Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Sminkek szemre
Lelőhely:   fodrászkellékes   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Dayanara, Módosítva: 2015. február 11.

Lelőhely:   fodrászkellékes

Selyempor/pigment szemre.

Dayanara

2015. január 23.

Széles színválasztékkal rendelkező, jó minőségű selyempor/pigment/szemhéjfesték, amely kedvező áron beszerezhető pl. fodrászkellékes üzletben.
(Nem találtam róla hivatalos fotót, azért töltöttem fel egy neten talált képet.)

Néhány éve vettem egyet 600-800 forintért. De tervezem újabbak beszerzését, mert elég jók és gyönyörű színekben kaphatóak (láttam netes fotókat)! Alkalmi sminkekhez is megfelel, szép és tartós.

Nekem zöldesarany színűm van, azt hiszem ez lehet az:
Szép, erősen pigmentált, tartós, könnyen eldolgozható, jól fed, élénk, sokféle sminkhez passzol. Nincs ráírva hány grammot tartalmaz, egyáltalán nem kicsi, kb. tyúktojás nagyságú. Sok van benne, egyszerre kevés is elég, sokáig kitart.
Viszont nem szeretem az applikátorát, nem rossz, csak túl sokat visz fel és nehéz vele eldolgozni. SOS megoldásként megteszi, de leginkább csak a belső szemzugnál lehet vele egy kis korrigálást végezni, célszerű inkább ecsetet használni. Ami engem zavar, h nehéz kinyitni. Vagyis kihúzni abból a kis lyukból az applikátort. Nem bonyolult, csak ha gyorsan akarod, tehát erősen megfogod, akkor beterít mindent a por, amit kiránt magával. Fokozatosan kell kihúzni, így viszont nem annyira könnyű, néha már idegesít. A kupak kialakítása miatt nem lehet letenni az asztalra a tetejét, mert gurul.
Én úgy használom, hogy az applikátorral befogom kicsit a tégely nyílását, ezáltal adagolva a festéket, amit abba a (a zöldarany képén látható) kis részbe öntök ki. A képen elég kicsinek tűnik az a rész, de kényelmesen lehet oda kitölteni a port és onnan felvinni pl. nedves ecsettel. Így pontosabb felvitel érhető el, és nem is porol annyira, kevesebb hullik le az arcra. És az applikátorral vagy az ecsettel, esetleg kis rázogatással is könnyen vissza lehet "terelni" a maradék port az üvegcsébe. Ami egyébként ajánlott is, mert ha egy kevés is marad ott, akkor kinyitásnál megy a kézre, és száll mindenfelé. Hajlamos porolni is, ez az applikátor mellett a másik problémám (de csak ez a kettő van vele szerencsére), hogy hiába alapozok szemfestés után, hiába próbálom letörölni a szemnél a felesleget, hiába viszem fel óvatosan. Tehetek bármit, akkor is mindig kerül az arcomra és/vagy a szemöldökömhöz és az egész szemkörnyéki részre is. Ami az én színemnél katasztrófa, mert ez tele van mikrocsilámokkal, amik napfényben ezer színben játszanak a bőrömön. Tehát napfényben (a többi szín nem biztos, hogy ilyen!), ez rendkívül ízléstelen tud lenni, amikor az egész arcom is csillog, szemen szép, de így mindenhol nagyon nem. Ezeket a kis bosszantó dolgokat leszámítva szeretem.
Mellesleg használható körömdíszítéshez is, vagy akár testápolóba, szájfénybe stb. INCI és kódszám, színárnyalat név sajnos nincs rajta, de nekem nem irritálja a bőröm vagy a szemem sosem.
Nehéz osztályoznom, mert nem tudom, milyen a többi szín. Láttam például matt árnyalatban is, azt gondolom könnyen le lehet törölni, mert az enyémet hiába törölgetem lemosótejes vagy tonikos vattával is, akkor is inkább csak szétkeni a mikrocsillámokat a bőrömön (szemről amúgy lejön, nem nehéz lemosni a sminket, rendes arcmosás után nem sok csillám marad, alig észrevehető 1-2 az arcon). 3,5-öt adnék jelenleg, de kíváncsi vagyok a többi színre is, ha sikerül, beszerzek még párat valamikor. Az applikátoros nehézség nem akkora baj, de ez a csillogás az egész arcon... Nagyon nagy jóindulattal megadom az én színemre is a 4 csillagot, és esetleg később, ha sikerül beszerezni még több színt, esetleg matt, nem csillámos színeket is, akkor majd meglátjuk... Ha azok jók lesznek, akkor marad a 4 csillag (és esetleg megjegyzésként megemlítem még itt, hogy azokkal mi a helyzet), ha viszont azok is ennyire összekenik az arcot, akkor leviszem háromra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 23.

Nekem zöldesarany színűm van, azt hiszem ez lehet az: