Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Testápolás
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Zatanii, Módosítva: 2015. január 29.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Testápolás

A kókusztej a főzés népszerű alapanyaga szerte a világon, fogyasztása mellett azonban a hajnak és a bőrnek is jót tesz. A kókusztej proteint, létfontosságú zsírokat, vasat, mangánt, kalciumot, magnéziumot, valamint fontos vitaminokat (C, E, B1, B3, B5, B6) is tartalmaz.

A kókusztej jótékony hatásai a hajra:

• Táplálja a hajat
  • Selymessé és könnyen kifésülhetővé teszi
  • Kondicionál
  • Megelőzi a kopaszodást
  • Serkenti a hajnövekedést

A kókusztej jótékony hatásai a bőrre:

• Hidratáló hatás
  • Öregedésgátló
  • Megoldást jelenthet egyes bőrbetegségek kezelésére, mint pl: ekcéma
  • Napégés ellen, hűsítő hatás
  • Sminklemosásra is alkalmas

A kókusztej megvásárolható boltokban, különböző kiszerelésekben és csomagolásokban, pl: konzerv, doboz, kapható por formában, valamint otthon is elkészíthető kókuszreszelékből.

paranoidcat

2017. január 27.

Pakolásokba szoktam beletenni egy-két kanálnyit, hogy erősítsem a hatást, meg hidratáló spray-ket szoktam összekutyulni házilag - jobban bejöttek, mint a boltiak - abba is nagyon jó. Viszont nem használom se ezt, se a kókuszolajat állandóan, mert túl sok lenne a hajamnak a proteinből, de alkalmanként szuper. Amúgy én jégkockatartóba szoktam önteni, lefagyasztom, és ha kell előveszek 1-2 kockát, így hónapokig vígan elvan.
Még annyit, hogy eddig sohasem bántotta a hennázott hajam. Bár nekem még az agresszív szőkítés sem vitte ki anno a hennát, szóval gondolom ez is hajfüggő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 27.

Zatanii

2015. január 13.

Csodálkozom, hogy pont ez nincs fent itt, így gyorsan feltöltöttem.
Személy szerint nagyon lelkesedem a kókusztejért, a napokban megláttam egy zöldséges polcán egy kis doboz sűrített változatot, gondoltam hazahozom és kipróbálom (korábban már próbálkoztam nem sűrített kókusztejjel, az is ugyanolyan jó, viszont a sűrítettet könnyebb applikálni, valamint hennát is kevertem már ki vele).
Ha valakit érdekelne, ő az:
400 Ft alatt van, az én hátközépig érő hajamra (fejbőrre és a hajhosszra is kentem) 2 alkalomra volt elég.
Nem győzöm dicsérni, jócskán táplálta és hidratálta a hajamat, amit a hideg, szeles idő kezd kikezdeni, az extra selymességről és finom illatról nem is beszélve.
Szóval ajánlom mindenkinek, hajra főleg ezt a sűrített verziót. Nem drága, és milliószor jobb mint a bolti, vegyszerekkel szétbombázott szutykok.:)

Update: Egy elég nagy hátránya van: a hennát úgy lekapja a helyéről, mintha ott sem lett volna. Nincs szívem érte pontot levonni, de hennázott hajúaknak a figyelmébe ajánlom! (Vegyileg festett hajon nem tudom hogy viselkedik.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 13.

Csodálkozom, hogy pont ez nincs fent itt, így gyorsan feltöltöttem.
Ha valakit érdekelne, ő az: