26.

Az arcomra használtam el az egészet. Este hagytam megszáradni, majd lemostam. Reggel mosakodás közben csak átsimítottam vele az arcom. De szigorúan csak azokon a napokon, amelyeken nem mozdultam ki, mert elég csúnya karcolásokat tudott okozni. De ha épp sima napja volt, kellemes volt használni. Hámsérüléseket- melyek egy részét saját maga okozott- csípte. Nem hiába használtak sót a kínzásoknál a középkorban. Apukám borotválkozás után használt timsó tömbje sosem karcolta meg az arcát. Elhasználtam, mert tény, hogy semleges kémhatású oldata jót tesz a bőrnek, fertőtlenít, ... Én nem voltam oda érte. Örülök, hogy elfogyott végre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. október 26.

Maze

2019. június 16.

Az itteni tapasztalatok miatt, gondoltam kipróbálom. Nem rég kezelhetetlenné vált a bőröm és borzasztó zsíros lett mitesszerekkel és patikkal együtt, semmi sem segített rajta szinte.

A rutinom a következő:

A Dr.Organic teafaolajos géles arctisztítómmal megmosom az arcom, alaposan leöblítem
Majd a nedves arcbőröm nagyon óvatosan bekenem a sószappannal hagyom megszáradni (borzasztóan csíp amíg nem szárad meg, de ez normális) amikor megszárad és csillog az arcon a só nagyon fontos, hogy egy tiszta pamut ruhával (ez akár lehet egy régi top is) le kell törölni az arcról jó alaposan (a törölköző nagyon dörzsöli én ezért inkább egy puha anyagot javaslok).
Utána nem kenek semmit az arcomra. Semmilyen krémet. Borzasztóan puha lesz az arcom és tiszta érzést hagy maga után.

Kipróbáltam, hogy napi 2x használom, de én úgy éreztem az sok. Esténként bőven elég. A kezelhetetlen bőrömmel csodákat művelt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 16.

A rutinom a következő:

Fancsaaa

2019. május 7.

Kombinált bőröm van ami néha megbolondul.
Arcra: 2szer atdorzsolom vizes kézzel majd felkenem az arcomra este és reggel csodás lesz az arcom.
A combom narancsboros és oda: bevizezem a soszappant többször atdozsolom a kezem és jól bekenem velem, szinte érzem ahogy feszesít.
Imádom 😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 7.

Kombinált bőröm van ami néha megbolondul.
Imádom 😊

Eperke17

2019. április 28.

Pattanásos bőrre használtam, és elmúltak olyan pattik, amiken nem segített eddig semmi más. A felülete néha tényleg karcol az apró szemcsék miatt, de nekem volt egy habkővem ami nem vált be, ezért azzal szépen lepolíroztam, és sima lett. Benedvesített felülettel átdörzsöltem a bőröm, és törölközővel itattam le a vizet a területről, majd hagytam megszáradni, és két nap alatt eltüntek és lehámlottak a pattis részek.
Nem mondom, kínlódás, mert iszonyúan csíp, de nekem bevált, és legalább természetes.
Napégés vagy borotválkozás, gyantázás után még nem mertem használni :D izzadásra viszont ki fogom próbálni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 28.

Megany

2019. március 9.

Nos,ezzel a termékkel tudni kell bánni!Ha ezt kiagyaltad,akkor SZUPER!
Nekem úgy vált be,hogy szivacsot benedvesítek vízzel és azt dörgölöm a tömbhöz,majd átkenem vele az arcom.Így nem karcol.A hatása nekem bevált,szépen leszárít bármi gyulladt dolgot,sebet,borotvakarcolást stb.és nem szárít,irritál,ami nagyon fontos.Biocucc jóáron.Mindig van itthon.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 9.

Nos,ezzel a termékkel tudni kell bánni!Ha ezt kiagyaltad,akkor SZUPER!

Florence12

2019. február 17.

Azért regisztráltam, hogy írhassak a Himalája sószappanról.
Régóta porosodott a polcomon, mert valahogy olyan kellemetlen volt használni, hogy sose ment egy hétnél tovább, de január közepén úgy döntöttem, végigcsinálok minimum egy hónapot. Én oldatot készítettem, fura módszerrel mondjuk: széttörtem a tömböt, mert túl nagy volt, és egy darabkát egy pohár vízbe tettem. Ezzel a sólével kentem be esténként az arcomat, rendesen rárakódott a fehér sókristály-bevonat a bőrömre, és bár nem volt kényelmes így aludni - szúrnak a szemcsék, ha le is törlöm egy részét - becsületesen sóztam hosszú heteken keresztül.
Ma négy hete.
NÉGY HETE.
Huszonnyolc nappal később, ma vasárnap reggel belenéztem a tükörbe...
És elbőgtem magam. Nem poén, és nem is túlzás, tényleg hisztérikus zokogásban törtem ki.
Nem javul, egyszerűen nem javul, pedig annyira bíztam benne! Teli van az arcom pöttyökkel, hegek, foltok, tág pórusok, pattanások, amik nem múlnak, vagy ha múlnak is, jönnek az újak folyamatosan.
Elegem van! Mennyi időt adjak még neki? Vagy mit csinálok rosszul? Nem használok más krémet mellette, egyedül a szám sarkára kentem cseppnyi Niveát, mert ott száraz valamiért, és az egyik kétségbeejtő hegre egy cseppnyi Neogranormont.
Nekem nem tűnt fel, hogy lett volna "kezdeti rosszabbodás" - de javulás sincs. Istenem, mit tegyek, tényleg a bőrgyógyászaton fogok kikötni az átok kamaszkor miatt?
Eddig nem adtam fel, de ha tavaszra nem jön a tisztulás, hát nem is tudom mi lesz velem.
Az arcbőröm tönkreteszi az életemet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 17.

Azért regisztráltam, hogy írhassak a Himalája sószappanról.
Ma négy hete.
NÉGY HETE.
Huszonnyolc nappal később, ma vasárnap reggel belenéztem a tükörbe...
Az arcbőröm tönkreteszi az életemet.

Verena

2019. január 16.

Pattanások ellen akartam bevetni. Hát bárcsak ne tettem volna. Este használtam, reggelre már elborították az arcomat. Hetekbe telt rendbe hozni a bőröet utána

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 16.

PixieCat

2018. szeptember 21.

Régi kedvencem, már évek óta megvan, barátnőmnek is vettem, neki is bejött. Eddig csak pattanásokra használtam, de a narancsbőrömre is ki szeretném próbálni, próbálta már valaki úgy? dobjon egy üzit, mert nincs ötletem hogy lehetne kivitelezni :)
Szóval a pattanásaimra nagyon jó volt, érdekes, hogy tényleg hidratáltabb az arcom másnap reggelre. Nekem nem karcolja az arcomat, a sótömböt szoktam rajta húzogatni :D Bár lehet hogy azért, mert már sok éve meg van és nagyon simára kopott..
A használatáról: https://www.joegeszseget.hu/himalaja-soszappan
Itt nagyon jól leírják a használatát, anno én is innen néztem.
Röviden: bevizezed a sótömböt, én az arcomat is be szoktam, aztán a sós vizet kened szét az arcodon vagy a sószappannal vagy kézzel. Utána meg kell várni, hogy rászáradjon az arcodra, és igen, konkrétan kikiristályosodik a só a bőr felszínére:) ha teljesen száraz, kézzel illetve egy puha törölközővel le kell törölni a sókristályokat. Óvatosan kell csinálni,nem szabad dörzsölni, csak letörölni. Kicsit macerás, ha egy kevés marad az arcomon, azt le szoktam mosni, mert ha így fekszem le aludni, akkor szurkál :D
Nagyon fontos, hogy utána semmilyen kozmetikumot nem lehet az arcunkra kenni.
Én max hetente használom, biztos nem kenném magamra minden nap.
Akinek karcolt az mindenképp kézzel vigye fel!
Tényleg csíp, de csak ha sebek vannak az arcodon akkor durva, egyébként teljesen megszokható.
Fontos! Ez nem igazi szappan, vedd úgy, hogy egy sós vizes arcpakolás :) tiszta arcra kell használni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 21.

A használatáról: https://www.joegeszseget.hu/himalaja-soszappan
Itt nagyon jól leírják a használatát, anno én is innen néztem.
Nagyon fontos, hogy utána semmilyen kozmetikumot nem lehet az arcunkra kenni.
Én max hetente használom, biztos nem kenném magamra minden nap.
Akinek karcolt az mindenképp kézzel vigye fel!

susi95

2018. szeptember 18.

Az arcomon a pattanásokat nem szüntette meg, ellenben, ha kijönnek, 1-2 napon belül lehúzza őket szinte nyomtalanul (nem vagyok nagyon pattis, pár szokott lenni). Ami miatt viszont csodaszernek titulálom, az az, amit borotválkozás után művel, ugyanis ha utána használom, SOHA nincs egy szem bentőtt szőrtüszőm se, még a nyári izzadós meleg hatására se! Nekem ezért már megérte. 😁 Felpancsolás után csíp, mint állat, de megszokja a bőr rendszeres használat esetén.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 18.

aphrodite9

2018. szeptember 10.

Kicsit csíp, de nagyon jól fertőtlenít. Én hetente 1-2x merem használni. És szigorúan úgy, ahogy azt előttem is leírták!!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 10.