Gyógyszertári

Ár:   200-500 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Jelizz, az összetevőket feltöltötte: agi.greendaygirl, Módosítva: 2015. június 7.

Ár:   200-500 Ft
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Gyógyszertárakban kapható vazelin.

Demonshadow

2021. január 20.

Amikor extrán, durván kiszárad a sarkam, ne adja az ég (pedig most is ez vitt rá), még fel is reped a bőr a rendszeres ápolás mellett, akkor szoktam bevetni a dunsztos technikát. A talpamat vastagon bekenem mindenhol vazelinnel, zacskót húzok rá, majd zoknit, és egész éjszakára a lábamon hagyom a meleg takaró alatt. Elég körülményes bezacskózott lábbal, zörgő léptekkel közlekedni a lakásban, de mikor reggel lemosom a rajta maradt cuccot, és látom, hogy mennyit segített a helyzeten, az mindenért kárpótol. Ritkán használom, de igazi csodaszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 20.

fioretta

2020. november 25.

Ajkakra és nagyon kiszáradt bőrre használom. Hatásos, olcsó, sokáig kitart.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 25.

Ajkakra és nagyon kiszáradt bőrre használom. Hatásos, olcsó, sokáig kitart.

tara95

2020. október 20.

Ha nincs carmex, a tiszta vazelin az, ami ott van mögötte szorosan. Egyébként James Welsh videója miatt vettem meg (,,slugging"), mert alapvetően ez egy nagyon biztonságos és bevált hidratáló rétegként működik. A bőrgyógyászok és ő sem javasolja minden nap, de szigorúan a rutin végén, lezárva a rétegeket, csodákra képes. Télen sokszor megment a száraz levegőjű, kemény vízű háztartásban. Persze kicsit kényelmetlen, nagyon vékonyan is ragad, de éjszakára mindegy, reggelre pedig puha, hidratált bőr fogad a lemosása után. A hegek, sebek gyógyulását, herpesz elmúlását is nagyban segíti, viszont durván aknés bőrre óvatosan.

Up: egy hete rendszeresen ezzel zárom éjszakára a hatóanyagokban gazdag rutinom a hidratáló után, soha nem volt ilyen szép a bőröm. Pattik 0, ráncok 0, hegek már alig látszanak. Borotválkozás után először aloe vera gél, vékony réteg vazelin, viszlát kipirosodott, irritált bőr. Semmi más nem változott a rutinomban, úgyhogy legalább akkora, ha nem nagyobb becsben van tartva mint a kedvenc EL rúzsaim.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 20.

Meli456

2020. július 30.

Először bőrgyógyász ajánlotta az ajkaimra, mert a drogériákban kapható ajakbalzsamok elkezdték irritálni a bőröm. Téles sajnos nagyon ki szokott száradni az ajkam és extra érzékeny is, viszont a vazelint bármennyiszer fel tudom kenni, nem okoz semmilyen irritációt és nagyon jól véd a hidegtől. 30 g-os kiszerelésben szoktam venni, kb. 150 Ft-ba kerül és a hideg hónapkban a legjobb barátom :-) Nagyon sokáig elég ez a kis kiszerelés, kora ősztől késő tavaszig bőven kitart, még úgy is, hogy néha szoktam a kezemre is kenni belőle.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 30.

anett123

2020. július 22.

Hideg időszakban az ajkaim kedvenc barátja..:) Nagyon puhává varázsolja őket már órák elteltével is. Olcsó csodaszer.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. július 22.

dodeszka95

2020. június 24.

Kozmetikai tetoválások után használtam.Ha nem volt időm napközben többször bekenegetni akkor csak reggel bekenem ezzel és egész nap nem száradt ki a tetoválásom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 24.

BLili

2020. május 11.

Kiválóan bevált kézkrémnek. A sok kézmosás miatt komoly ápolásra volt szükség, ezért vettem hozzá egy cérnakesztyűt is, és úgy hagyom fent, ameddig csak tudom. Nagyon szépen helyreteszi a bőrt, és a napi n+1 kézmosás mellett elég kb. 3-4 naponta használni. Viszont kesztyű nélkül nem lehet vele semmit sem csinálni, mert nem szívódik be teljesen és ragad, de ezért nem vonok le csillagot, mivel elég univerzális a használata.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 11.

Dodohemmings

2020. február 19.

Én is az ajkaimra használom, egy éjszaka alatt puhává varázsolja.
Én nappal is szoktam használni, vastagabban rakok fel, és olyan mintha szájfény lenne rajtam :)
Nagyon olcsó, sokkal jobban megéri, mint egy mindennel teletolt ajakbalzsamot használni, ami ráadásul negyed-ekkora.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. február 19.

Én is az ajkaimra használom, egy éjszaka alatt puhává varázsolja.

FioreBianco

2020. január 27.

Nekem sajnos egy igen sajátos problémám van. Ha ajakbalzsamot használok herpeszes leszek tőle. Teljesen mindegy, hogy milyen márkájút, olcsót vagy drágát minden ajakbalzsamtól kijött, (pedig már legalább tucatot kipróbáltam!) és ez télen mindig nagyon nagy dilemmát okozott, hogy szenvedjek a herpesz miatti hólyagoktól és fájdalomtól, vagy a kiszáradt kicserepesedett vérző ajkaktól. Voltam vele orvosnál is, aki nem hitte el, hogy az ajakbalzsamtól leszek herpeszes, szóval nem tudott nekem segíteni. Aztán egy barátnőm ajánlotta a vazelint, és végső elkeseredésemben kipróbáltam és bevált. Imádom, hogy nem kell kompromisszumot kössek végre, és puha az ajkam anélkül, hogy herpeszek lennék. Ezentúl csak ezt fogom használni, habár az állaga tényleg fura egy kicsit, és nem szívódik fel, ezért sokszor önkéntelenül is megkóstolom, de ez már tényleg elhanyagolható ahhoz képest, hogy mennyire pótolhatatlanná vált számomra.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 27.

szabofannika0215

2019. december 1.

Műtét után extrán kiszáradt volt az ajkam, a sima ajakápolók semmit sem értek, még rontottak is a helyzeten. Este mindig használom, mert így tuti biztos hogy másnap nem fog kicserepesedni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. december 1.

Emolliensek: Petrolatum