Egyéb

Ár:   18 000 Ft   Kategória:   Szépítő eszközök

A krémet feltöltötte: Shenzi, Módosítva: 2024. április 8.

Ár:   18 000 Ft
Kategória:   Szépítő eszközök

A DIY műszempillák többször felhasználhatóak, könnyen tisztíthatóak, és 100%-ban épített hatást adnak. A pillák  akár 3-7 napig is fentmaradnak, illetve megfelelő karbantartás mellett akár 15+ alkalommal is újra felhasználhatóak.

A képen látható Kit dobozban minden eszköz megtalálható az otthoni szempilla készítéshez: ragasztó, megkötő folyadék, leoldó folyadés, csipesz, és egy szett szempilla, aminek a stílusa, íve (C és D ívű pillák) és a hossza (8-10-12 vagy 10-12 14 mm) külön kiválasztható. Minden eleme külön-külön is megvásárolható, nem csak szettben.

Shenzi

2024. április 8.

Jelenleg az első szettemet használom, készültem rá, hogy ez úgyis a tanulási fázisra fog elmenni, mert azért nem olyan sétagalopp a feltevése, mint a videókban látszik, gyakorolni kell. De az eredmény valóban szép és tartós tud lenni megfelelő felhelyezés és karbantartás mellett. Én elsőre egy visszafogott verziót választottam, a triple nevezetűt, C ívvel és a 8-10-12-es hosszal. Látványos, de nem extra feltűnő a hatás. Mint ha egy sűrű, hosszú, mindig szépen kifestett, liftingelt pilláim lennének, sokat dob a megjelenésemen. Nem érződik a jelenléte, nyilván ehhez jól kell feltenni.

Felhelyezés:
Nálam az a verzió, amit a videókban láttam (lefelé nézni), nem működött. Először is, nem látom úgy a szempilla töveket, és nem tudtam ragasztózni, belekentem a szemembe és a szempilla tövekbe. Én megemelem egy ujjal a szemhéjam, hogy tisztán lássam a vízvonalat, és nem vízszintesen tartom a kefét a ragasztózásnál, mert akkor valahol a ragasztó már a szempilla hosszt érinti, és akkor csomóssá válik. Én az applikátor végével végigpöttyözöm a vízvonaltól 2 mm-re. Megtévesztő a ragasztó, mert ahogy kened fel, azt hiszed, kevés, ezért teszel még, közben meg már 3 szemre valót felpacsmagoltál...A külső szemzugnál is óvatosan kell, mert ott nekem mindig összeragad az alsó pillákkal a ragasztó, ezért ott én már az utolsó 2 mm-re nem teszek. Én bentről kifelé haladok, nekem úgy jött be a felhelyezés. A tincsek gerincére a videókkal ellentétben én nem teszek ragasztót, mert megfeketedik a gerinc, és fentről néha látszik. A gerinc fölött vékonyan teszek úgy egy mm-rel. Ez egy finom hozzáérintést jelent, nem kell rajta húzogatni, mert sok lesz. Felhelyezésnél is felhúzom teljesen a szemhéjam, mert az első alkalmakkor túl közel tettem a vízvonalhoz és szúrt, vagy bénáztam és összeragasztóztam a vízvonalat, vagy szétkentem a pillákon a ragasztót, és póklábasra tapadt, vagy egyszerűen ferdén helyeztem fel. De így már szépen követem a szemem ívét, nem ferde a pilla, és nem ragadnak. A tartósság érdekében finoman össze kell a csipesszel nyomkodni. Simán le tudod így szedni a pillát, ha ráragad a csipeszre, én sokszor fentről megtámasztom a pillát, ujjbeggyel, és alulról hozzányomom a pillákat a csipesszel. Felhelyezés közben a csipeszre tapadt ragasztót le kell törölni, mert nem engedi el normálisan a tincset, elmozdulhat. Egyszer nem figyeltem, és összeszöszöltem így a csipeszt és a pillákat is, kezdhettem elölről.

Megkötés:
Nagyon kevés kell belőle, nem szabad bepácolni, hogy jóóóól kössön, az a biztos, mert a szempilla töveken marad a cucc és bezselésedik, enyhén fehéredik, nagyon csúnya tud lenni, mint ha csipás lennél. Én a hegyével finoman végighúzom, és annyi.

Amíg fent van:
Eleinte nekem 2 napot bírt, ki kellett tapasztalnom, hogyan tudok mosakodni. Ha bő víz éri, az megül a szempilla töveknél, elnehezül, fel kell óvatosan tapogató mozdulatokkal itatni, ha előtte sok ragasztót vagy megkötőt tettél fel, csak ront a helyzeten. Dörzsölni sem lehet, mert akkor annyi neki. Ha rajtam van, én a szememet külön mosom meg óvatosan, egy textilkoronggal.

Leszedése:
A leoldója szépen működik, de a 4-5. napnál már az olajos lemosóval ha rámegyek, az is eltávolítja. Egy fontos, tépni nem szabad! Oldódjon le normálisan, hogy csak a csipesszel szépen le tudd szedni. Ellenkező esetben a saját pilládat is kitéped, és sérül a tincs is.

Takarítás:
50-50 arányú nem olajos miciben és gyógyszertári alkoholban kell áztatni fél órát. Na nekem simán ázik egy éjszaka is, nem sérül a pilla, és a felesleges ragasztó, de főleg a megkötő szépen leoldódik, nem kell vakarni.
Először a gerincet takarítom le, mindig felfektetem ívben az ujjbegyemre, majd amikor a hosszt tisztítom, a másik ujjammal leszorítom a gerincet, hogy ne deformálódjon. Utána a gerinc fölött egy mm-rel óvatosan megfogom a csipesszel, és a kefével átfésülöm. Akkor takarítottam le rendesen, ha nem áll tincsekbe a pilla, szépen elkülönülnek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. április 8.

Felhelyezés:

Megkötés: