Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bibi, Módosítva: 2012. november 10.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Hajfestékek

Az indigó (Indigofera tinctoria) egy zöld színű, Indiából származó növény őrlemény, gyakorlatilag olyan, mint a henna, viszont az illata inkább a fagyasztott zöldborsóra hasonlít.

Dalma2727

2022. január 3.

Alapból sötétbarna a hajam, kb fél éve nem volt befestve (előtte csak vegyileg), így már eléggé kopott volt, napfényben vörösesbarna árnyalattal, ami nem tetszett.
Gondoltam, kipróbàlom az indigót, bár mivel időigényes, nem akartam előtte hennázni, fél éves kisfiam mellett nehezen lett volna az úgy már megoldható... Szóval: 100 grammos csomagnak csak a negyedét használtam fel, vállra erő a hajam. Kutyultam, ahogy elő van írva, majd ment is a száraz hajamra. Picit olyan darabosnak éreztem, így picike, de jó meleg vizet engedtem hozzá a csapból.
Rögtön láttam, hogy fekete a fejem teteje, vagyis a hajam, így folytattam,mint egy átlagos hajfestést.
Nagyon nehezen tűröm a fura szagokat, így ez is okozott némi hányingert, mindenképp nyitott ablaknál végezd a festést!!!!
Nos, ez a negyednyi csomag el sem fogyott a vékonyszálú, semmilyen hajamra, így jókora adagot vízzel hígítva engedtem is le a lefolyón(panelban lakunk).
Én szatyrot tettem a fejemre, majd arra egy vastagabb törölközőt.
Közben elkezdtem takarítani, ahogy lehajoltam folyt a fülem mögül a fekete lé, majd a szemem körül, és már a számban is volt. :D két órát hagytam fent, leöblítettem, hajat mostam a szokásos módon, majd vasaltam.
Szép sötétbarna lett, de még nem fekete.
Másnap lett igazán fekete, aminek örültem.
Viszont az a borzalmas szag...! Kibírhatatlan számomra, de ez ilyen, tudom. :)
Most kb 3.hete, hajmosásnál enyhén barnás a víz, kopik, de nem túlzó gyorsasággal.
Ami csoda, hogy én nem alapoztam alá a hennával, de így is elég szépen megtapadt a hajszálaimon.
A hajat fényessé, könnyen kezelhetővé tette, hajnövesztő hatását annyira nem tudom hova tenni, mert szedek hajvitamint, de állnak kifelé a babahajak rendesen, így lehet, hogy az indigónak (is) köszönhető (?).
Mindenesetre nem igazán az én színem a fekete, újból nem fogom használni, a szaga végett sem!
De jár az öt csillag, mert nem roncsol, sőt...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 3.

Én szatyrot tettem a fejemre, majd arra egy vastagabb törölközőt.
Szép sötétbarna lett, de még nem fekete.
Másnap lett igazán fekete, aminek örültem.
Viszont az a borzalmas szag...! Kibírhatatlan számomra, de ez ilyen, tudom. :)
De jár az öt csillag, mert nem roncsol, sőt...

barnafruzsina

2019. október 9.

Ökokuckóról szoktam rendelni, kifogástalan a minősége és az ára talán még mindig megéri. Henna barnítására szoktam használni (először hennával festek, kimosom, szárítom, utána csak az indigóval újabb kör). Minden szintetikus festékre allergiás vagyok, ettől és a hennától semmi bajom nincs. A színét valóban ereszti, ha csak vízzel keverem ki, de ha - ajánlások szerint - sóval keverem, akkor tartós marad a szín. Hogy a sónak, vagy magának az indigónak köszönhető-e, nem tudom, de a sima hennás vörös festékekkel szemben durván szárítja a hajat. Színt belőni vele elég nehéz, fél óra alatt csak barnítja a vörös alapot, egy óra alatt viszont már totál fekete lesz az összhatás. Összességében még mindig egy jó dolog, mert legalább nem allergizál és az ősz hajszálakat eltünteti :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 9.

csenemi

2014. január 12.

Bármilyen bio-gyógynövény boltban kapsz, de ha Budapesten élsz, menj el a Szép Kis India nevű boltba, ott is van és szerintem olcsóbban mint a bioboltokban.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. január 12.

Lujza1104

2013. március 31.

Jó minőségű, tiszta indigó, hennával használom. Problémát jelent, hogy a hennával ellentétben baromira ereszti a színét, de feltételezem ez a többi fajta indigónál is így van. Végül is 5 csillag, mert nincs miért levonnom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 31.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.