Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   10 mg, 20 mg, 30 mg és 40 mg   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   gyógyszertár   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: szanii, Módosítva: 2021. április 30.

Kiszerelés:   10 mg, 20 mg, 30 mg és 40 mg
Lelőhely:   gyógyszertár
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Medinac hatóanyaga az izotretinoin, egy A-vitamin származék, mely a retinoidok (akne kezelésére használatos) gyógyszercsoportjába tartozik. Súlyos akne (úgy, mint noduláris akne, akne konglobáta vagy maradandó hegesedés kockázatával járó akne) kezelésére ajánlott felnőttek és 12 év feletti serdülők esetén, csak a nemi érést követően.

A kezelést csak bőrgyógyász szakorvos (a bőrbetegségek kezelésére szakosodott orvos) felügyelete alatt szabad alkalmazni.

bernihelo

2021. április 23.

Sziasztok lányok, fiúk!:D
Csak ajánlani tudom ezt a kapszulát! Bőrgyógyász írta fel nekem és körülbelül 3 doboz fogyott el eddig. A bőrömet kombináltnak mondanám, viszont nagyobb részt inkább zsíros volt. A homlokom, orrom, orrom oldala egyszerűen szörnyű volt. Tágak a pórusaim és nagyon nagyon hajlamos vagyok a miteszerekre is. Pattanásaim is voltak, de ez a probléma már a kapszula szedése előtt is alábbhagyott, csak elvétve fordult elő az arcomon. A vállam viszont pattanásos volt, sőt a fejbőröm is, illetve a hajam is hamar zsírosodott. Mindenféle krémet, hámlasztót, arcradírt kipróbáltam, semmi komolyabb javulás nem mutatkozott. Szörnyen rányomta a bélyeget az önbizalmamra is ez a probléma.
Februárban elkezdtem az első levelet és már a végére is sokat javult az arcom, a faggyútermelést szépen helyretette. A hajam sem zsírosodik, így a fejbőröm sem sebes már, a vállam is gyönyörűen tiszta lett. Még mindig tágak a pórusaim, viszont fényévekkel jobb a helyzet. Sose gondoltam volna, hogy ekkora változás lehetséges. Nagyon imádom, több éves 'szenvedésnek' vetett véget. Egyetlen hátránya, hogy a szám is nagyon hamar szárad, így fogynak az ajakápolók rendesen.:DD
(Ha emellett döntötök, igyatok sokat és figyeljetek az UV védelemre is, remélem tudtam segíteni<3)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 23.

Sziasztok lányok, fiúk!:D

Gre

2021. április 12.

Egyelőre 2 csillag, nem vagyok tőle elájulva. Én most végzek majd a második dobozzal, de nem biztos hogy áprilisban már lehet szedni, ugyanis nem szabad a napfényesebb hónapokban szedni, mert rendkívül sérülékeny és érzékeny a bőr a szedése alatt.
Én csináltam képeket, hogy azzal dokumentáljam a változást, sajnos nekem csak rosszabbodott a bőröm mióta szedem (2 hónapja)...írták, hogy lehet hogy szétcsapja az embernek az arcát, de hogy ez elmúlik. Na, hát nekem nem múlt el, sőt a múlt héten egy hatalmas gyulladt pattanás is jött ki a homlokomon, arra meg aztán végképp nem számítottam, hogy a szedés alatt ilyen gyulladt-cisztás pattanások jöjjenek ki az arcomon. Lehet nem vagyok elég türelmes, bár kétlem, mert írtátok már páran, hogy 1 hónap után azért elkezdtétek látni a változást. Annyi pozitívum van, hogy az orromból eltűntek a mitesszerek, meg a homlokomról is majdnem teljesen, de az arcom két oldala még mindig teljesen kapa.
Nekem is voltak mellékhatásai, a térdeim úgy nyikorognak mint egy kapu, recsegnek itt-ott az ízületeim, az Achillesem meg úgy fáj reggelente, hogy rendesen fáj lépni. Orrvérzés is volt, mondjuk az hálistennek csak egyszer, meg rettenetesen szárad a szám, de egy jó patikai ajakápolóval azt kordában lehet tartani. Beszedem azt a pár szemet ami még van, aztán lehet elengedem, mert nincs értelme a hajam-testem- mindenem szétszárítani egy kb. 30%-os javulásért. Inkább kiokítom magam még jobban okoszepsegnel vagy Skinsmarton.

UPDATE: Ekcémás lettem a gyógyszertől. Soha életemben nem volt még ekcémám, na most lett, pedig odafigyeltem a testem hidratálására is. Minden ízületem recseg, rosszabbodott a látásom és szédülök meg a fejem is fáj. Nekem ilyen mellékhatásokkal nem éri meg már :( úgyhogy én nem jártam szerencsével, pedig nagy reményeket fűztem hozzá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 12.

goldgirl

2021. április 7.

2020.12.29-én kezdtem a szedését, és már 5 hét elteltével látom a változást. 3. és 4. hét környékén még jöttek ki fájdalmas aknék, ezek azonban szépen el is múltak és már alig jönnek ki újak, kezd szépülni, simulni a bőröm. 10 mg-ot szedek, így mellékhatásként csupán gyorsabban száradó ajkakat tudom megemlíteni. Zindaclin géllel egyidejűleg használom, az is nagyon sokat segít a pattanásokkal. Az orvosom minimum 6 hónapos kezelést ajánl, jövök még updatelni.

2021.04.06
Jöttem felpontozni ezt a gyógyszert. Ez volt az utolsó mentsváram 1 évig való kínlódás után. Sosem volt pattanásmentes az arcom, de azért bőven voltak boldog békeidőszakok is az évek során. 2020. január körül lobbant be oly módon, mint még soha, és innentől számítva 1 éven keresztül ellenálltam a gyógyszernek, mert érthetően nem akartam az ezzel járó áldozatokat meghozni, még ha a szép bőr is volt a cél, de elegem lett. Felkerestem a bőrgyógyászt, aki felírta ezt a gyógyszert a legkisebb dózisban (10 mg), melyet immáron 3 hónapja kitartóan szedek, szinte 0 mellékhatással. Egyedül a szájszárazság és bőrszárazság jelentkezett, de mivel ezelőtt is szőlőzsírban fürödtem, így nem történt nagy változás az életemben ezen a téren. Ha minden igaz van még 3 hónapom. Szerintem jó lesz a kúra végére, illetve a visszatéréstől félek, de ahogy mondják: a hídon akkor kell átmenni, amikor odaérünk...úgyhogy ezen egyenlőre nem kezdek el aggódni :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 7.

2021.04.06

rekaanagy

2021. április 5.

Tavaly áprilisban hagytam abba a fogamzásgátlót, szeptemberre csúnya akne lepett el.

A bőrgyógyász ezt a gyógyszert írta fel (20 mg, 3 hónapos tervezett kúra havi ellenőrzéssel), mellé reggel antibiotikumos krémet, estére pedig valami cinkes krémet.

01.04: Elkezdtem a gyógyszert, estére nagyon viszketett az arcom, de hetek óta nem aludam ilyen jól és feszülés-fájdalom mentesen. Reggelre a piros gyulladások sokkal szebbek lettek.

01.11: Egy hete szedem a gyógyszert, természetesen ennyi idő alatt nem várok csodát. Jelenleg semmi mellékhatás nem jelentkezett még, csak az orrom körül száradt ki minimálisan a bőr. A tályogok elmúltak, tudok aludni már mindkét arcomon is. Rengeteg gyulladt pattanás jött ki ebben a hétben, de nem olyan durvák, mint eddig és sokkal hamarabb is múlnak el. Ehhez az állapothoz lehet besegít az, hogy egy hónapos késés után megjött (negatív teszt után kezdtem a gyógyszert), illetve az is, hogy a héten államvizsgázok.

01.18: A második hét végén kezdett el száradni a bőröm és javulni az összkép. Gyulladás már alig van az arcomon, persze jönnek ki pattanások, de hamar elmúlnak. Extrém kiszáradás még mindig csak az orrom és a szám környékén jelentkezik. Ha így halad a javulás, akkor a következő egy hétben lényegesen szebb lesz az arcom.

01.25: A pattanások elmúltak, de nagyon csúnyán heges maradt az arcom. Orrvérzés csak egyszer fordult elő eddig, bőrszárazság is csak ugyan azon a helyeken van.

02.01: Már csak a hegekkel küzdök, így innentől havonta fogok ide írni. Ha ki is jön egy pattanás, másnapra elmúlik. Ma szedem be a doboz utolsó szemét, viszont a bőrgyógyászom lemondta a mai időpontot és péntekre adott újat. Ha édesanyám (nem bőrgyógyász) nem tudja felírni, akkor kimarad 2 szem a második doboz előtt - ez is csak szerencse, ha sikerül. Az arcom tapintása majdnem sima már.

03.02: Most fejezem be a második dobozzal a gyógyszert, nagyon puha bababőröm van már 2 hete. Túl vagyok 2 lézeres hegkezelésen is, nagyon szépen halványodnak azok is. Rengeteg mellékhatás jelentkezett az elmúlt egy hónapban, jó is és rossz is:
- a hajam havi kb. 5 cm-t nő, emellett ha 2 hónapig nem mosnám sem lenne zsíros, a körmeim is nagyon gyorsan nőnek
- a szemem olyan száraz és vörös, hogy a lakásban is csak napszemüvegben tudok létezni, nem segít a műkönny sem
- az állam és a szám körül olyan száraz a bőr, mintha egy orrszarvú bőre lenne, a testemen csak minimálisan száraz
- rengeteget vérzik az orrom
- folyamatosan nőgyógyászati betegségeim vannak (gyulladások, hólyaghurut) és olyan száraz ott is minden, hogy iszonyatosan fáj, repedezik
- libidó 0, ami sajnos a vőlegényemmel érthetően csak konfliktust szül (ha lenne sem sikerülne az előző okok miatt)
- iszonyatosan fáj minden csontom, főleg a derekam és a bokám, sokszor nehézkes a mozgás is
- szerencsére a vérképemben nincs romlás, nincsenek hangulatingadozásaim sem

Nekem "csak" ennyi mellékhatás jött ki eddig, szerencsére már csak egy hónap van hátra. Ezeken kívül természetesen nem bánom, hogy elkezdtem, hiszen ezek csak átmeneti dolgok, amiket túl kell élni.

04.05: Április 3-án szedtem be az utolsó szemet, nyilván lényegi változás nem történt az arcommal az utóbbi hónapban. Bónuszban kaptam ciklus felborulást (a 3 hónap alatt egyszer jött meg, a legelején), szédülésig vérző orrot napi szinten, achilles fájdalmat és olyan szemeket, mintha durván be lennék állva, és természetesen májtájékon iszonyatos görcsöket (minden eredményem rendben).

Amilyen durva volt az arcom, nagyon keveslem ezt a 3 hónapos kúrát, de nem biztos, hogy szeretném ezt tovább szedni. Nagyon izgulok, hogy ne jöjjön vissza az akne, végülis nekem ez a fogamzásgátlótól jött ki, sosem küzdöttem egyetlen pattanással sem. Remélhetőleg idővel azzal a hírrel térek ide vissza, hogy semmi nyoma a pattanásoknak :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 5.

- rengeteget vérzik az orrom
- szerencsére a vérképemben nincs romlás, nincsenek hangulatingadozásaim sem

Mayah33

2021. március 22.

Én tavaly októbertől szedem, napi 20 mg. Ez az utolsó hónap, már csak egy heti adagom van. Tudom, hogy elméletileg többet kellene beszedni, de én azért bízom benne, hogy ez is elég lesz... A pattanásokat egy hónap alatt eltüntette, de tényleg, mindet. Az első hónapban még kijött kb kettő, ami gyorsan el is múlt. A második hónapban csúnyán mitesszeres lettem, csodálkoztam is, jééé, ez most hogy.. De láss csodát, a harmadik hónapra az is elmúlt. Most jelenleg nem csak pattanásom nincs, de mitesszerem sem. Semmi. Mellékhatások tekintetében nekem elég sok előjött, vegyesen, váltakozva, ahogy azt illik.. Először csak az extrán száraz bőr, száraz ajak és enyhén vérző orr. Mondjuk ez végig fennállt. Volt szédülés, hányinger, vérzékenység, fokozotabb szőrnövekedés, hasi fájdalom. A szédülés a legrosszabb, az most jött elő a hatodik hónapban. Szóval én itt befejezem. Remélem segített annyit, hogy ne jöjjenek vissza az aknék..vagy legalább egy pár évig ne.. Ha lesz változás, updatelek. Jelenleg a sok mellékhatás miatt csak négy csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 22.

Kiralyancsa29

2021. március 9.

Kedves Sorstársak!

Én február 20-tól kezdtem el szedni a gyógyszert és nagyon sok reményt fűzök hozzá.
Kezdeti tapasztalat az volt, hogy az eddig zsíros bőröm szinte 1-2 nap alatt átváltott szárazra de nem kritikusan szárazra.
Ezután elkezdtek az addig nagyon gyulladt pattanásaim kevésbé gyulladtak lenni . Persze több mint két heti távlatból még nem akarom leszólni a gyógyszert és eleve felkészített a dokim, hogy lehet hogy rosszabbodni is fog egy időre a helyzet de most kicsit el vagyok keseredve. Most mindenhol jönnek ki pattanások, nyakamon arcom alsó részén van a legtöbb a homlokomon halántékon mindenhol. Nagy csomókban jönnek ki. az arcomon fehér pöttyökben ha rásüt a nap látszik, hogy rengeteg jött elő. Bárkinek van hasonló tapasztalata?
Vagy, hogy menjek e kozmetikushoz esetleg, hogy ő szakszerűen kinyomkodja vagy ez csak ront a helyzeten?

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 9.

Kedves Sorstársak!

Dada96

2021. február 12.

Túl vagyok a féléves kúrán és most kezdtem el nemrég egy újabb féléves kúrát. Sajnos összesen egy évig fogom szedni, aminek annyira nem örülök, mert azért nem a legjobb a szervezetnek. Összességében viszont nekem nagyon bevált, mert rengeteget segített. Az első 3 hónapban a Roaccutant szedtem, mert azt írta fel az orvos, viszont az egyik gyógyszertárban ajánlották a Medinac gyógyszert, mivel a hatóanyaga ugyan az csak olcsóbb. Mostani fejjel nagyon örülök, hogy váltottam a Medinacra, mintha hatásosabb is lenne és sokat spóroltam rajta. Tünetek közül nekem a száj és kézszárasság van egyedül meg. Nagyon szépen levitte a gyulladt csúnya pattanásokat, egy kettő azért még jön ki, de ez már igazán semmi ahhoz képest amilyen volt. Sajnos a pattanás utána hegek még mindig megvannak. Elvileg azt a gyógyszeres kezelés után 3-6 hónap múlva hámlasztással vagy csiszolással fogja eltüntetni egy erre szakosodott kozmetikus.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 12.