Egyéb

Ár:   2800 Ft és 4500 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   10 mg és 20 mg   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   gyógyszertár   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: szanii, Módosítva: 2021. január 6.

Ár:   2800 Ft és 4500 Ft
Kiszerelés:   10 mg és 20 mg
Lelőhely:   gyógyszertár
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Medinac hatóanyaga az izotretinoin, egy A-vitamin származék, mely a retinoidok (akne kezelésére használatos) gyógyszercsoportjába tartozik. Súlyos akne (úgy, mint noduláris akne, akne konglobáta vagy maradandó hegesedés kockázatával járó akne) kezelésére ajánlott felnőttek és 12 év feletti serdülők esetén, csak a nemi érést követően.

A kezelést csak bőrgyógyász szakorvos (a bőrbetegségek kezelésére szakosodott orvos) felügyelete alatt szabad alkalmazni.

rekaanagy

2021. március 2.

Úgy látszik, én leszek az első véleményező :)

Tavaly áprilisban hagytam abba a fogamzásgátlót, szeptemberre csúnya akne lepett el. Sosem voltam pattanásos, mindig is tiszta bőröm volt a fogamzásgátló előtt is. Használtam már mindent, savas hámlasztásokat, retinoidokat, niacinamidet, különböző gyógyhatású készítményeket, teafaolajat, szappanokat. Minden ígért mindent, de semmi sem változott, csak egyre rondább es rondább lett az arcom. Eljutottam arra a szintre, hogy nem tudok aludni a fájdalomtól hetek óta, feszül az arcom és egybefüggő tályogok alakultak ki.

A bőrgyógyász ezt a gyógyszert írta fel (20 mg, 3 hónapos tervezett kúra havi ellenőrzéssel), mellé reggel antibiotikumos krémet, estére pedig valami cinkes krémet. Kavartatott nekem egy hatóanyagos hidratálót is az extrém szárazság ellen.

Szeretném itt hetente frissíteni a tapasztalataimat, nekem segített volna egy ilyen tapasztalat olvasása a termékek előtt.

01.04: Elkezdtem a gyógyszert, estére nagyon viszketett az arcom, de hetek óta nem aludam ilyen jól és feszülés-fájdalom mentesen. Reggelre a piros gyulladások sokkal szebbek lettek.

01.11: Egy hete szedem a gyógyszert, természetesen ennyi idő alatt nem várok csodát. Jelenleg semmi mellékhatás nem jelentkezett még, csak az orrom körül száradt ki minimálisan a bőr. A tályogok elmúltak, tudok aludni már mindkét arcomon is. Rengeteg gyulladt pattanás jött ki ebben a hétben, de nem olyan durvák, mint eddig és sokkal hamarabb is múlnak el. Ehhez az állapothoz lehet besegít az, hogy egy hónapos késés után megjött (negatív teszt után kezdtem a gyógyszert), illetve az is, hogy a héten államvizsgázok.

01.18: A második hét végén kezdett el száradni a bőröm és javulni az összkép. Gyulladás már alig van az arcomon, persze jönnek ki pattanások, de hamar elmúlnak. Extrém kiszáradás még mindig csak az orrom és a szám környékén jelentkezik. Ha így halad a javulás, akkor a következő egy hétben lényegesen szebb lesz az arcom.

01.25: A pattanások elmúltak, de nagyon csúnyán heges maradt az arcom. Orrvérzés csak egyszer fordult elő eddig, bőrszárazság is csak ugyan azon a helyeken van.

02.01: Már csak a hegekkel küzdök, így innentől havonta fogok ide írni. Ha ki is jön egy pattanás, másnapra elmúlik. Ma szedem be a doboz utolsó szemét, viszont a bőrgyógyászom lemondta a mai időpontot és péntekre adott újat. Ha édesanyám (nem bőrgyógyász) nem tudja felírni, akkor kimarad 2 szem a második doboz előtt - ez is csak szerencse, ha sikerül. Az arcom tapintása majdnem sima már.

03.02: Most fejezem be a második dobozzal a gyógyszert, nagyon puha bababőröm van már 2 hete. Túl vagyok 2 lézeres hegkezelésen is, nagyon szépen halványodnak azok is. Rengeteg mellékhatás jelentkezett az elmúlt egy hónapban, jó is és rossz is:
- a hajam havi kb. 5 cm-t nő, emellett ha 2 hónapig nem mosnám sem lenne zsíros, a körmeim is nagyon gyorsan nőnek
- a szemem olyan száraz és vörös, hogy a lakásban is csak napszemüvegben tudok létezni, nem segít a műkönny sem
- az állam és a szám körül olyan száraz a bőr, mintha egy orrszarvú bőre lenne, a testemen csak minimálisan száraz
- rengeteget vérzik az orrom
- folyamatosan nőgyógyászati betegségeim vannak (gyulladások, hólyaghurut) és olyan száraz ott is minden, hogy iszonyatosan fáj, repedezik
- libidó 0, ami sajnos a vőlegényemmel érthetően csak konfliktust szül (ha lenne sem sikerülne az előző okok miatt)
- iszonyatosan fáj minden csontom, főleg a derekam és a bokám, sokszor nehézkes a mozgás is
- szerencsére a vérképemben nincs romlás, nincsenek hangulatingadozásaim sem

Nekem "csak" ennyi mellékhatás jött ki eddig, szerencsére már csak egy hónap van hátra. Ezeken kívül természetesen nem bánom, hogy elkezdtem, hiszen ezek csak átmeneti dolgok, amiket túl kell élni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 2.

Úgy látszik, én leszek az első véleményező :)

- rengeteget vérzik az orrom
- szerencsére a vérképemben nincs romlás, nincsenek hangulatingadozásaim sem

Dada96

2021. február 12.

Túl vagyok a féléves kúrán és most kezdtem el nemrég egy újabb féléves kúrát. Sajnos összesen egy évig fogom szedni, aminek annyira nem örülök, mert azért nem a legjobb a szervezetnek. Összességében viszont nekem nagyon bevált, mert rengeteget segített. Az első 3 hónapban a Roaccutant szedtem, mert azt írta fel az orvos, viszont az egyik gyógyszertárban ajánlották a Medinac gyógyszert, mivel a hatóanyaga ugyan az csak olcsóbb. Mostani fejjel nagyon örülök, hogy váltottam a Medinacra, mintha hatásosabb is lenne és sokat spóroltam rajta. Tünetek közül nekem a száj és kézszárasság van egyedül meg. Nagyon szépen levitte a gyulladt csúnya pattanásokat, egy kettő azért még jön ki, de ez már igazán semmi ahhoz képest amilyen volt. Sajnos a pattanás utána hegek még mindig megvannak. Elvileg azt a gyógyszeres kezelés után 3-6 hónap múlva hámlasztással vagy csiszolással fogja eltüntetni egy erre szakosodott kozmetikus.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 12.

goldgirl

2021. február 4.

2020.12.29-én kezdtem a szedését, és már 5 hét elteltével látom a változást. 3. és 4. hét környékén még jöttek ki fájdalmas aknék, ezek azonban szépen el is múltak és már alig jönnek ki újak, kezd szépülni, simulni a bőröm. 10 mg-ot szedek, így mellékhatásként csupán gyorsabban száradó ajkakat tudom megemlíteni. Zindaclin géllel egyidejűleg használom, az is nagyon sokat segít a pattanásokkal. Az orvosom minimum 6 hónapos kezelést ajánl, jövök még updatelni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 4.

Zsu01

2021. január 11.

Már lassan két hónapja, hogy szedem. Az első három hétben nem volt drasztikus a változás, jöttek még ki pattanások, de már nem azok a gyulladtabb fajták voltak. Aztán a 3.hét körül elkezdett kiszáradni a bőröm, a hajam, és a szám, viszont a pattanások eltűntek, a bőröm kitisztult. Eddig nagyon elégedett vagyok vele, kíváncsi leszek, hogy véglegesen megszűnnek-e majd a bőrproblémáim.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 11.