Egyéb

Ár:   849 Ft   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: Rege, az összetevőket feltöltötte: Matilda, Módosítva: 2018. szeptember 21.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Szappanok
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

• Mindennapos arc- és bőrápolásra.
  • A bőr természetes pH-értékének beállítására.
  • Száraz illetve zsíros bőr esetén: A só a hiedelmekkel ellenétben nem kiszárítja bőrt, hanem bezárja a nedvességet a sejtekbe, zsíros bőrnél pedig beáll egy egészséges faggyútermelés.
  • Pattanásos, problémás bőrre: Pattanásos illetve problémás bőrnél a tisztulás, a méregtelenítés miatt számítani kell egy kezdeti rosszabbodásra, amely a homeosztázis egyik jele. A pattanások illetve a kelések 2-3 héten belül heg nélkül elmúlnak. A bőr pórusai összehúzódnak, így kevesebb mitesszer keletkezik.
  • Bőrbetegségek esetén (pl. ekcéma, gomba, allergia).
  • Borotválkozás után: A sószappant arcvíz helyett használjuk. Megnyugtatja a bőrt, a kipirosodást pedig elmulasztja. Állandó használatával a szőrtüszőgyulladások is elmúlnak.
  • Herpeszre: A só vírusölő hatása miatt kiválóan alkalmas herpesz kezelésére illetve megelőzésére.
  • Cellulitiszre
  • Rovarcsípés esetén: a benedvesített sószappannal kenjük be a csípés helyét. Megnyugtatja a bőrt.
  • Deoként: a benedvesített sószappannal kenjük be a hónaljunkat, majd dörzsöljük el a kikristályosodott sót. A só baktériumölő hatása miatt megakadályozza a kellemetlen szagokat okozó baktériumok elszaporodását.

rekeszke

2024. február 23.

Évek óta megvan, ekcémás bőrre próbáltam, de mindig nagyon csípett, ezért nem próbálkoztam vele sokat. Két hete elkezdtem dezodorként használni, és egy csoda! Bevizezem, és a kezemmel kenem fel, így nem karistol. Rohanós, stresszes napokat és edzést is próbáltam már vele, és ilyen jól még a Rexona sem teljesített nálam. Ezek után lehet, hogy adok neki egy esélyt az ekcéma és a pattanások ellen is.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. február 23.

NovErke

2023. november 9.

Ilyen "szappannal" még életemben nem fürödtem. Nem is szappan ez, hanem egy darab só. Szó szerint. De mivel ezelőtt egy Himalájai sót tartalmazó, rendes szappant használtam el, ami nagyon jót tett a bőrömnek, ki kellett próbálnom.
Ugyanúgy kell vele fürdeni, mint egy szappannal, viszont ennek se habja se "semmije" nincs. Olyan mintha sima vízzel fürdenél, csak akkor veszed észre hogy sós vagy, ha kicsi véletlenül a szemedbe/szádba kerül. Magával a sótömbbel is próbáltam finoman dörzsölni magam, még jó hogy nem az arcomon próbáltam ki, úgy nem lehet, nagyon karcol!
Vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban, mert patyolat tisztának érzem tőle magam, a só jótékony hatásaival, mégis olyan érzésem van, mintha nem is fürödtem volna-mivel hogy nem habzik,kemény... Olyan fura. Vettem egy másik natúr szappant is és ezt inkább csak bőrprobléma esetén fogom használni, el nem tudnám képzelni hogy naponta ezzel fürödjek, mossak arcot, kezet... Viszont majd dezodorként is ki szeretném próbálni. Emiatt nem pontozom úgy le mert egyébként azt hozza amit ígér, nincs baj vele, jót tesz a bőrnek. Az hogy nekem habzania kellene, nem az ő hibája, hanem az én berögződésem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 9.

horvathlill

2023. május 4.

Nem hiszem el, hogy mennyi pénzt szórtam idáig ki az ablakon. Kombinált a bőröm, tág pórusok, ha nem hidratok este rendesen az a baj, ha hidratálom reggelre a t vonal extrán zsíros, időnként pattanások is vannak. Mióta megvettem a só szappant minden probléma elszállt, nem zsíros a borom, de puha! Nem lesznek mitteszrek, pattanasok, mintha még egységesebb is lenne a bőröm és a pigmentfoltok is halványodtak volna. Ez maga q csoda, pedig már MINDENT próbáltam, pénz se számított.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. május 4.

hzs

2022. augusztus 16.

Nem gondoltam, hogy egy szappan nagyságú sódarab bármikor is jó ötlet arcra, de nagyot tévedtem. A Tudatos bőrápolók csoportjában olvastam, hogy valaki ezt használja periorális dermatitiszre (más mellett), én meg mivel már évek óta szenvedek vele és semmi sem használ, gondoltam kipróbálom. Nedves arcra a nedves sótömböt kell finoman dörzsölgetni, hagyni megszáradni, majd lemosni. Nem hittem a szememnek, hogy már egy használat után tényleg gyönyörűen halványította a pöttyöket. Mondanám, hogy szárította, de ez elég félrevezető, mert aki már szárította az arcbőrét, az tudja, hogy utána hámlós, feszülő, pirosas lesz, szóval nem kellemes érzés, de ez a sószappan egyáltalán nem így szárít. Valaki leírta mi a titka, de a lényeg, hogy miközben szárít, hidratál is, szóval tényleg szuper dolog. Még nem múlt el a periorális dermatitisz, de ha elmulasztja, kíváncsi vagyok visszajön-e.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. augusztus 16.

Chamana

2022. január 25.

Havonta 1-2 alkalommal használom teljes testre, amikor aromaterápiás illóolajos fürdőt is csinálok, alkalmanként amikor hideg időben száraz, hámló a bőröm, vagy allergiás időszakban, amikor viszketésre, kiütésekre hajlamos vagyok, szépen helyrehoz. Én úgy használom, hogy ne karcolgasson össze, hogy meleg vízben a tenyeremben dörzsölöm és ahogy leolvad, felviszem, kicsit hagyom, majd leöblítem.
Amikor pl az arcom kis hámlasztásra szorul, vagy éppen problémás, hamar rendbeszedi.
Kicsit csíp, de felfrissíti a bőrt, széppé, feszessé teszi. Nem utolsósorban pedig fertőtlenít, így epilálás után is remek.
Egy ilyen tömb sokáig elég.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. január 25.

Egy ilyen tömb sokáig elég.

oroszmelinda

2021. október 26.

Volt egy pattanásos időszakom, elkezdtem használni és nagyon szép lett tőle a bőröm már 1 hét után. Kezdetben minden este fürdés közben használtam. Megtisztítottam az arcom és vizes kézzel vittem fel a bőrömre. Hagytam megszáradni és 15 perc után lemostam. Nem kell megijedni elég rendesen csíp, de az én bőrömre ez csodaszer volt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 26.

dora.volfli

2021. április 11.

Az arcomra vettem és arra szerettem volna elhasználni, mivel többen is ajánlották. Sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, és több hetes próbálkozás után sem volt szemmel látható eredménye, sőt még rontott is a bőröm állapotán: kimarta, használat után borzasztó égő érzés tapasztaltam és elkezdtem egyre jobban pattanásosodni, pedig előtte egyáltalán nem volt jellemző. Viszont: Borotválkozás után felkenve, illetve dezodorként is hatásosnak bizonyult. Újra venni nem fogom, érzékeny arcbőrűeknek pedig egyáltalán nem ajánlanám, de zsíros, aknés bőrre akár még meg is érhet egy próbát. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 11.

Csuporka

2020. október 22.

Pár éve használtam, amikor volt egy korpás-seborrheás időszakom (hámló bőr és szárazság miatti gyulladásra való hajlam, tehát húzódás, hámlás+pattanások).
Sokat segített a helyzeten, de ha (kozmetikus tanácsára) radíroztam is előtte, nagyon csípte az arcom (elég érzékeny is volt a bőröm mondjuk). Alapból is picit csípett, de ki lehetett bírni, megérte, mert cserébe tényleg sokat javított a bőröm állapotán. Jóval kiegyensúlyozottabb és puhább lett. Az elején tényleg érzékenyen reagált a bőröm, mintha rosszabbodott volna a helyzet, de aztán beállt az egyensúly.
Mindig hagytam egy pár percig, mielőtt leöblítettem volna. Nem szárított tovább, de ehhez hozzá kell tenni, hogy rózsavízzel permeteztem utána, ami nekem csodaszer és persze a bőrömre való hidratálókrémet is használtam.
Ha nem voltam nagyon óvatos vele, akkor bizony nagyon meg tudtam magam karcolni (és ahol megkarcoltam, ott még jobban csípett). Ha az voltam, akkor nagyon kellemes bőrérzetet, tisztaságot és simaságot hagyott maga után. Lehet egyébként kézről is felvinni arcra, úgy is ugyanúgy hat, csak nem karcol :) szembe viszont ne kerüljön. Kifejezetten ajánlom, de csak óvatosan :) most elöntött a nosztalgia, úgyhogy veszek majd megint egyet és kipróbálom, hogy segít-e picit tág pórusok esetén, aztán megírom. Nagyon kiváncsi vagyok.
Testre talán még jobban bevált, mert egyáltalán nem csípett, nem szárított (testápolóhasználat mellett) és a narancsbőrt is láthatóan csökkentette, amit alig akartam elhinni. Egy próbát mindenképp megér!
Ehhez még jött egy meglepetés: enyhítette az izomlázat! Ezt a magnézium-tartalmának tudom be és örökké hálás leszek ezért a felfedezésért. Ha valakinek nincs kádja és nem tud fürdősós vízben relaxálni, akkor ez a "szappan" egy nagyon jó alternatíva, mert amíg nem öblítjük le, addig ott is marad a bőrön. Szóval izomlázra is nagyon ajánlom, csak egy kicsit hagyni kell, hadd hasson (közben meg mondjuk hajat mosni vagy bármi). Érdemes az adott területet jó sokszor átmasszírozni vele.
Nem hibátlan és nem hiszem, hogy minden, de tényleg minden bőrtípus esetében ugyanolyan jól működik, de én nagyon hálás tudok lenni a természet csodás kis ajandékaiért és hát kb leborulok előtte :) a sót nem tudom úgy pontozni, mint egy kozmetikumot, de szerintem nem is lehet. Számomra nem kérdés, hogy hány csillag. Annyi, amennyi ezüstös-rózsaszínes csillámló szemcse marad a szappantartóban, miután megszáradt a só.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 22.

Kamasz_csajszi

2020. október 22.

Rengeteget küzdök a pattanásaimmal. Csomó krémet kipróbáltam, de hiába, mert semmi nem használt. Az arcomon nagy gyulladt pattanások vagy piros foltok voltak állandóan. Az egyik barátnőmnek a kozmetikusa ajánlotta, hogy használja ezt így jutott el hozzám a termék neve. Eleinte nem sok reményt fűztem hozzá, hiszen semmi nem használt. Legnagyobb meglepetésemre pozitívan csalódtam, ugyanis már az első héten lehetett látni a határozott javulást. Ez a termék számomra maga a csoda. Minden este bekenem vele az arcom, igaz kicsit csíp, de nagyon megéri. Egy másik termék mellett használom a neve aknesol. Azt viszont tényleg csak a patira kenem, mert nagyon szárít. Időközönként nem használom, hogy ne szokja meg a bőröm. Ha nagyon zsíros és pattanásos a bőröd akkor mindenképpen próbáld ki, ha viszont alapból száraz, semmi esetre se!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. október 22.

Jasmine

2020. augusztus 1.

Még régebben használtam, először néhány hét után egész szépen rendbehozta a bőröm. Akkor kb. egy hónapig tiszta volt az arcom, hosszabb távú használatra azonban nem vált be, később ugyanúgy kijöttek mellette a pattanások, mitesszerek, sőt még talán rontott is a helyzeten.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 1.