Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bibi, Módosítva: 2012. november 10.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Hajfestékek

Az indigó (Indigofera tinctoria) egy zöld színű, Indiából származó növény őrlemény, gyakorlatilag olyan, mint a henna, viszont az illata inkább a fagyasztott zöldborsóra hasonlít.

barnafruzsina

2019. október 9.

Ökokuckóról szoktam rendelni, kifogástalan a minősége és az ára talán még mindig megéri. Henna barnítására szoktam használni (először hennával festek, kimosom, szárítom, utána csak az indigóval újabb kör). Minden szintetikus festékre allergiás vagyok, ettől és a hennától semmi bajom nincs. A színét valóban ereszti, ha csak vízzel keverem ki, de ha - ajánlások szerint - sóval keverem, akkor tartós marad a szín. Hogy a sónak, vagy magának az indigónak köszönhető-e, nem tudom, de a sima hennás vörös festékekkel szemben durván szárítja a hajat. Színt belőni vele elég nehéz, fél óra alatt csak barnítja a vörös alapot, egy óra alatt viszont már totál fekete lesz az összhatás. Összességében még mindig egy jó dolog, mert legalább nem allergizál és az ősz hajszálakat eltünteti :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 9.

csenemi

2014. január 12.

Bármilyen bio-gyógynövény boltban kapsz, de ha Budapesten élsz, menj el a Szép Kis India nevű boltba, ott is van és szerintem olcsóbban mint a bioboltokban.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. január 12.

Lujza1104

2013. március 31.

Jó minőségű, tiszta indigó, hennával használom. Problémát jelent, hogy a hennával ellentétben baromira ereszti a színét, de feltételezem ez a többi fajta indigónál is így van. Végül is 5 csillag, mert nincs miért levonnom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 31.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.