Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szappanok
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: Dori14, Módosítva: 2014. február 6.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Szappanok
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A csalán alkalmazható köszvény, ízületi gyulladások, illetve mindennemű reumatikus megbetegedés kezelésére. Eltünteti a tinédzserek pattanásait, és egyes bőrbetegségek esetén is hatásos (pl. övsömör, ekcéma). Alapos bőrtisztító, a zsíros bőrre különösen jó hatással van és a legjobb gyógynövény a pattanások kezelésére.

Szintén a mitesszerek és pattanások kialakulását segít megelőzni a zöld agyag, amely a zsíros bőr ápolására alkalmas házi kencék és szappanok készítésének alapanyaga. Méregtelenítő, semlegesítő, baktériumölő, sebösszehúzó és energiapótló hatása kiemelkedő. Az agyag úgy viselkedik, mint egy nedvszívó papír, elvonja a toxikus, káros anyagokat és átengedi az ásványi anyagokat, éltető elemeket.

A szőlőmagolajat sokan csodaszernek tartják. Előnyösen befolyásolható vele a zsíros és a vegyes bőr faggyútermelése. Bőrtisztító, pórusszűkítő olajként is használható.

Még egy kis turbózásként raktam bele búzacsíra olajat is, amely ajánlott öregedő, enyhén szennyezett, mitesszeres, ekcémás, pszoriázisos és érzékeny bőrre. Fiatalító, sebgyógyító, gyulladáscsökkentő hatású, a bőrt sugárzóvá varázsolja.

Hogy a pattanásoktól véglet búcsút vehessünk, illóolaj-keverékkel fokoztam a hatást. Jázmin, rozmaring, bergamott, levendula, teafa, ilang-ilang, szantálfa - ezektől illatozik a szappan.

A szappanban lévő zabkorpa segít megszabadulni az elhalt hámsejtektől.

Kiszerelés: kb. 100 g