Egyéb

Ár:   470 Ft   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   Herbária, bioboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Matilda, Módosítva: 2015. november 23.

Lelőhely:   Herbária, bioboltok
Kategória:   Szappanok

A Himalája hegységből származó sószappan 250 millió éves tengeri só, amely nagy nyomás alatt a hegy mélyében, minden környezeti szennyeződéstől mentesen kristályosodott át - ezáltal egyedülállóan nagy mennyiségű ásványi anyagot és nyomelemeket tartalmaz. A Himalája só a legrégebbi formája a természetes ásványi anyagoknak. A csomagolásban található Himalaya sószappan használata minden bőrtípusra egyaránt alkalmas.
Száraz bőrnél: a só lezárja a bőr felületét és bent tartja a nedvességet anélkül, hogy eltömítené a pórusokat, így azok továbbra is tudnak lélegezni.
Zsíros-pattanásos bőrnél: harmonizálja a faggyúmirigyek működését.

soyle74

2018. június 5.

Egyetértek Matildával, számomra is nagy csalódás ez a szappan. Igaz, hogy súlyra olyan mint egy féltégla, így azt gondolhatjuk, hogy valószínűleg sokáig ki fog tartani, de viszont nem habzik semmit, és én sem értem, hogy hogyan lehet ezzel kezet mosni, pláne fürödni?! :/ Engem mondjuk nem karcolt, meg nem volt éles a széle sem, de viszont pár kézmosás után engem is elkezdett csípni, bepirosodott a bőröm tőle. Hát valamire azért megpróbálom elhasználni, csak még nem tudom, hogy mire, mert kézmosásra nem tudom hogyan lehet... :/

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 5.

Matilda

2015. november 16.

Először is nem értem, hogy ha egy kemény sótömböt adnak el szappanként, akkor miért pengeélesre gyártják, miért nem lehet lekerekíteni az éleit, hogy jobban belesimuljon az ember kezébe. Alapból egy nagy szappanról van szó, így viszont pláne kényelmetlen fogni, vágja az ember tenyerét. Arcra nem mertem kipróbálni, hála isten így utólag, mert első próbálkozásra összekarcolta az egész testem és utána leírhatatlanul csípte, pedig szinte csak hozzáértettem a bőrömhöz és mégis úgy néztem ki, mint aki egy erősen hidrofóbiás macskát kísérelt volna meg megfürdetni. Először el sem akarta hinni, hogy hogyan okozhat ilyen sérüléseket mikor tényleg alig értettem magamhoz, de másnap kipróbáltam megint még finomabban és akkor is ugyanez volt az eredmény. Igazán nem is tudom hogyan kellene használni, mert ugye egyenesen bőrre felejtős, viszont a kezemben meg megint nem tudok annyit feloldani belőle, hogy utána onnan kenjem a testemre. Szóval egyelőre nem tudom hogyan is kellene szakszerűen használni, de még próbálkozok ha már megvettem. Első körben elég csalódott vagyok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 16.