MM Gold

Ár:   1600 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: zsuzsó, Módosítva: 2016. július 15.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Egyéb
Bőrprobléma:   Vízhiány

Alapvető hatása lehet, hogy bőrét finomabbá teszi, a ráncokat lágyítja, a bőrirritációkat, pattanásokat csökkenti. A 100 %-ban természetes, finomítatlan shea vaj Észak-Ghána területéről, ökológiai termőhelyről származik.

smkati

2019. június 15.

Egy tisztálkodószer okozta allergiás reakció következtében kialakult hámsérülés miatt vásároltam az első natur sheavajat (a gyártó fél kilogrammos kiszerelését). Korábban csak összetevőként találkoztam vele különböző termékekben. Természetesen elolvastam ezt azt róla, de az első tapasztalás elbizonytalanított:
- az állaga: ez egy kemény cucc! Nem csak úgy belemártogatjuk az ujjacskánkat, és felkenegetjük a bőrünkre, mint egy könnyű krémet.
- a felszívódása: konkrétan eggyé váltam a pizsamámmal, aztán reggelre jutott belőle az ágyneműre is.
- az illata: a legjobb indulattal sem tudom finomnak nevezni!

DE! - És, mint tudjuk, ami a DE előtt van az lényegtelen...
Egy hét alatt teljesen meggyógyította a bőrömet. Regeneráló hatása megkérdőjelezhetetlen! Ezért mindig tartok magamnál egy kisebb tégellyel, hátha kell majd valamire alapon: használom ajakápolóként, vagy a hidegben pillanatok alatt cserepesre száradó kézfejemen (egyszer a munkahelyemen - jobb megoldás híján - a havas latyaktól kifehéredett csizmámra kentem rá). Másfelől extra szűz olívaolaj és a kertben termett levendula hozzáadásával, krémmé lazítottam (egységnyi sheavajhoz kb. negyed/ötöd rész olívaolaj, nem hevítve, hanem csak éppen felmelegítve; aztán jön a levendula virág, amelyet egy éjszakán át kivonatolok, majd másnap ismét felmelegítve textilen átszűröm tégelyekbe). Azóta használom testápolónak, a kiszáradt könyökömre vagy éppen sarokpuhítónak.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 15.

- az illata: a legjobb indulattal sem tudom finomnak nevezni!

DE! - És, mint tudjuk, ami a DE előtt van az lényegtelen...

tam1

2018. december 7.

Én is a fél kg-sat vettem belőle, hogy legyen natúrban is külön sheám, de nem figyeltem a lejáratra, s az utolsó kisujjnyi adag bizony megavasosott a tégely alján. Amúgy teljesen jó, "színtelen-szagtalan" csoda, ami jó mindenre, de mivel elég sok más kencefice is tartalmazza, végül már keveset használtam, s talán ezért nem bírta a forró nyarat...(lehet hűtőben kellett volna tartani?). Mindenesetre jól puhít, éjszaka felkenve mintha disznózsírt kentem volna magamra, ami az életben fel nem szívódik, s reggel papírral le kell törölni, de szép lesz alatta az ember és bársonyosan selymes.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 7.

Gyevocska

2018. november 18.

Update: Még mindig nagyon szeretem a sea vajat, bár nem ezt a márkát használom. rendelni szoktam. De most nagyon kifogytam, és persze hogy már megint türelmetlen voltam. A BioBarát bioboltban vettem egy 1/2 kg-s tégellyel, ami a kirakat belső részében volt elhelyezve. Otthon zuhany után kinyitva savanykás shea vaj szagot éreztem, ami a felkenés után egyre erősebbé vált. Orrfacsaró volt. Már az is gyanús volt, hogy túl sima a teteje a krémnek. Mint ami felolvadt, és újra szilárdult. Sajna blokk nincs meg. Tanulság: Nem veszünk kirakatba kihelyezett terméket, mert előfordulhat, hogy nap érte, meleg stb!!!!!!! Szerintem kuka lesz.
Most vettem akciósan 1kg-s kiszerelésben. Eddig a Konzolt használtam, ez olcsóbb volt. Mondjuk picit porlad, és nehezebb is felkenni, de talán mert hűvös helyen van? Na, talán majd ha melegebb lesz. A nagy részéből úgy is testápolót csinálok. Illatát imádom, bár eddig akinek mutattam, büdösnek titulálták, és kinevettek, mert szeretem. Jah! Akinek az orra a szintetikus kozmetikumokon szocializálódott, nem is mondhat mást. pedig csodaszer. Bármennyi csillagot megérdemel!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 18.

krembarbi

2018. szeptember 9.

Nekem a piros verziója van meg. Évek óta azt használom és nagyon szeretem. Jó zsíros krém és nem tömíti el a pórusokat. Igazi vitamin bomba a bőrnek. Kéz melegével szépen megolvad és már kenhető is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 9.

KovacsDora

2018. augusztus 19.

Én fõleg bõrgyulladásra, sarokpuhításra használom, kiválóan bevált még a kutyáknál is, kisebb bõrbetegségeiket is orvosolni tudom vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 19.

BLili

2018. március 7.

Gondoltam, hogy ha már shea vajat használok, akkor abban ne legyen semmi más hozzáadott anyag. De nem vált be, mivel éppen emiatt annyira nehéz, hogy még amikor extra száraz volt a bőröm, akkor sem itta be, és zsíros rétegként rajta maradt. Krémnek semmiképpen sem nevezném. Este használtam, de 'testápolóként' az egész csak belekenődött aztán a pizsamába, az arcomról pedig inkább letöröltem, mielőtt a párnában végezte volna. Utolsó megoldásként ajakápolóként használom, amiként meg is állja a helyét, de ekkora kiszerelés az életben nem fog elfogyni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 7.

hzs

2018. február 14.

W O W
Igazából korábban nem hallottam a shea vajról, pedig problémás, pattanásos, néhol zsírosodásra, néhol szárazságra, piros foltokra hajlamos arcbőröm van. Itt, a krémmánián néztem körül és a vélemények alapján választottam az MM Gold natúr shea vaját. Direkt olyat kerestem, ami elsődlegesen arcra jó, vagy legalábbis arcra is ajánlják (mert a véleményezők egy része testre vette, de akik az arcon próbálták, pozitívakat írtak).
Megvettem, és már az első használat után látványos volt a hatása. Elég kemény az állaga, én lámpa fölött kicsit megolvasztom és úgy kenem az arcomra. Nagyon kevés elég belőle, felkenés után elég zsíros lesz a bőr, de egyáltalán nem nehezül el! Korábban az ennyire zsíros krémek nagyon nehezek voltak és inkább fullasztónak éreztem, de ez nem ilyen! Estére ajánlott felkenni, mert eléggé csillog és kézzel érezhető a zsírosság, de nem hagy nyomot a párnán.
Másnap reggelre már egyáltalán nem volt zsíros az arcbőröm, sőt, meglepően szép volt. Most sok pattanásom, illetve inkább pattanás utáni hegem volt, amiket világosított egy éjszaka alatt! A szárazabb részeken is szép volt reggel. Persze reggel lemostam az arcom micellás vízzel a reggeli smink előtt.
Az illata sem rossz szerintem, egyáltalán nincs alomszaga (és hasonlók, amiket olvastam), inkább mezőillata van, de nagyon enyhe, és amúgy arcon nem is érezni, csak a tégelyben.
Abban nem vagyok biztos, hogy minden este érdemes felkenni, lehet elég csak heti pár alkalommal.

UPDATE: Csak csodálkozom miket írtam erről anno, mert most újra kipróbáltam, és csak előjöttek tőle a pattanásaim =[ Mellé nem érzem, hogy puhítana, hogy hidratálna, vagy csökkentené a pirosságot. A pattanásaim meg sajnos újra feltűntek mióta használom (bár lehet nem függ vele össze, ezt nem tudom). Szóval le kell pontozzam =[

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 14.

W O W

csicserke

2017. július 30.

Minden várakozást felülmúlt! 3 nap használat után ráncaim ugyan nem tűntek el, de összességében sokkal kipihentebbnek tűnik az arcom és a dekoltázsom, mintha éveket fiatalodtam volna. A szem alatti karikák enyhültek, a gyógyuló pattanások eltűntek, a bőr egyenletesebb és puhább lett. Nagyon jót tett a könyökömnek és a sarkamnak. Nem tömíti el a pórusokat se. Az illata frissen kenve nem túl jó, de aztán a bőrömön valahogy kellemesebbnek tűnik. Én azt csinálom, hogy amikor itthon vagyok, jó vastagon felviszem az arcomra és a dekoltázsra és megvárom, míg beszívódik. Addig persze vigyázni kell, hogy össze ne kenjek valamit. Éjszakára is teszek fel, de kevesebbet, hogy össze ne vajazzam a párnát. Nagyon-nagyon örülök, hogy megvettem:)
Update: azert ez a ragacsos csillogás az racon nem túl kellemes hosszú távon mindennap, szóval nagy felületen már nem használom, viszont amiben verhetetlenül világbajnok, az a gyulladások csökkentése. Este rákenem a gyulladt patira és reggelre jól láthatóan javul a helyzet, csökken a pirossg és a gyulladás. A hegek is láthatóan szebben és gyorsabban gyógyulnak a segítségével

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 30.

Flower1008

2017. április 24.

Testápoló helyett használom pár naponta télen, amikor jobban kiszárad a bőröm. Erre szuperül bevált.
Az arcomra viszont egyáltalán nem fogom használni, mert mindig tele lettem tőle apró pattanásokkal. Sajnos nálam ezt váltotta ki. Többször is próbálkoztam vele az arcomon.
Összességében elégedett vagyok, amire elsősorban használni szerettem volna (testre), arra kiváló.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. április 24.

Ket001

2017. január 25.

Tegnap kaptam kézhez, már este be is kentem vele az arcom és imádom! :) lehúzott jó pár gyulladt patit, és végre egy olyan krém, ami nem okoz pattanást, de hidratál, reggelre nem is lett tiszta hámlás az arcom, mint más agresszív pattanástalanítótól. Kicsit nehéz kenegetni, de én például a körmömmel kiszedek egy kicsit és azt oszlatom szét, akkor már könnyen kenhetővé válik. Az egyik bio webshopban vettem 950ft-ért. Ennyiért ajándék volt. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 25.

Emolliensek: Butyrospermum Parkii (Shea Butter)