Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   10 mg, 20 mg, 30 mg és 40 mg   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   gyógyszertár   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: szanii, Módosítva: 2021. április 30.

Kiszerelés:   10 mg, 20 mg, 30 mg és 40 mg
Lelőhely:   gyógyszertár
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Medinac hatóanyaga az izotretinoin, egy A-vitamin származék, mely a retinoidok (akne kezelésére használatos) gyógyszercsoportjába tartozik. Súlyos akne (úgy, mint noduláris akne, akne konglobáta vagy maradandó hegesedés kockázatával járó akne) kezelésére ajánlott felnőttek és 12 év feletti serdülők esetén, csak a nemi érést követően.

A kezelést csak bőrgyógyász szakorvos (a bőrbetegségek kezelésére szakosodott orvos) felügyelete alatt szabad alkalmazni.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

ppetruc

2022. június 24.

2022.06.24.: 3 hete hagytam abba a gyógyszert, a hajam most kezdett el zsírosodni (4 napot bírt), és a bőröm is kezd zsírosba fordulni. A pórusaim is visszanőttek a normál méretükre. Most túl vagyok az első cikluson mióta befejeztem, lekopogom, nem jött ki egyetlen pattanás sem. Remélem így is fog maradni.

2022.05.31: Közel 8,5 hónap után bevettem az utolsó bogyót. Március-áprilisban elég durva ekcémával küzdöttem, de kaptam rá kenőcsöt, és viszonylag gyorsan rendbe is tette a problémás területeket. Április végéig szedtem a 2x20mg-ot, májusban már csak napi 20 mg volt a napi mennyiségem. Februártól kezdve kb egyetlen pattanás sem nőtt ki a fejemen. A foltjaim gyönyörűen halványodtak, de ezerrel toltam az azelainsavat+skinorent. Április végétől ahogy elkezdett a nap erőteljesebben égetni fél óránként kentem magam odakint, mert szabályosan fájt a bőröm a napfénytől. Elégedett vagyok az eredménnyel, nekem minden küzdelmet megért a gyógyszer. Június 4-én amikor férjhez mentem, olyan bőröm volt, amin nem szégyelltem sminket viselni.

2022.01.02.: Lassan a 4. hónapba lépek bele, maradt a 2x20 mg/napos dózis (a véreredményem rendben van), április végéig marad is.
A bőröm hullámokban jobb-rosszabb. A hátamon szépen visszahúzódtak a pattanások. Az arcomon a ciklusomhoz igazodva jönnek mennek a pattanások, észrevehetően kevésbé "mérgesek" a pattanások, hamarabb is elmúlnak, bár azért nagyon küzdök és szenvedek a foltokkal, nehezen és lassan halványodnak.
A kezemen folyamatosan, a testemen elvétve találhatóak ekcémához hasonló foltok, amiket folyamatos testápolózás mellett tudok csak kordában tartani. A szám továbbra is szárad, bár gyönyörűen kordában tudom tartani a folyamatos kenegetés mellett. A hajmosás kb 1,5 hetente aktuális (ez a része igazán megmaradhatna később is:D)

2021.10.30.: 1 hónapja szedem a gyógyszert.
- az első egy hétben semmilyen különösebb mellékhatást nem tapasztaltam. Neutrogena ajakápolót használtam. A bőröm ugyanolyan zsíros, pattanásos volt.
- a második héten talán mintha kevesebb lett volna a pattanásom, a kialakult pattik gyorsabban gyógyultak, a hajam ugyanolyan időközönként kellett mosnom.
- a harmadik héten beütött a krach, egyik napról a másikra szétszakadt a szám, mindkét oldalt beszakadt, a szám cafatokban szakadt szét. Eucerin aquaphor, Neutrogena ajakápoló, La roche-posay cicaplast ajakápoló + sima Cica krémet használtam, illetve ezt a skincare junkies csoportban ajánlották: BIMBIKRÉM. Igazi életmentő segítség volt a Garmastan bimbóvédő krém, gyönyörűen gyógyította a számon lévő sebeket. Ebben az egy hétben az arcom is tombolt, hatalmas gyulladt pattanások éktelenkedtek az arcomon, csomókká gyűltek össze. Egész héten szívószállal ittam, és kis falatkákat csináltam minden ételből annyira nem bírtam kinyitni a számat. Ezen a héten már kb egyáltalán nem is zsírosodott a hajam. Az arcom is kiszáradt, simán este 2-3 réteg hidratálót elbír, napközben is 2x minimum újra kell hidratálnom, különben feszül-húzódik a bőröm (ahogy okosszépség mondaná, eltörik a kanyarban). Purito olajos lemosó + Cerave Hydrating cleanser lemosó uán mindenféle hidratáló szérum-krém került fel az arcomra (Balea lemosó elvérzett, szárította a bőröm nagyon)
- a negyedik héten, alig jött ki pattanás (2 db, gyorsan el is múlt), a szám rendbe jött, de vigyáznom kell, hogy ne tátsam nagyra, mert azonnal szakad :D folyamatosan hidratálnom kell, különben feszül a szám, az arcom is hihetetlenül szárad, de megfelelő hidratálással elviselhető. Esti fürdés után kb testápolóban fürdök, meghatározhatatlan pontokban szárad a bőröm, a kezemen mintha ekcémás foltok jelentek volna meg. Szerintem bő egy éve nem volt ilyen szép állapotban az arcom, mint most.

később updatelek.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. június 24.

2021.10.30.: 1 hónapja szedem a gyógyszert.

később updatelek.

katkata00

2022. május 18.

Jelenleg 20mg-ot szedek majdnem 1 hónapja. A szám pár nap után száraz lett, de folyamatosan kenem Aquaphorral, így teljesen kibírható. A bőröm is szárazabb lett, de figyelek a hidratálásra. Picit fáj a derekam, ami nem szokott és állandóan szomjas vagyok, pedig rengeteget iszom. A bőröm picit szebb, jönnek még ki pattanások, de kevesebb és gyorsabban elmúlik a gyulladás. A hajam 20 nap után abba hagyta a zsírosodást. Körülbelül 1 évig kell szednem. Ez az utolsó reményem és nagyon bizakodó vagyok!❤️ Majd updatelek:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. május 18.

ezstis

2022. május 1.

Összesen 14 hónapig szedtem. Sok rémhírt hallottam róla, ezért vonakodva kezdtem bele a kúrába, de utólag egyáltalán nem éltem meg rosszul.
Kiszáradt az arcom, a hajam (2 hetente elég volt mosni), a testem többi része nem volt észlelhetően száraz, de azért kentem testápolóval. Továbbá az izomfájdalmat sem tapasztaltam, plusz még kondiba is jártam. A szájszárazság nagyon durva volt, szinte állandóan repedezett és vérzett a szám, a Forever szájbalzsamja használt egyedül. Egyéb mellékhatást nem tapasztaltam.
Mindemellett, amire nem vagyok büszke, elég gyakran fogyasztottam nagy mennyiségű alkoholt. Az ilyen esték másnapján nagyon ki volt száradva a kezem. Ezek ellenére mégis jó volt minden laborom. Szerintem ez a napi 4 liter víz fogyasztásomnak köszönhető (plusz a sok víz ivás miatt fogytam is).
2 hónapja fejeztem be a gyógyszer szedését. Azóta már visszaállt a hajam állapota is, és 2 naponta kell mosni, valamint a bőröm is kezd újra zsírosodni, azonban az acne nem jött vissza.
Nagyon jó döntés volt megcsinálni a kúrát. Ne féljetek belekezdeni, ha már ez az utolsó lehetőség.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. május 1.

Csien27

2022. február 7.

2 hete szedem a kapszulát, de le kell írnom, mert alig hiszem el... kb 12 éves korom óta extra zsíros volt a bőröm, fénylett mint a diszkógömb, ehhez pedig nagy aknés ciszták, apró mitesszerek és tág pórusok társultak. Felcseperedtem és huszonévesen már nem csak az arcom, de a hátam is tiszta pattanás lett. Igen, pajzsmirigy probléma és ir is van, így az étrendem cukortól, csokitól és fehérlisztes dolgoktól mentes lett, fogytam is, a bőröm javult, de még mindig folyamatosak a hatalmas gennyes gyulladások amik nyilván fájnak is.
Több dokival beszéltem a bőröm állapotáról, kb mindegyik azt mondta, hogy ez genetika és fogadjam el, ez van. Tavaly voltam egy magán bőrgyógyásznál, aki 3 hónapos antibiotikum kúrát írt, végigszedtem és nem javult semmi. Visszamentem hozzá és azt mondta, szerinte jobb lett, ami van azt meg fogadjam el vagy szedjem még 3 hónapig az antibiotikumot (ami láthatóan nem segített semmit)... ezen a ponton reményt vesztettem.
Most 2 hete teljesen más dolog miatt jártam egy másik bőrgyógyásznál, csak úgy mellékesen megemlítettem, hogy az arcomon a gyulladások mennyire zavarnak, erre jött a válasz: ez a kapszula.
2 hét alatt ELMÚLTAK a hatalmas gyulladások és a mitesszerek is az arcomon és a hátamon! Ezt alig hiszem el, 12 éves korom óta nem láttam ilyennek az arcomat. Kisebb pattanások kijöttek, de kb 1 nap alatt el is múlnak. Az elmúlt 2-3 napban érzem, hogy kifejezetten száraz lett a bőröm, folyamatosan kell hidratálni nappal és éjjel is. Az ajakszárazság nekem egyelőre kicsivel rosszabb, mint általában télen szokott. Ilyen drasztikus javulást látva azt gondolom, mindenképp megéri egy esélyt adni ennek a gyógyszernek.
Ha tapasztalok valami újat vagy ha végigszedtem, visszajövök megosztani azt is.

Up, lassan 4 hete szedem, az arcbőröm teljesen kiszáradt, itt-ott hámlik is, így reggel-este kenem arckrémmel, de az egész testem igényli a hidratálást. A kézfejem kiszáradt és pirosodik is, fáj is, gondolom a gyógyszer +hideg kombináció megviseli, remélem, hogy nem lesz ebből ekcéma.
Az elmúlt héten megszűnt a hajzsírosodásom. 6 napig nem mostam hajat és abszolút meg sem látszott, számomra ez hihetetlen, mert egyébként 2naponta meg kell mosnom, annyira zsírosodik.
Az ajakszárazság továbbra sem olyan rémes, más mellékhatást nem tapasztalok.

Up: pont 1 hónapnál tartok és az elmúlt héten beindultak a mellékhatások. 2 napig olyan erős izom és csontfájdalmam volt, hogy nem tudtam kimenni a lakásból, teljesen kimerültem, fáztam, nagyon fájt a fejem is (azt hittem covid). Közben falásrohamok törtek rám, amit előtte soha nem tapasztaltam, mindent felzabáltam ami ehető. 3. napon ez csillapodott, de a fájdalom nem szűnt meg teljesen. A hátam, derekam, térdem, combcsontom és a lábfejem (minden lépésnél) folyamatosan fáj, egy tompa fájdalom a fejemben is folyamatosan jelen van, esténként felerősödik. Eddig reggelente szedtem a gyógyszert, úgy borzalmas volt az egész nap, átálltam az esti bevételre, így kibírható napközben, de éjszaka nem tudok jól aludni. Ha tudtam volna, hogy ennyire sok fájdalommal jár, akkor biztosan nem most kezdem el, mert szakdolgozatra és vizsgákra készülni, közben főállásban dolgozni elég meredek ilyen állapotban... De mostmár végig szedem a következő 2 hónapot, remélem, hogy idő közben csökkeni fognak a tünetek.
Az arcbőröm teljesen kiszáradt, letisztult, nincs sem pattanás sem mitesszer.

Up: 6 hétnél tartok, mostanra csökkentek a mellekhatások, viszont ezt annak tudom be, hogy átálltam az esti bevételre. Nekem sajnos senki nem mondta, hogy reggel nem szabad bevenni illetve a tájékoztatón sem rémlik, hogy olvastam volna. Úgyhogy most szólok, aki olvassa: tilos reggel bevenni, mert úgy rémálom és fájdalom az egész nap!!
Szerencsére elmúlt a mindennapos fejfájás és az izom és csontfájdalom is. A hátfájás enyhén megmaradt, de nem vészes. A bőröm viszont mintha belobbant volna, előjött 3 nagy csúnya pattanás az arcomon és több a hátamon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 7.

Ha tapasztalok valami újat vagy ha végigszedtem, visszajövök megosztani azt is.

Az ajakszárazság továbbra sem olyan rémes, más mellékhatást nem tapasztalok.

Az arcbőröm teljesen kiszáradt, letisztult, nincs sem pattanás sem mitesszer.

darabandora1983

2022. január 17.

Itt volt az ideje egy hónapos használat után írni… hol is kezdjem? Nem kicsit féltem az itteni vélemények után elkezdeni, kb olyan érzésem volt, hogy brutál durva lesz… ma egy hónapja szedem: első 3 hètben csak annyit vettem észre, hogy nem olyan zsíros a bőröm, nap végére is hihetetlen baba volt az arcom. A 4. hétre elkezdtem hámlani, az orrom nagyon vicces, de valamit valamiért. A testem is elkezdett húzódni, nagyon száraz, így ma már dupla testápolás is kellett. Reggel és este is. Arcomra is kellett egy mentes testesebb krém, bár kicsit felesleges, de úgy vagyok vele, hogy én mindent megteszek. Mèg egy hónapig szedem, de arról is írok majd. A legfontosab: az orrom körül a pici kis erek, amik eddig nagyon zavartak hihetetlen módon halványodnak, amit kb naponta többször ellenőrzök a tükörben😳 Más lett az arcom, valahogy szebbnek érzem… szóval szerintem működik a gyógyszer😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 17.

oliver.121

2022. január 11.

Sziasztok ...már egy pár éve pattanásos az arcom küzdűk a pattanássokal.szedem a medinac gyogyszert .csak szárad a tolle az arcom ,és a szám migrénes fej fájás stb.de nem sok változást látok ,valaki valami be vált gyogyszert meg értéseteket köszönöm és a válaszotokat

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. január 11.

Zsu01

2021. november 3.

Már lassan két hónapja, hogy szedem. Az első három hétben nem volt drasztikus a változás, jöttek még ki pattanások, de már nem azok a gyulladtabb fajták voltak. Aztán a 3.hét körül kezdett kiszáradni a bőröm, a hajam, és a szám, viszont a pattanások eltűntek, a bőröm kitisztult. Eddig nagyon elégedett vagyok vele, kíváncsi leszek, hogy véglegesen megszűnnek-e majd a bőrproblémáim.

UPDATE:
5 hónapja hagytam abba a szedését, csak jót tudok írni erről a gyógyszerről.
Vannak mellékhatásai, nekem például a hajam és a szám volt nagyon kiszáradva tőle. A hajamra egy egyszerű drogériás balzsamot használtam, hogy fésülhető és puha tapintású legyen újra, a számra pedig gyógyszertári szőlőzsírt használtam, nekem csak az segített.
Szerencsére a gyógyszer abbahagyása után sem jöttek ki újabb pattanások, szépen kitisztult a bőröm, eltűntek a hegek az arcomról!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. november 3.

UPDATE:
5 hónapja hagytam abba a szedését, csak jót tudok írni erről a gyógyszerről.

Szfannisz

2021. szeptember 2.

11 hónapig kellett szednem, elég súlyosan aknés volt a bőröm, amit sem a helyi kezelés sem az antibiotikum nem tett helyre. Ez a gyógyszer egy megváltás azoknak az embereknek akiknek nagyon csúnya aknés a bőrük. Rengetek mellékhatása van, nagyon erős gyógyszer de összességében teljesen megéri szedni, mert gyönyörű lett tőle a bőröm.
Mellékhatások amit tapasztaltam:
Szájszárazság-egy nagyon erős ajakápolót kell használni a gyógyszer mellett mert máskülönben kicsattanhat.
Bőrszárazság-be kell szerezni mellé egy extra hidratáló krémet mert nekem hámlott tőle a bőröm.
A testem viszketett tőle.
Szemszárazság-napi kétszer használnom kellett szemcseppet
Nagyon sok vizet kell inni mellette mert a torkot is képes kiszárítani.
Az elején mikor elkezdtem használni volt egy olyan hatása hogy több pattanás jelent meg, de ez teljesen normális reakció, ez egy hónapon belül nekem megszűnt.
Látható eredménye olyan 3-4 hónap múlva volt. Miután letelt a 11 hónap olyan volt a bőröm mint a baba popsi.
Fényérzékenységet okoz ezért a fényvédő illetve naptej használata kötelező mellette.
Magzatkárosító hatása van ezért a védekezésre is oda kell figyelni nagyon a szedése alatt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. szeptember 2.

Mellékhatások amit tapasztaltam:
A testem viszketett tőle.
Szemszárazság-napi kétszer használnom kellett szemcseppet
Nagyon sok vizet kell inni mellette mert a torkot is képes kiszárítani.

DBori

2021. május 12.

A szedése közben nagyon száraz lett a szám, de az orvos írt fel rá vazelint ami hatott. De ezt folyamatosan használnom kellett különben a környezetemben elkezdtek aggódni értem, hogy nem iszok elég vizet. :)
A bőröm is száraz lett és az elején nagyon érzékeny is volt. Előszőr a GEEK & GORGEOUS 101 Liquid Hydration-t használtam mert nagyon sérült volt a bőröm és minden más irritálta. Aztán amikor rendbe jött akkor váltottam a THE ORDINARY Natural Moisturizing Factors + HA-ra. Egy évig szedtem és megérte. Csodaszép lett a bőröm tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 12.

bernihelo

2021. április 23.

Sziasztok lányok, fiúk!:D
Csak ajánlani tudom ezt a kapszulát! Bőrgyógyász írta fel nekem és körülbelül 3 doboz fogyott el eddig. A bőrömet kombináltnak mondanám, viszont nagyobb részt inkább zsíros volt. A homlokom, orrom, orrom oldala egyszerűen szörnyű volt. Tágak a pórusaim és nagyon nagyon hajlamos vagyok a miteszerekre is. Pattanásaim is voltak, de ez a probléma már a kapszula szedése előtt is alábbhagyott, csak elvétve fordult elő az arcomon. A vállam viszont pattanásos volt, sőt a fejbőröm is, illetve a hajam is hamar zsírosodott. Mindenféle krémet, hámlasztót, arcradírt kipróbáltam, semmi komolyabb javulás nem mutatkozott. Szörnyen rányomta a bélyeget az önbizalmamra is ez a probléma.
Februárban elkezdtem az első levelet és már a végére is sokat javult az arcom, a faggyútermelést szépen helyretette. A hajam sem zsírosodik, így a fejbőröm sem sebes már, a vállam is gyönyörűen tiszta lett. Még mindig tágak a pórusaim, viszont fényévekkel jobb a helyzet. Sose gondoltam volna, hogy ekkora változás lehetséges. Nagyon imádom, több éves 'szenvedésnek' vetett véget. Egyetlen hátránya, hogy a szám is nagyon hamar szárad, így fogynak az ajakápolók rendesen.:DD
(Ha emellett döntötök, igyatok sokat és figyeljetek az UV védelemre is, remélem tudtam segíteni<3)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 23.

Sziasztok lányok, fiúk!:D