Egyéb

Ár:   1200 Ft   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Csillagvirág, Módosítva: 2011. október 20.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Szappanok

A parajdi kristálysó kiegyenlítő hatású, beállítja sav-lúg háztartásunkat, ezért a kristálysóval történő bőrápolásnál megindul az ún. homeosztázis. A sószappan egy kristálysó darab, amit szappanformára csiszoltak. 100 %-os parajdi kristálysó, kémiai adalékanyagot nem tartalmaz! KÜLÖNLEGESSÉGE, hogy nem vonták ki belőle a TERMÉSZETES ISZAPTARTALMAT! Ennek a gyógyászatban is használt iszapnak és a benne lévő olaj esszenciának köszönhető a rendkívüli gyógyító hatása.

A sószappan használata:
A szokásos tisztálkodás után a tiszta, nedves bőrt óvatosan dörzsölje vagy kenje be sószappannal. Hagyja megszáradni és ne mossa le!!! A bőrről a kikristályosodott sót letörölhetjük pl. száraz törülközővel. A parajdi só beállítja a bőr természetes pH-értékét, ezért ne mossuk le. Fontos, hogy a sószappan használata után közvetlenül, krémeket NE használjon! Szőrtelenítés előtt hámlasztóként használjuk, szőrtelenítés után gyulladáscsökkentő hatását használjuk ki.

Ajánlott a parajdi sószappan:
arcápolásra, száraz és zsíros, pattanásos bőrre egyaránt. Egyes bőrbetegségeknél rendkívül hatásos segítség a sószappan használata! Pl.: ekcéma, allergia, gomba, fertőzés, pikkelysömör, herpesz. Szőrtüszőgyulladás kezelésére tökéletes.

Egy parajdi sószappan 6-10 hónapig elegendő. Méret: 6x8x3 cm, 0,25 kg

lilagomba

2020. november 8.

Körülbelül 15 éve szenvedek az ekcémával, régebben még csak egy-egy foltom volt a hajlataimban mostanra viszont már az arcom és nyakam is tele van egészen tenyérnyi foltokkal. Nem tesz csodát az ekcémás foltokkal viszont amit észrevettem hogy talán kevésbé "mély" maga a folt. Mostmár úgy érzem inkább csak a bőröm teteje ekcémás, nem annyira mély maga a folt. Amikor rákenem üvölteni tudnék úgy csíp szinte mindig de kifejlesztettem hogy ha hajszárítóval ráfújok jobban kibírható, különben levakarom az egészet így pedig megszárad és már nem érzem. Pattanásokra viszont szuper, teljesen elmulasztja őket illetve elő sem akarnak már bújni! És legalább teljesen természetes ami HATALMAS pluszpont! Szerintem egy darab hosszú évekig elég napi használat mellett nagyobb felületre is szóval nagyon durván pénztárcabarát...! (Nem is értem a leírásban miért 6-10 hónap van?)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 8.

Kuma

2020. február 17.

Még nyáron szereztem Parajdon, azóta heti rendszerességgel használom. Én nagyon szeretem. Leszedi az arcomról az elhalt bőrt. Az arcom kombinált és a zsírosabb területelet szépen tisztítja, de mégsem szárítja a többit. Nyáron kifejezetten jó volt izzadásra. Az elején kicsit dörzsölt, de hamar lecsiszolódott és most már nagyon sima. Viszont UTÁLOM leszedni. Elvileg csak le kellene törölni egy törölközővel, de úgy engem nagyon dörzsöl. Úgyhogy én elöszőr kézzel lesimogatok amennyit tudok és a többit leöblítem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 17.

kittybaby24

2018. június 10.

Szőrtüsző gyulladásra vettem és nagyon bevált. Éjszakára megtisztítom vele a bőrt és reggelre leviszi a gyulladást, szépen teszi a dolgát! Nagyon jó termék, nálam 5 csillagos!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 10.

annabanana

2018. május 15.

Hatalmas, gyulladt pattanásaimat tényleg meggyógyította. Nagyon örülök, hogy egy teljesen természetes anyag ilyen csodára képes. Más problémára még nem próbáltam. (Viszont aki ezt a homeosztázisos dumát leírta a termékleírásba, hát nem sokat tud a biológiáról meg az élettanról az fix, remélem marketingfogásnak működik) :D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 15.

Cosza

2018. március 21.

Megkapja az 5*-ot, mert hatását tekintve elégedett vagyok vele. DE: óvatosan kell használni, mert a sókristályok könnyen felkarcolhatják a bőrt!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 21.

Luckuska

2018. január 17.

NAGY BETŰS CSODASZER. Litta véleményével maximálisan egyetértek, annyival egészíteném csak ki, hogy azóta, hogy ezt a szappant használom teljesen szükségtelen a hidratálás az arcomnak. Olyan szépen visszaállította a bőröm egyensúlyát, hogy semmilyen olajat (ha kenek is rá valamit az kizárólag argán vagy jojoba olaj lehet) nem igényel a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 17.

Litta

2018. január 15.

Még Erdélyben vettem a múlt nyáron, aztán megfeledkeztem róla, bekerült a fiókba, ahol csak nemrég találtam meg :)
Ilyenkor télen a kezemen a bőr borzasztóan ekcémás, hámlik, viszket, égeti a víz, feszül..... Mindenféle csodakencét kipróbáltam már, eddig semmi sem segített rajta. Viszont mikor olvastam, hogy ez a szappan pont bőrbetegségekre való, előkerestem, és használni kezdtem. Eleinte valóban nagyon csípett, égetett, de kibírtam, és nem mostam le. Egyébként csak addig csíp, ameddig meg nem szárad, utána már egyáltalán nem. Esténként lefekvés előtt szoktam bedörzsölni a kezeimet vele, és csak reggel mosom le. Már pár nap után feltűnt, hogy reggelente mennyivel simább a bőröm. Aztán egyre kevésbé csípett, végül már egyáltalán nem. Pár heti használat után az ekcéma teljesen eltűnt! A kezeim most olyan selymesek, mintha hidratálóval kentem volna be, pedig nem raktam rá semmi krémet, ez mind ennek a szappannak a hatása. Kúraszerűen alkalmazom, ha érzem, hogy megint kezd előjönni az ekcéma, akkor pár napig használom, és szépen eltűnik. A beteg bőr valahogy leszárad, lehámlik, és alatta pedig már egészséges.
Az arcomra is használom, ott is hatásos. A nagy, gyulladt pattanások 1-2 nap alatt visszahúzódnak, és a nehéz napok előtt is lényegesen kevesebb jön ki belőlük, mint eddig. Plusz kevésbé zsírosodik az arcbőröm is. A feszülő érzés valóban furcsa kicsit, de meg lehet szokni, pláne, hogy tényleg ennyi jótékony hatása van ennek a szappannak. Mondjuk az vicces, hogy néha, annyira beszívja az arcbőröm, hogy a számban is érzem kicsit a sóízt :D
Szóval nekem nagyon bevált, én csak ajánlani tudom mindenkinek! Persze kell neki egy kid idő, mire kifejti a hatását, meg kellemetlen amikor csíp, de legyetek türelmesek, mert megéri :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 15.

Volturispet

2017. április 16.

Ha éppen nagyon csúnya, pattanásos az arcom, akkor szoktam estére használni. Könnyen lehúzza a gyulladást, és segít a gyógyulásban is, persze nem fog másnap reggelre minden eltűnni, de legalább megnyugszik a bőröm. Kicsit kellemetlen ahogy a só megszárad az arcomon és feszül a bőr, de ha képes megküzdeni a pattanásokkal akkor én nem panaszkodok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 16.

berni88

2017. április 9.

Update 2017.04.09.
Bár az előző tömb is biztos birná még hónapokig, vettem tartaléknak még egyet, mert eddig csak egy helyen találkoztam vele. 700ft-ért veszem egyébként, neten 1000ft felett láttam.
Kijött megint a herpeszem, nem sikerült időben észrevennem, mivel nálam egy éjszaka elég, reggel pedig mint akinek feltöltötték az ajkát.Sajnos muszáj voltam elmenni itthonról, igy ezzel a szappannal átdörzsöltem a területet és bár rettenetesen csipett, de fél órán belül a szám fele akkora lett, mint amit leszivtak. Hihetetlen volt, estére már az egész herpesz besebesedett és két nap múlva eltünt. 3nap alatt letudtam az egész dolgot, pedig nálam bőven két hétig tart a gyógyulás, az első 4 nap pedig undoritó és kellemetlen.
Tegnap pedig az orrom alatt kidörzsöltem, éreztem, hogy ennek nem lesz jóvége, és majdnem időben sikerült elkapni. Kicsit ugyan kijött, de ma már alig látszik.

Eddig csak Himalaya-sós szappant használtam, az szétkaristolta a bőrömet, akárhogy próbálkoztam. Ez a termék kiméletesebb, és öröm az ürömben, hogy tényleg már első használat után elkezdett méregteleniteni,úgyhogy most csak a szőrszáltüsző-gyulladt lábamra használom, mert az arcomon már nem is férne el több rondaság.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 9.

Update 2017.04.09.

vaszily60

2016. július 18.

Ma egy hete vettem meg az internetről. Fél éve borzasztón pattanásos lett a bőrőm, elég szépen kezeli reményeim szerint két hét múlva ha rendszeresen használom rendbe hozza teljesen az arcom. Iszonyatosan csíp egyébként az elején..(remélem megéri)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 18.