Egyéb

Ár:   ~15 000 Ft-tól   Kategória:   Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések
Kiszerelés:     Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   bőrgyógyász, kozmetológus   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet feltöltötte: JuditTTT, Módosítva: 2019. november 7.

Ár:   ~15 000 Ft-tól
Kiszerelés:
Lelőhely:   bőrgyógyász, kozmetológus
Kategória:   Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A hosszú impulzusú Nd:Yag lézer alkalmas a legtöbb féle, eredetű pigmentfolt elhalványítására és tökéletes eltüntetésére is. Az Nd:Yag készüléket be lehet állítani a felszínes és a mélyebben fekvő barna foltok kezelésére is. A fokozott pigmentáció Nd:Yag kezelése során nem csak a foltok halványodnak, hanem a lézersugarak termikus hőenergiájának hatására a bőr regenerálódik és rejuvenálódik (megújul). Így a kezelési program végére egy feszesebb, egynemű, világosabb, fiatalosan ragyogó arcbőrt kap vissza a páciens.

• melasma (májfolt) – barnás, szürkés foltok az arcon, amely hormonális okokra vezethetőek vissza: pl. fogamzásgátló tabletták, hormonpótlás vagy a terhesség során alakul ki (chloasma „ terhességi maszk”)
  • lentigo solaris - a napfény hatására megjelenő barnás napfoltok
  • időskori lentigo (lencsefolt) – az életkor előrehaladtával csökken a bőr ellenálló képessége az oxidatív stresszel szemben és így fokozódik a lipofuszcin termelődés, amely jól körülhatárolt barnás foltokat képeznek az arcon, kézfejen (öregségi folt, ált. 50 év felett jelentkezik)
  • szeplők – genetikai eredetű pigmentációs zavar

JuditTTT

2019. november 2.

Egy hónapja voltam kezelésen melasmával. Előtte IPL ill. CO lézer, mezoterápia meg kitudja mi minden kezelésen voltam már. Természetesen használok mindent, ami pigment és melasma kezelésre kell (retinol, c- vitamin, azelinsav, arbutin, anyámtyúkja :D ) a csúnya, orcán lévő nagy foltjaimmal ezek közül semmi nem tudott mihez kezdeni. A bal oldalon van egy kerek, a jobbom egy nagy M alakú és körülötte sok szeplő. alapvetően szeplősek az orcáim, de egy pár éve elkezdtek szépen összeállni, mindegy volt a hámlasztás, és a többi kezelés nekik, mivel hormonális alapúak. Vártam majd a hormonproblémával ez is elmúlik, hát nem.
Úgyhogy úgy mond utolsó kísérletként elmentem YAG lézer kezelésre. A hosszú hullámhosszal mélyben szét tudják rombolni a pigmentet, úgyhogy reméltem hatásos lesz, mivel nem felszíni színelváltozás okozza a problémámat.
Nos, hatékonyságát tekintve első osztályú a kezelés! Egy alkalom után felszívódott a bal oldali nagy foltom és a M alakú is eltűnőben van. Melegre még látszik, de ennyi. Megyek decemberben második körre, remélhetőleg teljesen leviszi a maradékot is. De nagyon elégedett vagyok. Szép, egységes, fehér a bőröm. Természetesen a pórusok is finomodtak a területen. Erősen gondolkozok a teljes arckezelésen, mert hihetetlenül hatékony!
Annyit kell tudnod a kezelésről, h. nem olyan kis könnyedke, mint pl. egy IPL. Ez leégeti a bőrödet, de keményen, úgyhogy csak akkor menj, ha már semmi nem használ, mert 4-5 napig nagy pörkökkel fogsz az arcodon létezni.
A kezelés menete: előtte 24 órával semmi ne kerüljön az arcodra, kivéve víz. Ne kenj rá semmit! És előtte 1-2 hónappal már ne hámlassz, de retinol, se c vitamin, semmi extra! Elmész kezelésre, ott kapsz szemüveget, beizzítják a gépet és hajrá. Kérhetsz fájdalomcsillapító gélt, de azzal macerásabb, várni kell, h. beszívódjon stb. Nekem nem csípett/ fájt jobban gél nélkül, mint az IPL vagy a gyantázás, de azért nem kellemes. Folyamatosan szurkáló, égető érzeted van tőle és persze ég a bőröd, annak szaga van. Ha nem teljes arckezelést kapsz, olyan 5-10 perc. Utána rákvörös, hólyagosra duzzadt, ödémás fejjel fogsz létezni pár napig. Úgyhogy erre készülj! Teljes arckezelés után én egy hétig nem javasolnám h. menj valahová, mert megijednek tőled. Cicaplast-al fel lehet gyorsítani a pörkösödést, természetesen a fényvédőset használd bármelyik cicakrémet választod. Nem lehet semmilyen más anyagot rárakni, úgyhogy a rutinodat még gyógyulás után is olyan 2-3 hétig hanyagold! Kérdezd meg, mikor kezdheted újra pl. retinolt, c vitamint.
Az arcodról a pörk olyan 4-5 napon kezd lehámlani, alatta új bababőr van, ami természetesen nagyon érzékeny, napvédő rá legalább 50 faktor folyamatosan, amikor fent van a nap és számíts rá, h. melegtől pirosodik. Sőt, jobb, ha tudod, a meleg melasma és pigmentfolt trigger, szóval amint melegszik a bőröd, már jön is a foltosodás, úgyh. moss hideg vízzel arcot és jegeld, amikor kimelegszel. Szauna, szoli, fürdő, stb. minden, ami túl meleg az tilos, nem csak kezelés után közvetlenül, de eleve érdemes kerülni mert foltosodást elősegíti.
Nyilván alaposan fel kell rá készülni, oda kell figyelni az ápolásra a kezelés után is, de az eredmény magáért beszél. Tényleg lekap minden nem oda valót, foltot, ráncot, pórust, mindent tényleg. És a bőröd nem úgy néz ki, mint pl. jó kis hámlasztókúra, hyaluronsavas kezelések, peptid, stb. után. Ó, nem nem. :D Ezzel tényleg fiatalodsz, nem is keveset. Mivel új bőrt kell készítenie a testednek, olyat csinál, ami vadonat új, tehát nincs rajta semmi hiba, de legalábbis minimális. Nyilván célzottan kell emelni a kezelés számot problémától függően. Melasma és pigment olyan 1-3 kezeléses történet, ránctalanításhoz kb. 3-4 kezelést szoktak javasolni, hegekre egyénfüggő.
Elégedett vagyok, főleg, ha csak 1-2 kezelés kell évente, akkor nagyon megéri, mert nem is drága ahhoz képest, amennyit folttalanító termékekre egyéb kezelésekre elköltöttem és EZ hatékony, amit ígér azt maximálisan hozza.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 2.