Egyéb

IPL-Szőrtelenítés

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2014. június 25.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések

Villanófényes tartós szőrtelenítési technológia

Az IPL készülék által kibocsájtott erőteljes fényt szőrtüszőben az összefüggő szőrszál sötét pigmentje (melanin) elnyeli, ez a fény hővé alakul, és a sötét színű szőrszálakat gyakorlatilag kiégeti, a szőrnövekedést inaktívvá teszi. A szőrtelenítő készülék mindig csak a növekedési fázisban lévő szőrszálakat pusztítja el, ezért 6-8 hét kihagyás szükséges a kezelések között. Kb 5-6 kezelés szükséges a végleges eredményhez.

Tartósság: 4-6 év

Árak: kissebb területek kb. 4000 Ft / alkalom, nagybb területek kb 20.000 Ft / alkalom

dbeata

2021. március 4.

Életem sorsfordító, egyik legjobb szépészeti és kényelmi elhatározása volt, hogy megcsináltattam. Türelemjáték, de már az első szezonban (ősztől -tavaszig lehet csináltatni) is látványos eredményt produkált. Egy plusz előny, hogy többé nem kellett a gyulladt szőrbenövésekkel bajlódnom, annak, és az "egy hét szőrtelenség, három hét várakozás a következő gyantázásra" időszaknak is búcsút intettem. Egy kupon oldalon találtam rá, nagyon kedvező áron, és semmilyen rossz élményem nem volt ezzel kapcsolatban. Max. annyi, hogy egy idő után voltak olyan területek, amiket annyira nem szedett ki (belső comb).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 4.

baliz90

2021. március 2.

Én is otthoni szőrtelenítőt kaptam/vettem... Marha erős sötét szőrszálaim vannak, így elég sokat szenvedek vele már nagyon rég óta. Nézegettem sokat az IPL-es gépeket, de őszintén szólva elég drágának találtam a normálisnak tűnő magyarországi alternatívákat... mivel nem rég Németországba költöztünk ott vettem egy YOUSILKY nevű ipl-es gépet..csodát nem vártam tőle alapból, lehet kicsit pesszimistán álltam amúgyis hozzá, de bőven felülmúlta az elvárásaimat!

4 hete használom, és nem tűnt el minden még pl a lábamon, de nagyon durván lassan nő már vissza és ritkábban! Annyi, hogy az arcomon nem használom, mert ott elég sok az anyajegyem (ugye arra nem szabad), de a 'biztonságos' részeken totál müködik és imádom!

Már lett azóta (vagy lehet eddig is volt, csak nem láttam :D ) magyar oldal is itt a link:

de én még anno a yousilky.de -n vettem. Nagyjából ennyiért vettem én is, ami mondjuk a szalonos kezelésekkel összehasonlítva full jó szerintem!!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 2.

JuditTTT

2019. november 2.

Vegyél otthoni készüléket, pl. a Deess, ill. a legutóbbi, amit használok a Lescolton olcsó és jó. Aliexpressen pl. utóbbiból van egy rakással. Nagyon jól működnek, még nagyon türelmesnek se kell lenned. A szalonokban itthon nevetséges árakon dolgoznak. Ennél hatékonyabb módszer nincs a szőrtelenítésre, max. a lézer még. Szépen, lassan az összes szőrödtől meg tudsz szabadulni olyan 6 hónap, egy év alatt. 3 hónapja használom a Lescolton T009-es modelljét, már csak szőke pihécske nő a lábamon. Az erősebb szőrzet pl. bikinivonalon is jóval gyengébb már, mint volt. És pontom pénzbe kerül a készülék. Ez ma már nem luxus.

Update: azt elfelejtettem hozzátenni, h. jártam szalonba IPL kezelésre, főként a seprűvénáimmal. Akkor egy alkalom volt egy 20-as, és havonta 3 alkalommal kezdtem (olyan 2009-10 körül volt ez), majd ez ment le egy év alatt évi kettő fenntartó kezelésre. A combomon volt az ominózus kezelés, ott mellékhatásként kihullt a szőr, ami volt. Ill. arcra kértem szőrtelenítő kezelést, az is működött. Mindezt csak azért mondom el, mert a bőrkezelő pótfej, amit pl. kaptam a szőrtelenítő készülékemhez (nem volt 20e maga a készülék...) kb. ugyanazt tudja, mint a seprűvéna kezelésen alkalmazott hullámhossz. Kicsit gyakrabban kell alkalmazni és kezelésenként többször átmenni adott területen, de működik. Nem rántja össze azonnal a kis pókhálókat, hanem fokozatosan tünteti el, olyan 5-6 kezelés után már látszik, ahogy szépen elhalványodnak. Az arcon is alkalmazható szőrtelenítő fejjel pedig lehet kezelni a bajuszkát is.
Szóval hölgyek, lehet gondolkozni, de ennyi pénz elköltése után én inkább maradok az otthoni készüléknél. Tudja, amit a szalonokban, max. lassabban. De a tartós szőrtelenítés az maratonfutás.

Montelino-

a legutóbbi készülékem neve Lescolton T009-

Úgy voltam vele, h. ennyi ember, aki megvette és pozitívan is véleményezi, csak nem tévedhet. Nekem bevált, de ez én vagyok. Biztos van olyan, akinek semmit se ér, de ez sztem alkati kérdés. Adnak mellé két fejet, azokat lehet cserélgetni. A pirossal szeded le a seprűvénát+ pigmentfoltot. Spanyolországból rendelve nincs vám.

Skincaremania -

igen, ha szőrteleníteni szeretnél ott is, akkor bajuszra, szakállkára, stb. arcon is a sárga fej kell (olyan 3-mas erősségen végigmész rajta kétszer és nagyon hatékony). Az erek és foltok ellen jó a piros.

Nekem a lábamon már nem nő semmi, most a karomat kezelem vele főleg, a hónalj, bikinivonal is majdnem tökély. Szóval nekem megérte. Most már nem szőrtelenítem a lábamat, hanem az ereket kezelem főleg ott a piros fejjel, és azok is elég tűrhetőek már. Ez egy jó készülék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 2.

Montelino-

a legutóbbi készülékem neve Lescolton T009-

Skincaremania -

dkitti87

2019. április 10.

Nekem egy Remingtonom van, sajnos nekem sem használt semmit. Az eredeti haj színem sötét vörös, honaaljon, lábszáron eléggé sötét a szorom kb egy közép/sötét barna, de valószínűleg vöröses pigment akkor is van benne mert semmit nem használt pedig már 6 kezelést csináltam. A gép nem rossz mert a párom fekete szoren működik. Sosem gondoltam volna hogy majd az lesz egyszer probléma hogy nem vagyok erős/sötét szőrzetü. Ez van, marad a borotva :(

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 10.

cskriszti2

2018. április 18.

Kb. 3 hónapja használok otthoni IPL szőrtelenítő gépet. Gyengültek és ritkultak a szőrszálaim, lassabban nőnek, és a szőrtüsző gyulladásokból is kevesebb van. Már így is szebb lesz a bőröm a bikiniszezonra. :) Nagyon remélem, hogy ha folytatom a kezeléseket, meg is szűnnek a szőrszálak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 18.

peachprincess

2018. március 12.

Nem tudom, hogy lehetnek emberek ilyen igénytelenek, hogy csak villogtatnak ide-oda a szalonokban, kezelés gyanánt... Ez szánalmas. Bár tudom, a pénz számít, nem a lelkiismeretesség.

Én egy Philips Lumea nevű kütyüt vettem 2 éve, 40 000 forint volt aprón (újonnan, a tulaj nem használta, 2 volt neki). Jó ideig csak rakosgattam és szemeztem vele az első kezelés után, mert nem volt túl kellemes élmény (mindenhol szőrös vagyok, így nagyon sok időbe telt, fájt is a hajlatokban és a combomon eléggé). Most újévkor fogadtam meg, hogy idén véget vetek a szőrmizériámnak és csak a fejemen viselem el a szőrt, szempilla, szemöldök és haj formájában. Alanynak nem vagyok a legjobb, kicsit kreolos-sárgás a bőröm, de a szőröm sötétbarna (dús és erős), szóval az útmutató szerint 4-es fokozaton csinálgattam a kezeléseket. Így nem égetett. Most kb 6 kezelésen vagyok túl, 1-2 kósza szőrszál nő a bikinivonal és a hónalj környékén, itt a legerősebb a szőrzet... A többi helyen viszont tükörsima minden. :)) Ennek ellenére mindenhol végigmegyek még 1-2x, hogy ha van pár félig kinyírt hagyma, akkor tegyek ellene, valószínűleg barnulószezonra már nem lesz rá gondom.

2 hetente végzek kezeléseket, a miheztartás végett: nekem teljes testen (alkarok, bajusz, has egy része, hónalj, intim rész, teljes lábszár) 2-3,5 óra a kezelés nagyjából. Szemöldökceruzával (az nem túl puha) mindig halványan behúzom a karomnál és a combomnál is függőlegesen, hogy hol kezdtem a géppel és szépen, körkörösen haladva villogtatom végig az egész felületet, aztán lejjebb lépek egy sorral, ami a gép villantófejének távolsága és ugyanígy folytatom, így egy rész sem marad ki. Így is foltokban kezdett el ritkulni a szőr, de ez nem jelent semmit. :)

Ha igaz, amit olvasok az árral kapcsolatban, akkor azt hiszem, az első kezelés visszahozta már a gép árát. Én javaslom, hogy vegyetek egy gépet, úgy is kell frissíteni az eredményt, van hely neki a szekrényben. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 12.

hannikah93

2018. február 2.

Én is otthoni gépet használok és nekem nagyon bevált, pontosan azt tudta, amit ígért a gép, végigcsináltam a kb. fél éves szőrtelenítést az elején 2 hetente, majd ritkábban, és már tényleg nem nő szőröm... :) néztem kezelés árakat is, de sztem az nagyon sok pénz, mire végigjárod, pláne, ha több testrészen is szeretnél végigmenni, ezért döntöttem az othoni mellett. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 2.

kisskriszta

2018. január 19.

Én barátnőmmel együtt otthoni IPL gépet használok (DEESS a neve). Pontosabban, ő vette, nekem csak kölcsönadta, ő már alig használja, neki nem is nő már szőre. Szóval megkaptam, míg megcsinálom a lábamon az alapkezelést, és azt kell, hogy mondjam, hogy nekem nagyon tetszett ez a dolog. :)
Pár alkalom után már alig nőtt szőröm, és most meg már szinte teljesen eltűnt. Tudom, hogy ezek drága gépek, én nem engedhetem meg magamnak, de ha összeszámolom, hogy mennyi fájdalomtól, macerától szabadít meg, hát akkor belegondolva eléggé megéri.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 19.

Sz. Csilla

2017. november 27.

10 alkalmas kupont vettem 10.000Ft-ért, ami szerintem nagyon olcsó. A lábszáramon kezeltettem, és 8 alkalommal tudtam elmenni, mert nagyon messze élek a fővárostól és egy éven belül kellett volna felhasználnom. 8 alakommal tehát annyira sikerült szőrteleníteni a lábam, hogy nem szúr ha végig simítom és szemmel is negyed annyi sincs, mint előtte volt. Tehát továbbra is kell szőrtelenítenem, de sokkal lassabban is nő vissza, pedig már egy év eltelt. Elégedett vagyok vele!

Update: én már itthoni készüléket használok és ha nem is érek el vele teljes sikert, akkor se mondanék le róla! Nem mindegy, hogy minden nap kell borotválni a lábszáram vagy elég 3 naponta, mert annyira gyengültek a maradék szálak. Az sem mindegy hogy egy foltban pl ahol nőtt 100 szál, most nő 10 szál.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 27.

Luiselotte

2017. szeptember 18.

6 éve kezdtem el , akkor végigcsináltam egy 10 alkalmas "kúrát", már az első alkalom is jelentős változást hozott és mire a végére értem a 10 alkalomnak tükörsima bőrt kaptam .
Négy évig tartott, most azt csinálom, hogy tavasszal vagy ősszel visszamegyek 1-2 emlékeztető kezelésre és az megint kitart 1 évig .
Nekem pigmentfoltokra is zseniális ...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 18.

Nekem pigmentfoltokra is zseniális ...